Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
13.10.2018
08:26
Premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytami w województwach mazowieckiem i świętokrzyskim. O 10:30 weźmie udział uroczystości podpisania oświadczenia przez ministra infrastruktury i ministra obrony narodowej ws. uzgodnienia Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze” jako zarządzającego lotniskiem - Radom Sadków.
Następnie, o 11:40 szef rządu weźmie udział w uroczystości podpisania umowy konsorcjum budowy Kampusu Laboratoriów Głównego Urzędu Miar i Politechniki Świętokrzyskiej.
O 11:00 w Poznaniu odbędzie się konwencja krajowa KKW Koalicji Obywatelskiej Platforma i Nowoczesna. Godzinę później, o 12:00 w Kielcach odbędzie się spotkanie wyborcze z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Po zakończeniu spotkania, PiS-bus ruszy w trasę z Mateuszem Morawieckim. O 15:30 odbędzie się spotkanie w Staszowie, o 17:00 - w Opatowie, a o 18:15 - w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z kolei o 18:00 w Gorlicach odbędzie się spotkanie z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.
08:21
Dobre nastroje w rządzie po podwyższeniu ratingu Polski przez S&P:
Musimy to maksymalnie wykorzystać
- Dzisiaj, po dwóch i pół roku, jedna z najważniejszych agencji ratingowych świata przyznaje, że nasza polityka gospodarcza jest właściwa - tak ważny rządowy polityk komentuje w rozmowie z 300POLITYKĄ decyzję agencji Standard & Poor’s o podwyższeniu ratingu Polski do "A-" z "BBB+”.
Inny z naszych rozmówców z otoczenia PMM podkreśla, że decyzja S&P to docenienie polityki Morawieckiego jako skutecznego menadżera, który sprawdził się jako skuteczny premier. Rozmówca 300 zwraca uwagę: - To ta sama agencja, która w styczniu 2016 roku "przywaliła” nam, że nasze instytucje są do niczego, że rządy prawa upadają, że gospodarka będzie opadać, a przy wielkim deficycie budżet państwa pęknie.
Decyzja S&P wpisuje się bowiem w jeden z kluczowych przekazów PiS - o zwycięskiej walce z mafiami VAT-owskimi oraz przestępcami podatkowymi - i, jak słyszymy, będzie przez polityków obozu władzy interpretowana jako wzmocnienie narracji obozu rządzącego.
Premier Morawiecki w ostatni przedwyborczy weekend będzie kontynuować objazd po kraju - ma zaplanowane konwencje w Kielcach i Krakowie. Można przypuszczać, że jednym z ważniejszych wątków będzie właśnie podniesienie ratingu przez S&P. - Musimy to maksymalnie wykorzystać - podkreśla nasz informator.
- Chodzi o to, aby teraz zestawić to z całą dyskusją, którą Polacy pamiętają z zimy/wiosny 2016 roku i jesteśmy zwycięzcami. A zwłaszcza zwycięzcą jest polityka gospodarcza i polityka w obszarze finansów publicznych Prawa i Sprawiedliwości - dodaje.
Fot. Krystian Maj/KPRM
08:35
- To są kompletnie wyssane z palca informacje. Mamy stabilny, dobry rząd. Idziemy do przodu, pełną parą, w bardzo wielu obszarach. Nie czytałem wprawdzie [tego artykułu], ale bardzo się cieszę z tego, że tak dobrze się współpracuje w ramach naszego rządu. Oczywiście wyssane z palca informacje - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
08:44
- Nie jestem tym za bardzo zaskoczony, dlatego że wiem, jak wyglada polska gospodarka. Wiem, w jakim jest stanie. Jest w bardzo dobrym stanie, a więc agencje ratingowe mają twardy orzech do zgryzienia. Po prostu wiedzą doskonale, że perspektywy naszego budżetu, długu publicznego, wzrostu PKB są dobre lub bardzo dobre. Ta sama agencja, która obniżyła nam rating, rzeczywiście teraz podniosła. Ale dla mnie to taki znak drogowy, to "A” to znak drogowy, że idziemy we właściwym kierunku, przede wszystkim z perspektywy polskich rodzin, polskich obywateli. Jestem daleki też od jakiegoś triumfalizmu. W tym sensie, że cieszę się, że jest to potwierdzenie przez, powiedzmy delikatnie, instytucje, które nie były za bardzo sprzyjające czy nie są za bardzo sprzyjające naszemu rządowi, bo my naruszyliśmy tyle interesów, że rzeczywiście te zagraniczne instytucje też czasami nie bardzo za nami przepadają - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM, komentując decyzję S&P o podwyższeniu ratingu Polski.
