Relacja Live

07.07.2020

02:16

Polityczny plan wtorku: PAD i Trzaskowski w trasie, PMM w Wielkopolsce

Spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami odbędą się o 13:15 w Suwałkach, o 15:15 - w Augustowie i o 20:15 - w Łomży.

Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie wielkopolskim. O 8:40 odbędzie się spotkanie z samorządowcami w Obornikach, o 11:05 - wypowiedź dla mediów na Stadionie Akademii Lecha Poznań, 12:20 - wizyta w firmie Berotu Sp. z o.o., o 13:40 - spotkanie z samorządowcami w Grodzisku Wielkopolskim, o 15:30 - wizyta w firmie Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o., o 16:30 - spotkanie z samorządowcami w Gostyniu, a  o 18:30 - spotkanie z samorządowcami w Środzie Wielkopolskiej.

Rafał Trzaskowski będzie przebywać w województwach wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. O 10:15 w Krzycku Wielkim odbędzie się spotkanie z sadownikami, o 12:45 - spotkanie z nauczycielami w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo, a o 13:15 - briefing prasowy. Na 16:00 zaplanowano wystąpienie kandydata KO w Gnieźnie, a na 18:30 - spotkanie z rolnikami w Radziczu w gminie Sadki.

08:40 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w Obornikach

08:45 - konferencja prasowa Zbigniewa Ziobro w Krakowie

10:15 - spotkanie Rafała Trzaskowskiego z sadownikami w Krzycku Wielkim

11:05 - wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla mediów na Stadionie Akademii Lecha Poznań

12:20 - wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w firmie Berotu Sp. z o.o.

12:45 - spotkanie Rafała Trzaskowskiego z nauczycielami w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo

13:15 - briefing prasowy Rafała Trzaskowskiego w Łagiewnikach Kościelnych w gminie Kiszkowo

13:15 - spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Suwałk

13:40 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w Grodzisku Wielkopolskim

15:15 - spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Augustowa

15:30 - wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w firmie Polska Dystrybucja Budowlana Sp. z o.o.

16:00 - wystąpienie Rafała Trzaskowskiego w Gnieźnie

16:30 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w Gostyniu

18:30 - spotkanie Rafała Trzaskowskiego z rolnikami w Radziczu w gminie Sadki

18:30 - spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z samorządowcami w Środzie Wielkopolskiej

20:15 - spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Łomży


07:38

PAD:

STOP MANIPULACJI! Uważam, że ewentualne szczepienie przeciw koronawirusowi nie powinno być obowiązkowe. Tak jak nie są obowiązkowe szczepienia przeciw grypie. Co do innych chorób (polio, gruźlica, szkarlatyna itp.), to zupełnie co innego. Inna rozmowa

https://twitter.com/andrzejduda/status/1280267685088067591?s=12


07:56

Horała:

PAD jasno mówił, jak się np. wszystkie trzy duże telewizje ze sobą dogadają, to na taką debatę przyjdzie. Prezydent debat się nie boi, natomiast nie ustawek, że to sztab kontrkandydata zdefiniuje wszystko, jak ma wyglądać

- Nic mi na ten temat nie wiadomo [żeby prezydent nie miał interesu w debacie z Rafałem Trzaskowskim]. Co więcej, prezydent już stanął do dwóch debat w I turze, co się nie zdarzało do tej pory, żeby urzędujący prezydent stawał do debaty. Natomiast teraz była taka propozycja, gdzie prezydent został wezwany jak uczeń na dywanik, na gotową, przygotowaną przez TVN i kilka zaprzyjaźnionych mediów, no i oczywiście zaprzyjaźnionego Rafała Trzaskowskiego debatę, no i w tym trybie to nie, debata musi być wspólnie uzgodniona i jeżeli taka by była, jeszcze jest kilka dni, prezydent jasno mówił, jak się np. wszystkie trzy duże telewizje ze sobą dogadają, to na taką debatę przyjdzie, prezydent debat się nie boi, natomiast no nie ustawek, że to sztab kontrkandydata zdefiniuje wszystko, jak ma wyglądać i na coś takiego ma prezydent przychodzić. To było po prostu nieuczciwe - stwierdził Marcin Horała w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.


08:06

Horała: Na debacie Trzaskowskiego jako jeden z dziennikarzy pojawił się pracownik instytucji samorządowych z Warszawy, więc jego pracownik

- A na debacie tej pana Trzaskowskiego jako jeden z dziennikarzy pojawił się pracownik instytucji samorządowych z Warszawy, więc jego pracownik. Teraz już nie pracuje [w Najwyższym Czasie], albo dalej pracuje, ale swoją drogą pracuje w urzędzie warszawskim, bodajże w jednym z urzędów dzielnicowych - stwierdził Marcin Horała w „Rozmowie Piaseckiego” TVN24.


08:08

Szydło:

Jesteśmy po debacie Dudy z mieszkańcami w Końskich i po konferencji prasowej sztabu Trzaskowskiego w Lesznie

Jesteśmy po debacie Andrzeja Dudy z mieszkańcami w Końskich i po konferencji prasowej sztabu Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. Impreza, konferencja prasowa organizowana przez pana Rafała Trzaskowskiego była konferencją organizowaną przez sztab kandydata. Debata, w której uczestniczył pan prezydent, była debatą organizowaną przez TVP, zgodnie z ustawowym obowiązkiem telewizji” - mówiła w radiowej Jedynce europosłanka PiS Beata Szydło.


08:18

Szydło:

Polacy wiedzą, że programy społeczne były potrzebne i się sprawdziły. Cynicznie, na potrzeby kampanii Trzaskowski mówi dzisiaj: „Ja je utrzymam”. Ja nie wierzę i myślę, że wielu Polaków nie wierzy

Wiceprzewodniczący Platformy Rafał Trzaskowski próbuje pokazać Polakom, że to już jest inny Rafał Trzaskowski, bo jest kampania, Polacy wiedzą, że programy społeczne były potrzebne i się sprawdziły, oczekują, że one pozostaną. Cynicznie, na potrzeby kampanii Rafał Trzaskowski mówi dzisiaj: „Ja je utrzymam”. Ja nie wierzę i myślę, że wielu Polaków nie wierzy, bo kiedy był w rządzie koalicji rządzącej mógł dużo dobrego zrobić dla Polaków, jeśli chodzi o programy społeczne, a tego nie robił” - mówiła w radiowej Jedynce europosłanka PiS Beata Szydło.


08:19

Nitras:

Byliśmy gotowi na absolutnie każdą prowokację w Końskich i dlatego zaproponowaliśmy zupełnie inną formułę

- Nie można kłamstwa i fałszu legitymizować w ten sposób. My byliśmy gotowi na każdą prowokację, absolutnie każdą prowokację w Końskich i dlatego postanowiliśmy, wolę o tym mówić szczerze mówiąc, zaproponowaliśmy zupełnie inną formułę - mówił Sławomir Nitras w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia ZET”.


08:28

Sasin:

Jak się zestawi te dwie debaty, to wydaje się, że wystąpienie Dudy w Końskich biło na głowę to, co mogliśmy zobaczyć w Lesznie

Jak się zestawi te dwie debaty, to wydaje się, że wystąpienie pana prezydenta Andrzeja Dudy w Końskich biło na głowę to, co mogliśmy zobaczyć w Lesznie. Brakuje wiarygodności w tym, co robi Rafał Trzaskowski. Trzaskowski spotyka się z dziennikarzami i deklaruje, że odpowie na każde pytanie. Jaka jest prawdziwa twarz Trzaskowskiego, to kilka tygodni temu w Płocku mogliśmy zobaczyć, kiedy otrzymał pytanie od lokalnego dziennikarza, kiedy mówił, że ty wybory są po to, żeby takich pytań nie zadawać” - mówił w rozmowie z Robertem Mazurkiem w RMF FM wicepremier Jacek Sasin. 


08:30

Nitras:

Wszystko, co TVP złego może polskiej demokracji zrobić, już uczyniono

- Jeżeli Radio ZET, jeżeli jakakolwiek rozgłośnia doprowadzi Andrzeja Dudę przed obliczę wolnych mediów, które zadają pytania, Rafał Trzaskowski na pewno się stawi, bez względu na to czy to będzie w końskich, czy to będzie w Lesznie, czy w jakiejkolwiek innej miejscowości. My się nie boimy, Trzaskowski nie boi się odpowiadać na pytania niezależnych dziennikarzy - mówił Sławomir Nitras w Radia ZET.