- Bardzo pozytywna decyzja, bo ona oznacza przyciągnięcie większej liczby inwestorów do Polski, bezpieczeństwo na rynkach finansowych, też niższe koszty obsługi długu, a przez to więcej środków możemy przeznaczyć na nasze programy rozwojowe, infrastrukturalne, społeczne. Potwierdza też to, że mieliśmy pieniądze poprzez uszczelnienie systemu podatkowego. Uwierzyli w to, że zwycięstwo z mafiami VAT-owskimi zrealizowane przez rząd PiS jest rzeczywistością namacalną, realną i matematycznie policzalną - dodał szef rządu.
08:47
PMM:
Rostowski, Balcerowicz i Schetyna mówili o drugiej Grecji, że pieniędzy nie ma i nie będzie. Powinniśmy im wystawić C-
- Myślę, że jakbyśmy zaproponowali tym tzw. ekspertom, pan Rostowski, pan Balcerowicz, pan Schetyna, bo to oni mówili o takich sprawach jak armagedon czy druga Grecja czy "budżet się nie zepnie” czy "nie ma pieniędzy i nie będzie”, to powinniśmy im w tej metodologii ratingów wystawić C-, a więc krótko mówiąc: szału nie ma - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
08:52
- Agencja Standard & Poor’s tak na dobrą sprawę przyznała się do swojego błędu. Ale jest coś jeszcze bardziej ciekawego, czego nie wyłapały jeszcze różne instytucje, komentując. Otóż to potwierdza też, że nie ma nic u nas takiego złego z punktu widzenia reform instytucjonalnych, wymiaru sprawiedliwości. A także S&P potwierdza, że jest możliwe dalsze podniesienie ratingu, ponieważ wdrożyliśmy Pracownicze Plany Kapitałowe - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
09:01
- Mam tutaj parę refleksji, ale jedną z nich jest to: jaka jest potęga mediów mainstreamowych w Polsce, no zagranicznych, ale to inna sprawa. Mówię szczerze co myślę. 2,5 roku temu te informacje ujrzały światło dzienne i tam za bardzo nikt się tym nie zainteresował. Po odpowiednim podpomowaniu teraz oczywiście jest to tematem kampanii. Powiedziałbym tak: z prywatnych rozmów, już bardzo starych, wyciąga się absolutnie nieuprawnione wnioski. Oczywiście, że język jest nieformalny, ale życzyłbym każdemu, kto prowadzi prywatną rozmowę, byłem wtedy osobą wyłącznie prywatną, nie byłem politykiem, życzyłbym każdemu, kto prowadzi taką rozmowę, żeby potem niczego nie pożałował, żadnego słowa. Jeżeli odnosimy się do prywatnej rozmowy z tamtego czasu, to nie bardzo mogę skomentować to inaczej - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM.
- Nie mam tutaj obaw, że może cokolwiek wypłynąć, co może w jakikolwiek sposób zaświadczyć niewłaściwie o mnie, poza tym, że są to właśnie prywatne rozmowy. Przypomnę tylko, że na pewno byłem bardzo dokładnie prześwietlony z punktu widzenia naszych służb, wszystkich służb specjalnych co do przepływu na rachunkach bankowych i wszystkich ewentualnych transakcji i, jak rozumiem, tutaj jest certyfikat moralności - dodał szef rządu.
09:09
- Bardzo się cieszę, że to zostało w taki sposób ujęte. Zaznaczam przy okazji, że jest to potwierdzenie, że polska polityka zagraniczna nie jest żadną polityką odseparowaną czy izolowaną, tak jak znowu kłamliwie twierdzi opozycja, tylko potrafimy budować sojusze, bo to tam poseł Holenderski wraz ze sprawozdawcami z Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, z naszymi sojusznikami doprowadzili do tego typu uchwały. Jeszcze jedna rzecz warta podkreślenia. Otóż PO i PSL chwaliły się pragmatycznymi relacjami z Rosją, tylko te pragmatyczne relacje z Rosją były absolutnie jednostronne. One służyły wyłącznie Rosji. M.in. ten wielki kontrakt gazowy, który premier Pawlak za zgodą premiera Tuska chciał podpisać na 25 lat, kompletnie nas uzależniając od rosyjskiego gazu, był wielkim skandalem - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM, pytany o rezolucję dot. wraku Tupolewa.
- Oczywiście, że będziemy naciskać [na Kreml] i liczę na to, że Zgromadzeniem Parlamentarnym Rady Europy Rosja będzie się liczyć. Jest to coś, co jest bardzo ważnym aktem w polityce międzynarodowej i mam nadzieję, że dojdzie w końcu do zwrotu wraku - dodał.
09:20
- Minister Błaszczak opowiadał nam, co ciekawego działo się podczas jego spotkań z innymi ministrami. Była taka krótka wymiana zdań - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM, pytany o naradę w Skodzie.
10:52
- Bardzo wielki, ważny dzień dla Radomia i chciałem serdecznie na początku podziękować ministrowi Skurkiewiczowi, bo to, co zrobił, czego dokonał, przyciągnięcie takiego wiarygodnego, bardzo ważnego inwestora, jakim są Porty Lotnicze tutaj, na lotnisko do Radomia to jednocześnie wielka przyszłość Radomia. Zwiększenie przepustowości portu czy w ogóle zbudowanie tego portu do wielkości zdolnej do przyjęcia 10 mln pasażerów, portu który będzie spójny z koncepcją całej infrastruktury lotniczej, komunikacyjnej Polski, RP, jest dla Radomia wielką sprawą. To, co udało się tutaj zrobić, podpisanie tej pierwszej umowy i wielka inwestycja, potężna inwestycja, którą minister Skurkiewicz tutaj, dla Radomia przyprowadził wielkości ponad miliarda złotych, jest bardzo ważna z punktu widzenia tworzenia realnych miejsc pracy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w trakcie uroczystości podpisania oświadczenia przez Ministra Infrastruktury i ministra obrony narodowej ws. uzgodnienia Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze” jako zarządzającego lotniskiem - Radom Sadków.
- Warto chyba podkreślić, bo poruszamy się w rzeczywistości politycznej i trzeba odróżnić to, co jest wiarygodne od tego, co niewiarygodne. Od rzeczywistości faktycznej i wirtualnej. Z tego, co wiem, pan Witkowski obiecywał 8 tys. miejsc pracy. Ile tych miejsc pracy stworzył? Chyba tylko dla swoich działaczy i działaczek z Platformy Obywatelskiej - mówił dalej PMM. Jak dodał, wiarygodność jest kluczem do sukcesu Radomia.
11:31
- Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę i nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera. Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo. Nie może rządzić ktoś, kto mówi: ludzie są tacy głupi, że to działa. To było o was, o mnie, o każdym z was. O pielęgniarce, kierowcy ciężarówki, nauczycielce, o sprzedawcy, u którego robimy zakupy. Wszyscy są dla niego głupi, każdego można oszukać, wykorzystać i wykiwać. Jak trzeba gardzić Polakami, żeby tak o nich mówić? Tak może mówić o ludziach tylko ktoś, kto naprawdę ich nie zna, kto widzi ich przez okno limuzyny albo na zorganizowanych przez partię pokazówkach. Jeśli Morawiecki liczy na to, że ludzie są głupi, to się przeliczy. Polacy to wielki, mądry naród - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.