- Ale boi się w takim razie odpowiadać na pytania Michała Adamczyka, tak? - pytała Beata Lubecka.

- A czy pan Adamczyk jest niezależnym dziennikarzem? Czy TVP jest obiektywną telewizją? My byliśmy, Rafał Trzaskowski nie można mówić, że nie był w TVP, był w TVP. Odpowiadał na pytania. Wszyscy wiemy, że pytano go o komunię świętą i inne sakramenty, a nie o sprawy najważniejsze dla Polski. Wszelkie możliwe prowokacje ze strony TVP w tej kampanii już były. Wszystko, co TVP złego może polskiej demokracji zrobić, już uczyniono. Nie dajmy im szansy, żeby po raz kolejny manipulowali. Żeby było jasne, jeżeli pan Adamczyk będzie przedstawicielem TVP na debacie, w której będą mogli zadawać pytania również dziennikarze innych mediów, Rafał Trzaskowski również się stawi - odparł Nitras.


08:37

Sasin:

To nie jest tak, że my możemy dzisiaj, po kilkudziesięciu latach tak po prostu, kawa na ławę usiąść z Niemcami, wyrzucić temat reparacji i powiedzieć: „Płaćcie”. Formalnie nie ma stanowiska rządu, ale temat istnieje w relacjach polsko-niemieckich

To nie jest tak, że my możemy dzisiaj, po kilkudziesięciu latach możemy tak po prostu, kawa na ławę usiąść z Niemcami, wyrzucić temat reparacji i powiedzieć: „Płaćcie”. To są działania, które są prowadzone na wielu płaszczyznach: medialnych, w rozmowach pomiędzy politykami polskimi i niemieckimi jest obecny. Formalnie nie ma stanowiska rządu, nie ma stanowiska negocjacyjnego, ale temat jest ciągle poruszany w rozmowach, istnieje w relacjach polsko-niemieckich” - mówił w RMF FM wicepremier Jacek Sasin. 

 


08:39

Nitras:

Nie jestem agresywny, jestem po prostu skuteczny

- Na Czajce sytuacja wyglądała następująco. Rzeczywiście była zaplanowana konferencja Rafała Trzaskowskiego i wdarli się na Czajkę po awanturze, oczywiście niesfilmowanej, z ochroniarzami, przedzierając się przez ochroniarzy dwaj panowie ministrowie, którzy chcieli zakłócić konferencję Rafała Trzaskowskiego - mówił Sławomir Nitras w Radia ZET.

- Ja nie jestem agresywny, po raz kolejny powtarzam i prosiłbym, żeby mi pani tego nie zarzucała, ja jestem po prostu skuteczny - dodał Nitras, zwracając się do Lubeckiej. 


09:35

Trzaskowski:

Ponoć rządzący szykują się do likwidacji powiatów. Wpisywałoby się to w filozofię PiS-u niszczenia samorządów, ograniczenia ich prerogatyw

W ostatnich tygodniach mówiłem jasno, że rządzący ukrywają bardzo dużo faktów. Przede wszystkim kondycję polskiej gospodarki. W związku z tym pojawiały się doniesienia o podwyżce podatków. Kierowaliśmy w tej sprawie pytania do rządzących. Ostatnio w tej sprawie pojawiły się niepokojące doniesienia. Poważne tytuły prasowe podają, że ponoć rządzący szykują się do likwidacji powiatów. To jest dla mnie jako dla samorządowca bardzo niepokojąca wieść. Jeżeli to prawda, wpisywałoby się to w filozofię PiS-u niszczenia samorządów, ograniczenia ich prerogatyw. PiS to robi już teraz poprzez fakty dokonane” - mówił na konferencji prasowej w Lesznie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


09:43

PMM o budżecie państwa: W czerwcu mamy 3% wyższe dochody niż w czerwcu zeszłego roku

- W czerwcu mamy 3% wyższe dochody, w czerwcu tego roku, uwaga, niż w czerwcu zeszłego roku. A czerwiec tego roku to czerwiec bardzo niedobry dla całego świata. W związku z tym świadczy to o tym, że gospodarka się odbija, konsumpcja rusza i rzeczywiście konsumpcja ruszyła kilkanaście procent w czerwcu. Eksport również rusza - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Obornikach.


09:44

Trzaskowski:

Szczepienia obowiązkowe dla dzieci są absolutnie konieczne. Ktoś, kto im przeczy, wydaje się, że nie przynależy do XXI wieku

Nie mogę się nadziwić tego typu stwierdzeniom. Słyszałem wcześniej, że pan prezydent nie wie, czy człowiek wpływa na ocieplenie klimatyczne. Teraz mówi o szczepionkach. Bardzo dziwne stwierdzenia. Mówię głośno, że szczepionki dla dzieci są absolutnie konieczne. Wszyscy eksperci się z tym zgadzają. Nie wiem, czemu prezydent wypowiada tego typu zdaniach” - mówił na konferencji prasowej w Lesznie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.

Szczepienia obowiązkowe dla dzieci są absolutnie konieczne. Ktoś, kto im przeczy, wydaje się, że nie przynależy do XXI wieku” - dodawał. 


09:51

Müller:

Kwestia szczepionki dot. COVID-u jest przedmiotem dyskusji czy powinna być obowiązkowa, czy nie. Na pewno powinna być współfinansowana przez  państwo

- Pakiet szczepień obowiązkowych to są szczepienia, które chronią dzieci, dorosłych później przed bardzo groźnymi chorobami, te szczepienia powinny zostać obowiązkowe. Natomiast faktycznie kwestia obowiązkowej szczepionki dot. COVID-u, której jeszcze nie ma nawet, jest przedmiotem dyskusji czy powinna być obowiązkowa, czy nie. Na pewno powinna być współfinansowana przez  państwo, jeżeli już taka szczepionka się pojawi - mówił Piotr Müller w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w „Sednie sprawy” Radia Plus.


09:56

Müller o utrzymaniu poprawki Senatu dot. bonu turystycznego dla emerytów i rencistów: Nie wykluczam takiej możliwości

- Przede wszystkim w tej chwili analizujemy skutki finansowe tego. Patrzymy na branże turystyczną jak całość, więc jeżeli okaże się, że te środki finansowe byłyby proporcjonalne do tego jaka jest potrzebna pomoc dla branży turystycznej, to taka decyzja będzie podjęta. Ja nie wykluczam takiej możliwości - mówił Piotr Müller w Radiu Plus.


09:58

Trzaskowski:

Obowiązkowe szczepienie dzieci jest standardem całego świata. Jeżeli chodzi o szczepionkę na koronawirusa, to na razie jej nie ma. Nikt nie powinien dorosłej osoby zmuszać do tego, żeby taką szczepionkę musiała przyjąć

Obowiązkowe szczepienie dzieci jest standardem całego świata. Jeżeli chodzi o szczepionkę na koronawirusa, to na razie jej nie ma. Trudno mówić o jakichkolwiek rozwiązaniach. Nikt nie powinien dorosłej osoby zmuszać do tego, żeby taką szczepionkę musiała przyjąć, ale poczekajmy, czy te szczepionki będą, czy nie, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiologiczna w następnych miesiącach i latach. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, żeby rząd przymuszał osoby dorosłe, żeby się szczepiły” - mówił na konferencji prasowej w Lesznie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


10:02

Schetyna: Wybory można przegrać w Końskich i Andrzej Duda, czego mu serdecznie życzę, przegrywa wybory po ustawianej debacie w Końskich, którą widzieliśmy wczoraj

- Jestem zwolennikiem debat, ale jeżeli debata ma sens, to musi być uczciwa i uczestniczący w niej kandydaci na prezydenta muszą mieć takie same szanse. I można było zrobić taką debatę, jeżeli organizatorami byłyby trzy największe telewizje + inne media i to było możliwe, to było na stole. I tej propozycji odmówił Andrzej Duda. Andrzej Duda powiedział: nie, nie chcę takiej debaty, nie chce normalnej debaty, chcę debaty ustawianej, organizowanej przez TVP, której przekazałem podpisem 2 mld zł. Znaczy taka jest prawda o tym, co było wczoraj. Więc uważam, tak, to prawda, wybory można przegrać w Końskich i Andrzej Duda, czego mu serdecznie życzę, przegrywa wybory po ustawianej debacie w Końskich, którą widzieliśmy wczoraj - stwierdził Grzegorz Schetyna w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.


10:08

Schetyna o wypowiedzi PAD o szczepionkach: Jeżeli to będzie miało wpływ na sondaże, to uważam, że jest taka możliwość, że PAD goniący Trzaskowskiego, uciekającego Trzaskowskiego być może zgodzi się na debatę i wtedy czwartek czy piątek byłby najlepszym ter

- Jeżeli będzie taka sytuacja, że straty wynikające z wczorajszych fatalnych wystąpień i powiedzenia tych rzeczy o zakazie czy braku poparcia dla obowiązkowych szczepień, jeżeli to będzie miało wpływ na sondaże wyborcze, to uważam, że jest taka możliwość, że Andrzej Duda goniący Rafała Trzaskowskiego, uciekającego Rafała Trzaskowskiego być może zgodzi się na debatę i wtedy czwartek czy piątek byłby najlepszym terminem, żeby taką debatę przeprowadzić - stwierdził Grzegorz Schetyna w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym Trójki”.


10:14

Müller o podatku od smartfonów: Sprawa zapowiedzianego weta prezydenckiego de facto ten temat zamyka

- W tej chwili rząd nie przyjął jeszcze takiego projektu. Myślę, że sprawa zapowiedzianego weta prezydenckiego de facto ten temat zamyka. Pan prezydent powiedział, że się nie zgodzi na te przepisy, więc jeżeli byłaby jasna deklaracja pana prezydenta, to też trudno taki projekt procedować - mówił Piotr Müller w Radiu Plus.


10:41

MZ:

257 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 91 na Śląsku. Zmarło 7 osób

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1280418947809017858

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1280418950044680192


11:31

PMM:

Jest pan Rafał, Rafał zapominalski. Zapomniał również, że chodził na parady równości

- Chciałem powiedzieć coś o Rafale. Otóż jest pan Rafał, Rafał zapominalski. Tak go nazwijmy. Zapomniał o tym, że był dizałaczem politycznym już od 15 lat, ponad 15 lat w Platformie. Cały czas na stronach internetowych PO jest wiceprzewodniczącym PO. A więc krew z krwi, kość z kości działacz polityczny PO. Człowiek ze stajni pana Balcerowicza, pana Rostowskiego. Turboliberał. Uwaga na pana Rafała, bo jest zapominalski. Zapomniał również, że chodził na parady równości, ale wczoraj, podczas tej debaty z salonem dziennikarskim III RP przypomniało mu się i wymsknęło niechcąco, odpowiedział mniej więcej tak na pytanie, czy będzie adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Dziękuję, że przypominacie o tym, zwolennicy pana Rafała, że ma być adopcja dzieci przez pary homoseksualne waszym zdaniem. Otóż on powiedział, że on jest przeciwnikiem, ale wie pani, wszystko się zmienia. Szanowni rodacy, jeśli to nie jest cynizm, jeśli to nie jest już dzisiaj zapowiedź oszustwa, to nie rozumiem słów pana Rafała tym bardziej - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Chodzieży.


11:35

PMM:

W Warszawie prąd dostarczają Niemcy, ciepło Francuzi, metro budują Włosi i Turcy. Tak ma wyglądać Polska, panie Rafale?

- Wiecie jak to jest w Warszawie? Otóż prąd dostarczają Niemcy. Ciepło dostarczają Francuzi. Ostatnio wyszło na jaw, że przewozy komunikacją miejską obsługują również częściowo Niemcy. Tramwaje budują Koreańczycy, metro budują Włosi i Turcy. Myślicie, że może np. wypożyczalnie rowerów są polskie? Nie, wypożyczalnie rowerów też są niemieckie. To tak ma wyglądać Polska, panie Rafale? - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Chodzieży.


13:39

Najnowszy spot. Zwykli Polacy na prezydenckiej trybunie, Andrzej Duda z Trumpem i Schwarzeneggerem i wezwanie "pod biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska!"
- Zadajemy pytanie jaka Polska będzie w przyszłości. To silna Polska, to rodzina, to praca, to godność. Po to są te wybory. Polska będzie prowadzona drogą rozwoju albo będzie zwijana. Będziemy dumni, kiedy będziemy mogli zostawić młodym Polskę, bezpieczną, uczciwą, która umie wesprzeć i ochronić słabszych i nie musi bać się silnych - mówi Andrzej Duda w jednym z ostatnich spotów tej kampanii. Spot nawiązuje do spotu z poprzedniej, zwycięskiej kampanii Dudy. - Pod biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska! - mówi Andrzej Duda. Spot w zwycięskiej kampanii 2015 kończył się wezwaniem: "Przyszłość się nazywa Polska!". Spot utrzymany jest w bardzo podniosłych rejestrach. Migawki Andrzeja Dudy w historycznych miejscach, lub podczas najważniejszych spotkań międzynarodowych jak z Donaldem Trumpem, czy podczas szczytu klimatycznego z Arnoldem Schwarzeneggerem przeplatane są z ujęciami zwykłej polskiej rodziny, czy kombatanta AK na prezydenckiej trybunie. https://www.youtube.com/watch?v=rhmPd-7Q2t4  - To jest spot telewizyjny, to nie jest spot internetowy, więc bardzo ważny spot, można powiedzieć, wieńczący tę kampanię, również kampanię telewizyjną. Spot, który jasno pokazuje przed jakim wyborem staną Polacy - mówił Adam Bielan podczas konferencji prasowej sztabu prezydenta.

14:31

Bielan:

Spot jasno pokazuje, przed jakim wyborem staną Polacy w najbliższą niedzielę

- To spot telewizyjny, tym razem to nie jest spot internetowy, więc bardzo ważny, można powiedzieć, wieńczący tę kampanię, również telewizyjną. Spot, który jasno pokazuje, przed jakim wyborem staną Polacy w najbliższą niedzielę - stwierdził Adam Bielan na briefingu prasowym.

- Musimy sobie na tej ostatniej prostej odpowiedzieć na pytanie, o czym tak naprawdę decydujemy w tych wyborach. Staraliśmy się o tym mówić przez cały okres kampanii, dość długi, jak państwo wiedzą. Mówił o tym nasz kandydat, przeciwstawiał swoja wizję Polski innym kandydatom, kandydatce, kandydatowi PO, innym kontrkandydatom i to jest podsumowanie tego, za czym lub przeciwko czemu będziemy głosować w najbliższą niedzielę. Jakiej Polski chcemy. Czy chcemy Polski dumnej, odważnej, solidarnej, suwerennej i pozbawionej kompleksów, która może mieć partnerskie stosunki z sąsiadami i z globalnymi mocarstwami, czy chcemy Polski, w której na nic nie ma pieniędzy, która musi się prosić, jest zwijana, likwiduje najbardziej potrzebne dla Polaków kwestie, nie tylko wielkie, ale również takie, jak mówią niektórzy, za rogiem, poczty, komisariaty policji, która po prostu nie działa w imieniu obywatela. Jakiej Polski chcemy, to pytanie na które musimy sobie wszyscy odpowiedzieć i zagłosować za taką Polską, jakiej byśmy wszyscy sobie życzyli - mówił dalej Radosław Fogiel.


14:32

Bielan:

Wczoraj Trzaskowski stchórzył. Miał okazję odpowiedzieć na pytania, które nurtują Polaków, ale wybrał warszawski salon

- Chcieliśmy wyrazić ubolewanie, że nie dojdzie do debaty między I a II turą wyborów prezydenckich. Jak wiemy, wczoraj TVP jako jedyny nadawca zobowiązany ustawowo do zorganizowania, przeprowadzenia debat przed każdymi wyborami, zaprosiła obu kandydatów, którzy dostali się do II tury wyborów prezydenckich do miejscowości, do miasta Końskie. Skąd Końskie? Jak pamiętamy, ale być może nie wszyscy widzowie o tym wiedzą, Grzegorz Schetyna, wieloletni lider PO wypowiedział kiedyś w słynnym wywiadzie z Markiem Migalskim w 2016 roku, że wyborów w Polsce nie wygrywa się w Wilanowie, luksusowej dzielnicy Warszawy, ale w Końskich właśnie. Wczoraj Rafał Trzaskowski stchórzył. Miał okazję stanąć przed mieszkańcami Polski powiatowej, Końskich, w szranki z prezydentem Dudą i odpowiedzieć na pytania, które nurtują Polaków, ale wybrał warszawski salon. Wybrał spotkanie z dziennikarzami, uciekł od debaty. Ubolewamy z tego powodu, że do debaty w związku z tym nie dojdzie przed II turą - stwierdził Adam Bielan na briefingu prasowym.