11:33
- Premierze Morawiecki - to, że jesteś od ludzi bogatszy, nie znaczy, że jesteś od nich lepszy. To, że uważasz się za bardziej cwanego, nie znaczy, że jesteś mądrzejszy. To, że ludzie uczciwie i ciężko pracują, nie znaczy, że są głupi. Nie masz prawa ich obrażać - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu. - To, że Morawiecki dostał władzę z rąk Kaczyńskiego, nie oznacza, że Polacy nie mogą mu jej odebrać. Jednego i drugiego mogą pogonić. Już 21 października będą mieli pierwszą okazję - dodał.
11:38
Schetyna:
Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę
- Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.
11:45
Schetyna:
Nie damy wypchnąć Polski na wschód, co marzy się Kaczyńskiemu
- Polska jest i pozostanie europejskim państwem zachodu. Nie damy wypchnąć Polski na wschód, co marzy się Kaczyńskiemu. Nie pozwolimy wyprowadzić Polski z demokratycznej rodziny zaprzyjaźnionych ze sobą państw europejskiej wspólnoty - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.
11:47
Schetyna:
Trzy dni temu PAD złamał po raz kolejny prawo, tym razem ignorując orzeczenia SN i NSA. Nie ujdzie to panu Dudzie bezkarnie
- Widać dzisiaj z całą ostrością, co robią politycy PiS-u, do czego zmierzają, jak prą do Polexitu. Trzy dni temu prezydent złamał po raz kolejny prawo, tym razem ignorując orzeczenia SN i NSA. Nie ujdzie to panu Dudzie bezkarnie. Obiecujemy to - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.
11:52
- Panie i panowie sędziowie, którzy bezprawnie, bez moralnych skrupułów połasiliście się na stanowiska sędziów SN, oddacie narodowi polskiemu każdą nienależną złotówkę, każdy grosz pobrany na zawłaszczonych stanowiskach. Podobnie jak sędziowie dublerzy TK. RP nie będzie tolerować anarchii i bezprawia - stwierdził Grzegorz Schetyna na konwencji KO w Poznaniu.
12:02
Janda, Ciachorowski, Piróg, Stenka w profrekwencyjnym klipie KO:
Idę na wybory, bo nie chciałbym, żeby wygrał byle jaki kandydat
W nowym klipie, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza, celebryci: Krystyna Janda, Tomasz Ciachorowski, Michał Piróg, Danuta Stenka czy Cezary Żak wzywają do pójścia na wybory. Przygotowany przez Koalicję Obywatelską profrekwencyjny klip ma być wypuszczony dziś o 16, a od kilku dni są wypuszczane pojedyncze spoty.
https://www.youtube.com/watch?v=-4y5xy8X5y8
12:12
Jaki:
Złożyłem wczoraj rezygnację z członkostwa w partii. Mam silne przekonanie, że Warszawa zasługuje na prezydenturę pragmatyczną
- Złożyłem wczoraj rezygnację z członkostwa w partii dlatego, że mam silne przekonanie, że Warszawa po latach skrajnie upartyjnionych zasługuje na prezydenturę pragmatyczną, która będzie łączyła, a nie dzieliła. Do czego doprowadziła skrajnie upartyjniona prezydentura w Warszawie? Gigantyczne rozkradanie majątku, rodziny prezydenta z Platformy reprywatyzowały, wiceprezydenta z Platformy reprywatyzowały. W wyniku reprywatyzacji Warszawa straciła ponad 21 mld zł. To nie wszystko. Sama upartyjniona prezydentura w Warszawie, Hanna Gronkiewicz-Waltz, była wiceprzewodnicząca Platformy, sama doszła do wniosku i oświadczyła, żę w ratuszu działała zorganizowana grupa przestępcza. Dlatego mądrzy politycy potrafią wyciągać wnioski. Wyciągnęliśmy te wnioski. Chcemy powiedzieć: Warszawa wreszcie zasługuje na nową jakość, prezydenturę bezpartyjną, otwartą na wszystkich - stwierdził Patryk Jaki na briefingu.
- Od początku wskazuję, że jest różnica między Sejmem, Senatem a samorządem. Od początku mówię, że Warszawa potrzebuje prezydentury nie ideologicznej, ale pragmatycznej, która będzie skoncentrowana na załatwianiu przyziemnych problemów, komunikacyjnych, budowie nowych żłobków, przedszkoli, parków, mądrym zagospodarowaniu przestrzennym, poprawie jakości służby zdrowa. Od tego jest prezydent Warszawy, a nie od ideologii - dodał.
12:14
- Wniosek, który mu [Rafałowi Trzaskowskiemu] przedstawiłem o rezygnację z Platformy, to tak naprawdę test na wiarygodność. Na to, czy mój szanowny konkurent chce tak, jak mówi, Warszawy dla wszystkich, czy chce Warszawy skrajnie upartyjnionej, która doprowadziła do tego, że rodziny członków Platformy dorabiały na reprywatyzacji. To dzisiaj kluczowe wyzwanie Warszawy - stwierdził Patryk Jaki na briefingu.
- Ponawiam pytanie do mojego konkurenta Rafała Trzaskowskiego: czy zrezygnuje ze skrajnie upartyjnionej prezydentury Warszawy i podpisze deklarację o rezygnacji z Platformy? - pytał kandydat na prezydenta Warszawy.
12:24
Mazurek:
Szaleństwo Schetyny sięga zenitu
https://twitter.com/beatamk/status/1051055875371225088
12:31
Lubnauer:
Morawiecki, jak Chuck Norris, chce budować mosty w miejscach, gdzie nie ma rzek
- Mateusz Morawiecki, jak Chuck Norris, chce budować mosty w miejscach, gdzie nie ma rzek. Mateusz, jak Chuck Norris, chce skrócić kolejki do lekarza, wydłużając je. Mateusz Morawiecki chce ułatwić dostęp do sądu, przyśpieszyć procedury, zwalniając sędziów. Nasz rodzimy Chuck Norris ściąga z luki VAT-owskiej więcej, niż ona wynosi - po prostu drukując wyniki. Ten Chuck Norris jeździ po Polsce drogami, które nie istnieją - po prostu mistrz! - stwierdziła Katarzyna Lubnauer na konwencji w KO w Poznaniu.
- Muszę powiedzieć, że my ostatnio też jeździmy po Polsce i zapewniam, że jeździmy po drogach, które są realne, które nie są wyimaginowane, jak ta wyimaginowana wspólnota. Polacy nie są głupi, nie kupią nowego Chucka Norrisa. Nie chcą premiera z dowcipów. Chcą, żeby Polską rządzili ludzie poważni - zaznaczyła.
12:46
Kaczyński:
PSL był najpierw sojusznikiem SLD, a później PO. Współodpowiada za wszystko, co się wtedy działo, nie tylko na wsi
- Śp. Przemysław Gosiewski przemalował z czerwonego na niebieskie. My musimy przemalować z zielonego na niebieskie. W tych wyborach. To nie jest łatwe zadanie, bo PSL jest tutaj mocno osadzony, ale to zadanie wykonalne. Żeby wziąć się za to zadanie z całą energią, to trzeba wiedzieć, przypomnieć sobie, z kim mamy do czynienia. Trzeba postawić pytanie, czy współczesny PSL to kontynuacja tego PSL-u, który powstał ostatecznie jako Zjednoczony Ruch Ludowy w latach 30 zeszłego wieku, ale którego źródła sięgają wieku XIX, lat 90, Galicji, później podobne organizacje, bo ten ruch był przez długie lata wielonurtowy, czy też ten witosowski, mikołajczykowski PSL to coś zupełnie innego, niż ten obecny. Czy to nie jest po prostu kontynuacja ZSL? Tej partii, która przy pomocy represji, brutalnych represji, manipulacji i oszustwa została stworzona przez komunistów, im służyła. Trzeba przyznać, że ta partia na przełomie lat 80 i 90 wykazała się pewną zręcznością, ale też i niemałą perfidią. Otóż postanowiła odegrać komedię, najpierw zmieniła zdanie, a później wykorzystała dobrą wiarę autentycznych działaczy ludowych, tych, który rzeczywiście kontynuowali tradycję ruchu ludowego, autentycznego, także tego solidarnościowego, w i ten sposób śp. Roman Bartoszcze został prezesem. Później go obalono, wbrew statutowi, nie uzyskując odpowiedniej większości i siłą fizyczną usunięto z siedziby partii. Tak to wyglądało. PSL dzięki temu jest kontynuacją ZSL-u w tym sensie, że nawet nie stracił majątku. PZPR stracił, SLD dostało niewielką część tego, co miało PZPR. A PSL wszystko, także wpływy w instytucjach obsługujących wieś, otrzymał jakby po raz drugi. Później to wykorzystał, żeby umocnić się w samorządach, a z drugiej strony był najpierw sojusznikiem SLD, a później Platformy. Współodpowiada za wszystko, co się wtedy działo, i to nie tylko na wsi - stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji w Kielcach.