14:33

PAD:

Konstytucja nakazuje, by rodzina była pod szczególną opieką ze strony polskiego państwa, by dzieci były pod szczególną opieką. Dzisiaj właśnie są. Właśnie taką Polskę w tej chwili budujemy, ale dopiero od pięciu lat

- Polska konstytucja w art. 18 nakazuje, by rodzina była pod szczególną opieką ze strony polskiego państwa, by dzieci były pod szczególną opieką ze strony państwa. I dzisiaj proszę państwa właśnie są. Właśnie taką Polskę w tej chwili budujemy, ale dopiero od pięciu lat. Rodzina rzeczywiście znajduje się w centrum zainteresowania i pod szczególną opieką ze strony polskich władza, państwa polskiego. To proszę państwa pięć lat sprawiedliwej budowy Polski w oparciu o zasadę zrównoważonego i równego rozwoju. To znaczy, że inwestycje idą nie tylko w kilka wielkich miast w Polsce, jak robiła to PO, ale że inwestycje dzieją się w całym naszym kraju, że zwraca się uwagę na każdą jego część. To jest proszę państwa także i plan na najbliższe lata - mówił prezydent Andrzej Duda w Suwałkach.


14:37

PAD:

Przewiduje się, że w przyszłym roku wzrost gospodarczy powinien wrócić do poziomu jaki mieliśmy w latach 2016-2019, czyli 4,3% PKB. W istocie oznaczałoby to, że te straty, które były, odrobimy w jeden rok

- Przewiduje się również, że w przyszłym roku nasz wzrost gospodarczy powinien wrócić do takiego poziomu jaki mieliśmy w latach 2016-2019, czyli 4,3% PKB. W istocie oznaczałoby to, że te straty, które były, odrobimy praktycznie rzecz biorąc w jeden rok - mówił prezydent Andrzej Duda w Suwałkach.


14:47

Najnowszy spot. Trzaskowski w milczeniu oddaje cześć sanitariuszce Armii Krajowej i lapidarnie odnosi się do wspomnień innych na jego temat. W domu panuje demokracja - mówi Małgorzata Trzaskowska a on na to: Autorytarna! Mojej żony!
- Pracowity, urodzony przywódca, a w domu? W domu panuje demokracja - mówi Małgorzata Trzaskowska, co oglądający tę wypowiedź na tablecie jej mąż - kandydat na prezydenta komentuje ze śmiechem: - Autorytarna! Mojej żony! W najnowszym klipie kampanii Rafała Trzaskowskiego różni ludzie mówią o kandydacie a on się do tego lapidarnie odnosi. - Nie miał lekko, warszawiak, pięć języków. Ale nie ważne w jakim języku mówi, ważne co się mówi - stwierdza teść Trzaskowskiego. - Traktowałem Rafała jak starszego brata - mówi Michał Żebrowski. - To raczej Michał wygląda jak mój starszy brat! - śmieje się Trzaskowski. Poruszająca jest scena, gdy sanitariuszka AK mówi o tym, co zrobił dla środowiska bohaterów Powstania zrobił jako prezydent Warszawy, a Trzaskowski tego nie komentuje, tylko oddaje jej cześć w milczeniu. https://youtu.be/o0kkCq9YHSA

14:54

Trzaskowski:

To, że Dudy nie było jako obrońcy polskich nauczycielek i nauczycieli, to największy grzech jego prezydentury

Dzisiaj rządzący osłabiają możliwości wyrównywania szans, osłabiają możliwości rozwiązywania problemów lokalnych na polskiej wsi swoimi działaniami. Po pierwsze, kwestia edukacji. To jest coś niebywałego, co rządzący zrobili, ten chaos, który wprowadzili w polskim szkołach, ten atak na nauczycielki i nauczyciele. Wszyscy nauczyciele, niezależnie od tego, czy są to nauczyciele z małej miejscowości, czy z dużego miasta, nie zgadzają się na to, żeby być przez cały czas atakowani. Niestety, rządzący w sposób cyniczny próbują pogłębiać lub wręcz inicjować podziały w polskim społeczeństwie. To, że prezydenta nie było jako obrońcy polskich nauczycielek i nauczycieli, to jest chyba największy grzech jego prezydentury. Również to, że zgadzał się na niszczenie polskiej szkoły i wprowadzanie chaosu” - mówił w Łagiewnikach Kościelnych kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


15:19

Trzaskowski do PMM: Zanim cokolwiek będzie pan mówił, jak zwykle napuszczał ludzi na siebie, to niech pan ujawni cały swój majątek i zadba o pełną przejrzystość swoich finansów

Panie premierze, zanim cokolwiek będzie pan mówił, zanim będzie pan wyciągał telefon i będzie pan używał różnych trików retorycznych, będzie pan jak zwykle napuszczał ludzi na siebie, to niech pan ujawni cały swój majątek i niech pan najpierw zadba o pełną przejrzystość swoich finansów. Od tego zacznijmy, bo inaczej nie ma pan moralnego prawa oceniać kogokolwiek innego” - mówił w Łagiewnikach Kościelnych kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


15:25

Trzaskowski do PMM: Nie jest dzisiaj pana powołaniem robienie kampanii wyborczej. Ja jestem na urlopie. Nie wiem, czy pan jest na urlopie. Wygląda na to, że za pieniądze publiczne z naszych podatków organizuje pan konferencje

Niech się pan zabierze do pracy. Nie jest dzisiaj pana powołaniem robienie kampanii wyborczej. Ja jestem na urlopie. Nie wiem, czy pan jest na urlopie. Wygląda na to, że za pieniądze publiczne z naszych podatków organizuje pan konferencje i robi kampanię wyborczą” - mówił w Łagiewnikach Kościelnych kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


16:18

PAD:

Dziękuję za świetną frekwencję w pierwszej turze wyborów, ale potrzebujemy co najmniej takiej samej, a mam nadzieję jeszcze większej w drugiej

- Proszę państwa o wsparcie, o wybór. Bo wierzę w to, że taka polityka właśnie jest Polsce na najbliższe lata potrzebna. I dlatego proszę, żebyście państwo w najbliższą niedzielę poszli do wyborów, żebyście oddali głos, ale żebyście do tego namówili swoje rodziny, swoich sąsiadów, swoich przyjaciół, każdego kogo tylko możecie i zdołacie namówić - mówił prezydent Andrzej Duda w Augustowie.

- Dziękuję państwu za świetną frekwencję w pierwszej turze wyborów, ale potrzebujemy co najmniej takiej samej, a mam nadzieję jeszcze większej w drugiej. Proszę, żebyście wszystkich namawiali do udziału - dodał prezydent.


16:45

Trzaskowski:

Obiecywali, że po to robią reformę sądów, żeby sądy działały szybciej, a sądy działają wolniej, że będzie większa wolność prasy, a we wszystkich rankingach spadamy o kolejne miejsca. Tak wygląda państwo PiS

Obiecywali, że po to robią reformę sądów, żeby sądy działały szybciej, a sądy działają wolniej. Opowiadali nam, że zrobią reformę służby zdrowia, żeby skrócić kolejki do specjalistów, a wg wszelkich statystyk większość tych kolejek się wydłuża. Opowiadali o tym, że będą oddawali więcej autostrad, a okazuje się, że oddają znacznie mniej autostrad niż poprzednie rządy. Obiecywali, że będzie większa wolność prasy, a we wszystkich rankingach spadamy o kolejne miejsca i okazuje się, że tej wolności prasy, mediów jest coraz mniej. Tak dzisiaj wygląda państwo PiS” - mówił w Gnieźnie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


16:50

Trzaskowski:

Moje marzenie to wspólnota ludzi kochających wolność, wspólnota wolna od nienawiści i pogardy, wspólnota pełna miłości i szacunku

Moje marzenie to wspólnota ludzi kochających wolność, wspólnota wolna od nienawiści i pogardy, wspólnota pełna miłości i szacunku. Moje marzenie dzieje się właśnie tu i teraz. To jest najważniejsze, że my jesteśmy w stanie tę wspólnotę odbudować. Nawet jeżeli politycy będą się ze sobą spierać, to my znowu uczymy się ze sobą rozmawiać” - mówił w Gnieźnie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


17:06

Trzaskowski:

Jest naprawdę blisko. Wszystkie sondaże pokazują, że idziemy łeb w łeb

Jest naprawdę blisko. Wszystkie sondaże pokazują, że - jak to się mówi potocznie - idziemy łeb w łeb. Być może kilkaset, być może kilka tysięcy głosów zadecyduje o tym, kto wygra. Być może to właśnie wy, zgromadzeni w Gnieźnie, zadecydujecie o tym, kto wygra, dlatego jest tak ważne, żeby wszyscy ludzie, którzy kochają Polskę wolną, samorządną i obywatelską, poszli do tych wyborów” - mówił w Gnieźnie kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski.


17:38

Sztabowcy PAD o wypadku autobusu: Mamy apel do Trzaskowskiego, aby pilnie pojawił się w Warszawie i doprowadził do kontroli procedur, które nieprzestrzegane prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w Warszawie

- Jak się okazuje, kierowca autobusu komunikacji miejskiej był pod wpływem środków odurzających. To niestety pozwala wyciągnąć wniosek, że wszyscy, którzy w Warszawie przebywamy, jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Wszyscy uczestnicy ruchu drogowego, nie tylko pasażerowie, ale również piesi, kierowcy innych samochodów są narażeni na niebezpieczeństwo w związku z tym, że procedury w odniesieniu do kierowców komunikacji miejskiej, dotyczące bezpieczeństwa nie są stosowane. W związku z czym mamy apel do prezydenta Trzaskowskiego, kandydata w tych wyborach, aby pilnie pojawił się w Warszawie i doprowadził do kontroli tych procedur, które nieprzestrzegane prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w Warszawie. Panie Rafale Trzaskowski, apelujemy aby pan wykonywał obowiązki, do których pana wyborcy powołali, bo to pan, a nie żaden z pańskich wiceprezydentów wygrał wybory w Warszawie i to pan był gwarantem tego, że to miasto będzie odpowiednio zarządzane - stwierdził Kamil Bortniczuk na briefingu prasowym.


17:46

Fogiel:

Jeżeli Trzaskowski nie sprosta wyzwaniu i jeżeli okaże się, tak jak np. w przypadku kryzysu z koronawirusem, ucieka od problemów, jutro nasi posłowie rozpoczną kontrolę poselską w spółce, która zatrudnia kierowców i która obsługuje przewozy w Warsz

- Nasz apel, żeby Rafał Trzaskowski na chwilę odstawił kampanię, żeby uporządkował swoje priorytety i jak najszybciej zajął się tą dramatyczną sytuację w Warszawie. Zdarzyła się rzecz niebywała, tak jak mówił pan poseł [Bortniczuk], jeden wypadek mógł być przypadkiem, który zdarza się zawsze i wszędzie, ale jeśli mamy już serię wypadków autobusów komunikacji miejskiej, obsługiwanych przez niemiecką firm na zlecenie miasta, prezydenta Trzaskowskiego i drugi kierowca autobusu, który ulega wypadkowi, jest pod wpływem narkotyków, to sytuacja jest powazna i wymaga podjęcia poważnych działań. Po raz kolejny będziemy mogli się przekonać, jak Rafał Trzaskowski zachowuje się w trakcie kryzysu i stąd nasz naprawdę bardzo poważny apel, żeby potraktował tę sprawę z najwyższą starannością. Jeżeli Rafał Trzaskowski nie sprosta wyzwaniu i jeżeli okaże się, tak jak np. w przypadku kryzysu z koronawirusem, ucieka od problemów, jutro nasi posłowie rozpoczną kontrolę poselską w spółce, która zatrudnia kierowców i która obsługuje przewozy w Warszawie, ale poważnie apelujemy o potraktowanie tej sprawy priorytetowo - stwierdził Radosław Fogiel na briefingu prasowym.


19:53

Budka pytany o wewnętrzne sondaże: Jest potrzebna pełna mobilizacja, bo jest dokładnie pół na pół

- Jest potrzebna pełna mobilizacja, bo jest dokładnie pół na pół. Dokładnie tak. Raz jednego dnia przewaga Rafała, drugi raz Andrzeja Dudy. Jest potrzebna absolutna mobilizacja - mówił Borys Budka w rozmowie z Borysem Budką w programie „Gość Wydarzeń” Polsat News.

- Moim zdaniem to będzie różnica 100 tys., 50 tys. głosów. Nie będziemy wiedzieć myślę w wieczór wyborczy do końca kto wygrał - dodał przewodniczący PO.


20:08

Budka:

Nie mamy niezależnej telewizji publicznej, to jest sztab Dudy. De facto materiały, które są w „Wiadomościach”, które są w TVP Info, to są spoty wyborcze Dudy

- Andrzej Duda zdezerterował. Bał się pytań niezależnych dziennikarzy. Rafał Trzaskowski poddał się weryfikacji od lewa do prawa. Nawet dziennikarz „Gazety Polskiej” mógł mu zadać pytania. A co w zamian proponował Andrzej Duda? Ustawkę z ludźmi, na których 2 mld zł przeznaczył zamiast na polską onkologię. Nie mamy niezależnej telewizji publicznej, to jest sztab Andrzeja Dudy. De facto materiały, które są w „Wiadomościach”, które są w TVP Info, to są spoty wyborcze Dudy - mówił Borys Budka w Polsat News. 


20:18

Budka:

Prezydent Duda, który mówi, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe, to jest tak jakby powiedział, że na czerwonym świetle niech jeden przejeżdża, nie przejeżdża. Czekam kiedy powie, że Ziemia jest płaska

- Prezydent, który mówi, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe, później mówi, że chodziło mu o inne szczepienia. Wczoraj wyraźnie powiedział rzecz niebywałą, że jego zdaniem szczepienia nie powinny być obowiązkowe. Ja dziwię się, że jeszcze nie ma głosu pana ministra zdrowia - mówił Borys Budka w Polsat News.

- Prezydent Duda, który mówi o tym, że szczepienia nie powinny być obowiązkowe, to jest tak jakby powiedział, że na czerwonym świetle niech jeden przejeżdża, nie przejeżdża. Dziś potrzebna jest edukacja, dziś minister zdrowia mówi o szczepionkach, dziś główny inspektor sanitarny mówi o szczepionkach, a Andrzej Duda? Czekam kiedy powie, że Ziemia jest płaska - dodał.


20:22

Budka:

Jest pewna granica. Nigdy nie zaakceptuję flag ONR na Marszu Niepodległości. Nie jesteśmy hipokrytami

- Jest pewna granica. Nigdy nie zaakceptuję flag ONR na Marszu Niepodległości. Nigdy nie zaakceptujemy faszystowskich gestów. To na szczęście jest zdecydowana mniejszość. To są ludzie bardzo nieodpowiedzialni, ale trzeba jasno mówić. My nie jesteśmy hipokrytami. Do wyborców mówimy gdzie jest ta granica - mówił Borys Budka w Polsat News. 


20:55

Bielan pytany o nieobecność Trzaskowskiego na debacie TVP: Nie odczuwam żadnej satysfakcji. Polakom należy się debata przed drugą turą. Nie było dotąd takiej sytuacji, żeby takiej debaty nie było

- Nie odczuwam żadnej satysfakcji [że Rafał Trzaskowski nie przybył wczoraj na debatę TVP]. Polakom należy się debata przed drugą turą wyborów prezydenckich. Nie było dotąd takiej sytuacji, żeby takiej debaty nie było. Przypomnę, że TVP jest jedyną telewizją w Polsce, która ustawowo jest zobowiązana do przeprowadzenia takiej debaty. Z kolei prezydent Duda jest pierwszym polskim prezydentem, który zgodził się wziąć udział w debatach przed I turą. Dotąd polscy prezydenci, którzy ubiegali się o reelekcję, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, rezygnowali z takiej możliwości. Prezydent Duda ze względu na szacunek, jakim daży wszystkich wyborców, wziął udział dwukrotnie w debacie przed I turą - stwierdził Adam Bielan w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.