12:50
- Ich [PSL] rządy nic dobrego polskiej wsi nie przyniosły. Co przyniosły? Do czego się można odwołać? Do podwyższenia o 12 lat wieku emerytalnego dla kobiet. Tak, od 55 do 67. Poparli to. Zakaz handlu, tym co rolnicy wytwarzają, takiego handlu bezpośredniego. Myśmy to znieśli. To też oni. Tę listę można by przeciągać. Cała ta polityka, która tak bardzo, szczególnie w latach 90, ale później uderzała w wieś, to polityka PSL-u. Jeżeli czymś się odróżniali szczególnie, to prorosyjskością. Nawet przebijali tutaj SLD - stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji w Kielcach.
12:59
- Co pokazały ostatnie niespełna trzy lata? Pokazały, że przy uczciwych rządach można dużo, dużo, dużo więcej niż przy nieuczciwych. Że mówiąc w sposób najprostszy, odwołując się do tego, co możliwe do obliczenia, po prostu pieniędzy jest nieporównywanie więcej. Bo my nie pozwalamy na oszustwa, na to, żeby ci, którzy mają bardzo dużo, mieli jeszcze więcej dzięki temu, że nie płacą podatków. Ta akcja nie jest jeszcze skończona, chociaż na pewno już bardzo, bardzo dużo osiągnęliśmy. Można te środki w sposób właściwy inwestować, i w politykę społeczną i gospodarczą. Można coś zapowiedzieć i później coś zrobić, wykonywać zapowiedzi. Być wiarygodnym, a to podstawa polityki, demokracji. Bez wiarygodności demokracja jest tylko pozorem, pewną manipulacją, grą. Tylko wtedy, jeżeli ci, który coś zapowiadają, później to wykonują, można powiedzieć, że mechanizm demokratyczny, wyboru rzeczywiście działa. I on dzisiaj działa. Jestem przekonany, że ta prawdziwie demokratyczna Polska może bardzo dużo w stosunku krótkim czasie, nie na jutro, ale w najbliższych kilku, kilkunastu lat może pójść bardo daleko do przodu, także ta ziemia - stwierdził Jarosław Kaczyński na konwencji w Kielcach.
13:03
Poręba:
Na stronach głównych telewizji i portalach ani słowa o podniesieniu ratingu Polski. Jest za to o przekąskach dla psów w kształcie krzyży i azjatyckich biedronkach
https://twitter.com/TomaszPoreba/status/1051064942286295040
13:07
PMM:
PiS reprezentuje najlepsze tradycje ruchu ludowego
- PiS reprezentuje te najlepsze tradycje ruchu ludowego i walk o niepodległość Polski. Natomiast ci inni, którzy mienią się ruchem ludowym, takich tradycji nie reprezentują. Są tutaj osadzeni, ale naszym zadaniem, poprzez naszą politykę, jest zmienić ten stan rzeczy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Kielcach.
13:10
PMM:
To my wdrażamy najgłębsze zasady sprawiedliwości, solidarności
- To właśnie motyw przewodni naszego działania. Ta najgłębsza przebudowa, która się odbywa w naszym społeczeństwie, która jednocześnie jest taką przyczyną rozpaczy wszystkich liberałów, Balcerowicza, Schetyny, a dla nas jest powodem do dumy, radości, uśmiechu. Właśnie to my wdrażamy najgłębsze zasady sprawiedliwości, solidarności - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Kielcach.