21:02

OBRAZ DNIA: Wydarzenia: Prezydenta uzupełnia PMM, Fakty o zaangażowaniu PMM w kampanię, KKZ: Trzaskowski stara się dowartościować powiaty, czego nie dopilnowała Platforma, TVP: Warszawa - narkomani prowadzą autobusy
-- PREZYDENT JUTRO O 19:45 W AMA NA WYKOPIE. https://www.wykop.pl/wpis/50592091/andrzej-duda-drogie-wykopowiczki-drodzy-wykopowicz/ -- LIVEBLOG 300POLITYKI: BUDKA O TYM, ŻE CZEKA KIEDY DUDA POWIE, ŻE ZIEMIA JEST PŁASKA TRZASKOWSKI O SONDAŻACH ŁEB W ŁEB PREZYDENT APELUJE O WYŻSZĄ FREKWENCJĘ SZTABOWCY DUDY APELUJĄ DO TRZASKOWSKIEGO ŻEBY POJAWIŁ SIĘ W WARSZAWIE I DOPILNOWAŁ SYTUACJI Z AUTOBUSAMI https://300polityka.pl/live/2020/07/07/ -- SPOT TELEWIZYJNY PREZYDENTA:  Zwykli Polacy na prezydenckiej trybunie, Andrzej Duda z Trumpem i Schwarzeneggerem i wezwanie „pod biało-czerwonymi sztandarami jest miejsce dla każdego. Niech żyje Polska!” https://300polityka.pl/news/2020/07/07/najnowszy-spot-zwykli-polacy-na-prezydenckiej-trybunie-andrzej-duda-z-trumpem-i-schwarzeneggerem-i-wezwanie-pod-bialo-czerwonymi-sztandarami-jest-miejsce-dla-kazdego-niech-zyje-polska/ -- SPOT PREZYDENTA WARSZAWY: Najnowszy spot. Trzaskowski w milczeniu oddaje cześć sanitariuszce Armii Krajowej i lapidarnie odnosi się do wspomnień innych na jego temat. W domu panuje demokracja – mówi Małgorzata Trzaskowska a on na to: Autorytarna! Mojej żony! https://300polityka.pl/live/2020/07/07/najnowszy-spot-trzaskowski-w-milczeniu-oddaje-czesc-sanitariuszce-armii-krajowej-i-lapidarnie-odnosi-sie-do-wspomnien-innych-na-jego-temat-w-domu-panuje-demokracja-mowi-malgorzata-trzaskowska/ ***** WYDARZENIA POLSATU -- DWIE DEBATY, DWIE WIZJE POLSKI, ALE TEŻ W DWÓCH RÓŻNYCH MIEJSCACH POLSKI - ANDRZEJ DUDA W KOŃSKICH, RAFAŁ TRZASKOWSKI W LESZNIE. -- TAKIEJ PRZEDWYBORCZEJ KORESPONDENCYJNEJ DEBATY JESZCZE NIE BYŁO, OBU KANDYDATÓW W LINII PROSTEJ DZIELIŁO 300 KILOMETRÓW - Grzegorz Kępka. -- I W KOŃSKICH I W LESZNIE BYŁY DWIE MÓWNICE I W OBU MIEJSCACH JEDNA BYŁA PUSTA - Kępka dalej. -- FRAGMENTY WCZORAJSZYCH DEBAT. -- DO WYBORÓW 5 DNI, WIĘC WYBORCZY MARATON NIE ZWALNIA, TYLKO DZISIAJ ANDRZEJ DUDA ODWIEDZA 5 MIEJSCOWOŚCI NA PODLASIU I NA MAZURACH. -- NA PIĘĆ DNI PRZED WYBORAMI WYNIK JEST NIEPEWNY, DLATEGO LICZBA SPOTKAŃ Z POTENCJALNYMI WYBORCAMI ROŚNIE Z DNIA NA DZIEŃ - Mira Skórka. -- PREZYDENTA UZUPEŁNIAŁ PREMIER - Skórka dalej. -- WYPOWIEDŹ PMM O TRZASKOGEDDONIE. -- GŁOSOWANIE NA ANDRZEJA DUDĘ ZADEKLAROWAŁA CÓRKA RTM PILECKIEGO - Skórka. -- NOWY SPOT PAD. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI DZIŚ Z PRZESŁANIEM DLA WSI. -- RAFAŁ TRZASKOWSKI PYTAŁ JUŻ RZĄDZĄCYCH O PODWYŻKI PODATKÓW I ZWOLNIENIA W ADMINISTRACJI, TERAZ STAWIA PYTANIA O SAMORZĄD - Dariusz Ociepa. -- Z 5 DZISIEJSZYCH SPOTKAŃ RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO, 4 TO SPOTKANIA Z MIESZKAŃCAMI WSI - Ociepa dalej. -- NOWY SPOT RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO. -- KOLEJNY WYPADEK I KOLEJNY KIEROWCA AUTOBUSU POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW W WARSZAWIE. ***** FAKTY TVN -- Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych - powiedział w poniedziałek wieczorem w Końskich prezydent Andrzej Duda. Po kilku godzinach zapewnił, że jego opinia nie dotyczy szczepień, które już są obowiązkowe. Na zorganizowanym przez telewizję rządową spotkaniu z mieszkańcami Końskich prezydent podkreślił także, że nigdy nie zaszczepił się na grypę. -- JEŻELI CHODZI O GRYPĘ I KORONAWIRUSA UWAŻAM, ŻE POWINNA BYĆ TAKA SAMA SYTUACJA, TE SZCZEPIENIA POWINNY BYĆ, ALE NIEOBOWIĄZKOWE - PAD. -- PROSZĘ NIE MANIPULOWAĆ I NIE KŁAMAĆ - wypowiedź prezydenta dla TVN. -- PREZYDENT POWIEDZIAŁ, ŻE NIE JEST ZWOLENNIKIEM “JAKICHKOLWIEK SZCZEPIEŃ OBOWIĄZKOWYCH ” - Sobieniowski. -- POMIJAJĄC FAKT, ŻE NIKT NA ŚWIECIE NIE SZCZEPI NA SZKARLATYNĘ TO POJAWIA SIĘ PYTANIE O ZESTAWIENIE DWÓCH WYPOWIEDZI PREZYDENTA - Z WCZORAJ I Z KOŃCA KWIETNIA - -- PAD W KWIETNIU O ROZWAŻANIU SZCZEPIENIA OBOWIĄZKOWEGO NA COVID. -- BO WTEDY SIĘ WYDAWAŁO, ŻE PREZYDENT MOŻE WTEDY WYGRAĆ BEZ POPARCIA ANTYSZCZEPIONKOWCÓW JUŻ W 1 TURZE - Sobieniowski. -- Sobieniowski o pytaniach działaczy PiS i SP: o tym telewidzowie nie zostali poinformowani. -- Sobieniowski o 2 mld na TVP. -- Dla specjalistów od chorób zakaźnych słowa poniedziałkowe słowa prezydenta Andrzeja Dudy o szczepieniach to szok. W Polsce niektóre szczepienia są obowiązkowe, inne są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia. -- Rafał Trzaskowski zarzuca obecnej władzy niszczenie samorządów i Polski powiatowej. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mówi, że prezydent Andrzej Duda może i objechał wszystkie powiaty, ale niewiele dla nich zrobił. -- SADOWNICY NARZEKAJĄ, ŻE PRODUKCJA POLSKICH JABŁEK PRZESTANIE SIĘ OPŁACAĆ - KKZ. -- TRZASKOWSKI OBJEŻDŻA TERENY WIEJSKIE - KKZ. -- ROZMOWY Z WIEJSKIEJ SZKOLE. -- TRZASKOWSKI PODRÓŻĄ PRZEZ MAŁE MIEJSCOWOŚCI I WSIE STARA SIĘ DOWARTOŚCIOWAĆ ICH MIESZKAŃCÓW, DAĆ SYGNAŁ, ŻE NIE  - KKZ. -- ROBI TO, CO SAM PRZYZNAJE, CZEGO NIE DOPILNOWAŁA PO, JAKO SAMORZĄDOWIEC JEST MU ŁATWO PRZEKONYWAĆ, ŻE OBECNA WŁADZA CHCE SAMORZĄDY ZNISZCZYĆ - KKZ. -- TRZASKOWSKI O PLANACH LIKWIDACJI POWIATÓW. -- ŻEBY PODKREŚLIĆ ZWIĄZKI Z POLSKĄ POWIATOWĄ, SWOJĄ ARENĘ PREZYDENCKĄ ZORGANIZOWAŁ W LESZNIE - KKZ. -- TRZASKOWSKI W GNIEŹNIE, SYMBOLU POLSKIEJ PAŃSTWOWOŚCI I TOŻSAMOŚCI - KKZ. -- Premier i ministrowie jeżdżą po Polsce i wręczają samorządom symboliczne czeki. To promesy rządowe na poczet przyszłej ustawy. Supraśl dostał ten sam czek już dwa razy, ale suma od tego nie wzrosła. Czeki na razie i tak są bez pokrycia. -- OBA TAKIE SAME CZEKI BURMISTRZ DOSTAŁ OD MINISTRA A POTEM OD PREMIERA ALE TO NA RAZIE PIENIĄDZE NA PAPIERZE - Arleta Zalewska. -- PREMIER Z CZEKAMI  RUSZYŁ TAM, GDZIE PREZYDENT W 1 TURZE MIAŁ WYSOKIE POPARCIE - Zalewska. -- NIE MATEUSZ, ANDRZEJ DUDA! - Premier na jednym ze spotkań do skandujących Mateusz. -- TRZASKOWSKI ZARZUCIŁ PREMIEROWI, ŻE ZA RZĄDOWE PIENIĄDZE PROWADZI PREZYDENCKĄ KAMPANIĘ - Zalewska. -- NIECH PAN SIĘ WEŹMIE DO ROBOTY, JA JESTEM NA URLOPIE - Trzaskowski. -- W internecie pojawiło się nagranie zachęcające wyborców Krzysztofa Bosaka do głosowania na obecnego prezydenta. To nie jest nasz spot - oburzają się politycy Konfederacji i w całej sytuacji sytuacji widzą działanie sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. -- NAGRANIE MA WYGLĄDAĆ JAK SPOT NAGRANY PRZEZ KONFEDERACJĘ - KRZYSZTOF SKÓRZYŃSKI: W internecie pojawił się spot, w którym wyborcy Krzysztofa Bosaka z pierwszej tury deklarują poparcie w drugiej turze wyborów dla Andrzeja Dudy. Nagranie może wyglądać jak spot przygotowany przez sztab Krzysztofa Bosaka. Jednak za jego przygotowaniem nie stoją politycy Konfederacji. -- MICHAŁ DWORCZYK: Nie widzę w tym nic złego, że ktoś chce wyrazić swoje poparcie dla urzędującego i kandydującego, zabiegającego o reelekcje prezydenta. -- SKÓRZYŃSKI O SPOCIE: Ten profesjonalny, prawie 2,5-minutowy spot nie jest spotem żadnej oficjalnej organizacji zrzeszającej narodowców. Konto, na którym udostępniono nagranie, jest świeże i powstało ewidentnie tylko po to, by zaistniało na nim to jedno nagranie. Od opublikowanego materiału Krzysztof Bosak odciął się bardzo szybko. Polityk Konfederacji nie chciał tworzyć wrażenia, że po tygodniu od deklaracji, że nie popiera nikogo w II turze wyborów, zmienił zdanie. -- KRZYSZTOF BOSAK: Zdecydowanie podtrzymuje stanowisko, że nie udzielam poparcia żadnemu z dwóch kandydatów. -- Władze Warszawy zawieszają umowę ze spółką Arriva, która obsługuje część linii autobusowych w stolicy. Powodem tej decyzji jest drugi przypadek kierowcy, który spowodował wypadek pod wpływem substancji odurzających. Miejski autobus uderzył w cztery zaparkowane auta. ***** WIADOMOŚCI TVP -- CHCE KONTYNUOWAĆ BUDOWĘ POLSKI SPRAWIEDLIWEJ I RÓWNEJ - TAK ANDRZEJ DUDA PRZEKONYWAŁ PODCZAS DEBATY PREZYDENCKIEJ - zapowiedź: Z udziału zrezygnował Rafał Trzaskowski. -- ZAMIAST WZIĄĆ UDZIAŁ W DEBACIE, ZORGANIZOWAŁ KONFERENCJĘ PRASOWĄ - Michał Adamczyk dalej. -- TRZASKOWSKI STCHÓRZYŁ PRZED DEBATĄ - belka. -- W CIĄGU 5 LAT SYTUACJĘ TAKICH MIAST JAK KOŃSKIE POPRAWIŁY PROGRAMY SPOŁECZNE, PODWYŻKI PŁACY MINIMALNEJ I WALORYZACJE EMERYTUR - Damian Diaz. -- CHOĆ PAD MÓWIŁ TYLKO O SZCZEPIONCE NA KORONAWIRUSA, ZOSTAŁ ZAATAKOWANY PRZEZ POLITYKÓW PLATFORMY - Diaz po fragmencie wypowiedzi PAD rozpoczynającym się od słów: “Uważam, że szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe. Proszę bardzo, kto chce…” -- PO DEBACIE PAD SPOTKAŁ SIĘ Z MIESZKAŃCAMI KOŃSKICH - Diaz. -- NA PYTANIA MIESZKAŃCÓW NIE CHCIAŁ ODPOWIADAĆ KANDYDAT PO - zapowiedź: Niektórzy pokonali setki kilometrów, by przyjechać do Końskich i zadać pytanie. -- TERAZ CZUJĄ SIĘ ZLEKCEWAŻENI, ZIGNOROWANI I NIE ROZUMIEJĄ DECYZJI TRZASKOWSKIEGO - Adamczyk dalej. -- KANDYDAT ELIT LEKCEWAŻY POLSKĘ POWIATOWĄ - belka. -- KOŃSKIE CZEKAŁY DO SAMEGO KOŃCA, ALE KANDYDAT PO ZLEKCEWAŻYŁ MIESZKAŃCÓW TEGO NIEWIELKIEGO MIASTA - Maciej Sawicki. -- DO DEBATY ZE ZWYKŁYMI POLAKAMI STANĄŁ TYLKO PAD - Sawicki. -- ZAMIAST TELEWIZYJNEGO STUDIA - HALA SPORTOWA, ZAMIAST PYTAŃ OD DZIENNIKARZY - PYTANIA BEZPOŚREDNIO OD WYBORCÓW - Sawicki o debacie TVP. -- MIESZKAŃCY MAJĄ ŻAL DO TRZASKOWSKIEGO O TO, ŻE DO NICH NIE PRZYJECHAŁ - Sawicki. -- NIEOBECNOŚĆ TRZASKOWSKIEGO W KOŃSKICH TO DLA WIELU OZNAKA AROGANCJI I BRAKU SZACUNKU, TAKŻE DLA SPOŁECZNOŚCI INNYCH MAŁYCH MIASTECZEK, WSI, GMIN ORAZ POWIATÓW - Sawicki. -- ZASTĘPCA BUDKI DO KOŃSKICH NIE PRZYJECHAŁ, CHOĆ 67% POLAKÓW UWAŻAŁO, ŻE POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ W TEJ DEBACIE - Sawicki. -- MOŻE TRZASKOWSKI BAŁ SIĘ CHOCIAŻBY SPONTANICZNYCH PYTAŃ O ODSZKODOWANIA REPRYWATYZACYJNE W WARSZAWIE? - Sawicki. -- ZAMIAST ROZMOWY Z LUDŹMI W KOŃSKICH TRZASKOWSKI WYBRAŁ ROZMOWĘ Z DZIENNIKARZAMI W LESZNIE - Sawicki. -- PRZEDSTAWICIELE MEDIÓW WSKAZANYCH PRZEZ SZTAB TRZASKOWSKIEGO PRZYJECHALI Z WARSZAWY - Sawicki. -- PUSTE MIEJSCE W KOŃSKICH POZOSTANIE JAKO SYMBOL POGARDY KANDYDATA PO DO POLAKÓW SPOZA WIELKICH METROPOLII - Sawicki. -- KANDYDAT PO NA PREZYDENTA PO RAZ KOLEJNY DAŁ DO ZROZUMIENIA, ŻE CHCE ODPOWIADAĆ TYLKO NA TE PYTANIA, KTÓRE MU SIĘ PODOBAJĄ. JEŚLI MU SIĘ NIE PODOBAJĄ, NAZYWA JE ABSURDALNYMI BĄDŹ KONTROWERSYJNYMI - zapowiedź. -- “DAJMY SZANSĘ INNYM” - TO ODPOWIEDŹ TRZASKOWSKIEGO NA PYTANIE PIERWSZEGO DZIENNIKARZA O KONWENCJĘ STAMBULSKĄ - Marcin Tulicki. -- TRZASKOWSKI WIELOKROTNIE W TAKI SPOSÓB TRAKTOWAŁ DZIENNIKARZY, GDY PYTANIA LUB KONKRETNE REDAKCJE MU SIĘ NIE PODOBAŁY - Tulicki. -- TRZASKOWSKI DZIENNIKARZY ALBO WYŚMIEWAŁ, ALBO PRÓBOWAŁ OBRAŻAĆ - Tulicki. -- SPOKOJNIE TRZASKOWSKI ODPOWIADAŁ NA PYTANIA GRZEGORZA JAKUBOWSKIEGO, PRACOWNIKA WARSZAWSKIEGO RATUSZA - Tulicki. -- TRZASKOWSKI PYTANY O WSPÓŁPRACOWNIKA NIE ODPOWIEDZIAŁ - Tulicki. -- TRZASKOWSKI DZIŚ ZNÓW WYŚMIEWAŁ DZIENNIKARZY - Tulicki. -- DLA WIELU NIESAMOWITE SĄ WOLTY SAMEGO TRZASKOWSKIEGO - Tulicki. -- “WSZYSTKO SIĘ ZMIENIA” WYPOWIEDZIANE PRZEZ KANDYDATA PO MOŻE OZNACZAĆ, ŻE PO WYBORACH OKAŻE SIĘ JEDNAK ZWOLENNIKIEM ADOPCJI DZIECI PRZEZ PARY HOMOSEKSUALNE - Tulicki. -- RZĄD WSPIERA PRZEBUDOWĘ DWORCA WARSZAWA ZACHODNIA. -- WARSZAWA: NARKOMANI PROWADZĄ AUTOBUSY - belka. -- WYPADKÓW MOŻNA BYŁO UNIKNĄĆ, GDYBY KIEROWCY PRZESZLI ODPOWIEDNIE TESTY - Mateusz Nowak. -- WŁADZE WARSZAWY SĄ BEZRADNE WOBEC NARKOMANÓW PROWADZĄCYCH MIEJSKIE AUTOBUSY - Nowak. -- WSZYSTKIE USTERKI “CZŁOWIEKA AWARII” - belka. -- TA SAMA NIEMIECKA FIRMA PRZEWOZOWA I KOLEJNY KIEROWCA PROWADZĄCY POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW - Dominik Cierpioł. -- TRZASKOWSKI JEST NA URLOPIE I PROWADZI KAMPANIĘ WYBORCZĄ - Cierpioł. -- INWESTYCJE W ROLNICTWO TO JEDEN Z PRIORYTETÓW RZĄDU I UBIEGAJĄCEGO SIĘ O REELEKCJĘ PREZYDENTA - zapowiedź. -- TRZASKOWSKI BRONIŁ WCZORAJ PODCZAS DEBATY JOLANTY GONTARCZYK - Maksymilian Maszenda. -- HANIEBNA PRZESZŁOŚĆ NIE PRZESZKADZA TRZASKOWSKIEMU - Maszenda. -- W TEJ SPRAWIE KLUCZOWY MOŻE BYĆ ANTYKLERYKALIZM TRZASKOWSKIEGO - Maszenda. -- KRYTYCZNY STOSUNEK DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO MA ŻONA TRZASKOWSKIEGO - Maszenda.  

21:04

Bielan:

PAD był gotowy wczoraj debatować z Trzaskowskim. Stawił się na zaproszenie TVP w Końskich. Niestety, Trzaskowskiemu zabrakło odwagi, nie było go wczoraj

- Zarówno z pierwszym kandydatem PO, Małgorzatą Kidawą-Błońską, jak i z jej zmiennikiem Rafałem Trzaskowskim [rozmawiał Andrzej Duda w debacie przed I turą]. Był gotowy również wczoraj debatować z Rafałem Trzaskowskim. Stawił się na zaproszenie TVP w Końskich. No niestety, Rafałowi Trzaskowskiemu, kandydatowi KO zabrakło odwagi, nie było go wczoraj, żeby spotkać się z mieszkańcami Końskich, odpowiedzieć na pytania tych mieszkańców i dzisiaj, jak widzimy, również szef sztabu kandydata PO unika odpowiedzi na trudne pytania - stwierdził Adam Bielan w „Gościu Wiadomości” TVP Info.


21:15

Bielan:

Trzaskowski zorganizował de facto konferencję prasową dla dziennikarzy z Warszawy. Wywiózł ich do Leszna, tak żeby wyborcy w Polsce nie zorientowali się, że tak naprawdę to spotkanie z przedstawicielami salonu warszawskiego

- To, co się wydarzyło wczoraj w Lesznie, to była dość kuriozalna sytuacja. Rafał Trzaskowski zorganizował de facto konferencję prasową dla dziennikarzy z Warszawy i dla niepoznaki wywiózł ich z Warszawy do Leszna, tak żeby wyborcy w Polsce się nie zorientowali, że tak naprawdę to spotkanie z przedstawicielami salonu warszawskiego - stwierdził Adam Bielan w „Gościu Wiadomości” TVP Info.


21:17

Bielan:

Trzaskowski jest pieszczochem liberalnego salonu warszawskiego

- Rafał Trzaskowski jest takim pieszczochem liberalnego salonu warszawskiego. Tu się czuje najlepiej, ale już znacznie gorzej radzi sobie, gdy musi wyjechać [poza Warszawę] - stwierdził Adam Bielan w „Gościu Wiadomości” TVP Info.


21:32

Bielan: Ataki na prezydenta za jego wczorajsze słowa pokazują pewną desperację ze strony polityków opozycji

- To absurd, prezydent był zresztą pytany o szczepionki na koronawirusa również podczas poprzedniej debaty 6 maja w studiu TVP i mówił dokładnie to samo. Prezydent powiedział, że szczepionka na koronawirusa, która jeszcze nie została wynaleziona, powinna być bezpieczna, musi być dobrze przebadana, powinna być bezpłatna dla wszystkich chętnych w Polsce, przede wszystkim w pierwszej kolejności powinni tę szczepionkę otrzymać osoby z grup ryzyka, czyli osoby starsze, z jakimiś schorzeniami. Tym osobom trzeba tę szczepionkę zapewnić bezpłatnie, natomiast jednocześnie prezydent stoi na stanowisku, że te szczepionki nie powinny być obowiązkowe, nie powinno być przymusu i chyba nikt z ekspertów i polityków tego nie kwestionuje. Widziałem że nawet Rafał Trzaskowski dzisiaj w ten sposób się wypowiedział, więc te ataki na prezydenta za jego wczorajsze słowa pokazują pewną desperację ze strony polityków opozycji. Oni są w wyraźnej defensywie, wczoraj ich kandydat pokazał, że jest tchórzem, że nie chce, nie potrafi stawić czoła prezydentowi Dudzie i w związku z tym wynajdują rozmaite tego rodzaju pseudosensacje - stwierdził Adam Bielan w „Gościu Wiadomości” TVP Info.


21:40

Sejm w przyszłym tygodniu zajmie się wnioskami o odwołanie Ziobry i Kamińskiego

Na przyszły tydzień zwołano dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego zostaną rozpatrzone wnioski o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego. Zgodnie z wstępnym harmonogramem, do debaty dojdzie w środę, 15 lipca od 18:30 do 21:45. W trakcie tego posiedzenia posłowie mają wybrać także członków tzw. komisji ds. pedofilii.