13:20
PMM:
Podwyżka ratingu Polski nie została odnotowana przez niektóre mainstreamowe media. To najlepszy dowód, jak kłamią i oszukują Polaków
- Pamiętacie państwo, jak na skutek potężnego ataku mediów, mediów mainstreamowych, które do dzisiaj, w ogromnej większości, stoją po stronie różnych grup interesów. Np. wielka, komentowana na całym świecie podwyżka ratingu Polski przez agencję S&P w ogóle nie została odnotowana przez niektóre mainstreamowe media. To ich wstyd, brak obiektywizmu, najlepszy dowód na to, jak kłamią, oszukują Polaków - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Kielcach.
13:32
PMM:
Zostałem zapytany, kto pisze te wasze programy? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że setki i tysiące uściśniętych rąk
- Jak na jednym ze spotkań zostałem zapytany: kto pisze te wasze programy? Odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że to piszą setki, tysiące uściśniętych rąk. Te ręce, myśli ludzie są naszą wielką nadzieją, też szansą - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Kielcach.
13:35
PMM:
Nasz program ma wspólny mianownik, który został potwierdzony przez S&P, że PiS jest najlepszym gospodarzem polskiej ziemi
- [Nasz program ma] wspólny mianownik, który został ostatnio, wczoraj wieczorem potwierdzony przez największą agencję ratingową, jedną z absolutnie największych agencji ratingowych świata, Standard & Poor’s, że PiS jest dobrym gospodarzem, najlepszym gospodarzem polskiej ziemi - stwierdził premier Mateusz Morawiecki na konwencji w Kielcach.
13:40
- Spotykamy się po debacie. Debatę wygrali warszawiacy, dlatego że mogli usłyszeć, jakie są poglądy, programy wszystkich kandydatów. Mogli wszystkich kandydatów zobaczyć na żywo. Oczywiście formuła tej debaty nie pozwoliła, żeby zapoznać się dokładnie z programem, ale myślę, że dzięki temu, co warszawianki i warszawiacy zobaczyli, mogli sobie wyrobić opinię na temat całej tej kampanii oraz tego, co proponują kandydaci i przede wszystkim na ile są wiarygodni. Przed nami bardzo ciężki tydzień, ostatni tydzień kampanii, ostatnia prosta. Będziemy bardzo, bardzo ciężko pracować - stwierdził Rafał Trzaskowski na briefingu.
13:43
Trzaskowski:
Mam nadzieję, że spotkam się w drugiej turze w kolejnej debacie z tym, kto do II tury wejdzie
- Chciałem od razu zapowiedzieć, że mam nadzieję, że spotkam się w drugiej turze w kolejnej debacie z tym, kto do II tury wejdzie. Mam nadzieję, że ja w tej drugiej turze na pewno będę i myślę, że ta debata będzie pozwalała poznać się już z całym programem tych dwóch kandydatów, którzy w tej II turze się znajdą - stwierdził Rafał Trzaskowski na briefingu.
13:45
Trzaskowski:
W czwartek konwencja, po niej 24 godziny pracy na ulicach Warszawy
- W czwartek zapowiadamy konwencję. Po konwencji 24 godziny pracy nonstop na ulicach Warszawy. Odwiedzimy miejsca, które dla warszawiaków i warszawianek są ważne. Ta ostatnia prosta, po konwencji czwartkowej, będzie trwała nonstop aż do ciszy wyborczej - stwierdził Rafał Trzaskowski na briefingu.
https://twitter.com/trzaskowski_/status/1051078505621008384
13:51
Trzaskowski:
Chyba nikt się nie nabierze na to, że Jaki, jeden z najbardziej ideologicznych ministrów tego rządu, może być osobą, która nagle będzie stała ponad partią
- Przede wszystkim widać, że Patryk Jaki bardzo się wstydzi swojej partii politycznej. Mnie to nie dziwi. Przy tym, co PiS wyprawia w Warszawie i Polsce, można się wstydzić partii politycznej i stąd chyba ta decyzja. Natomiast tutaj przez cały czas jest pytanie o wiarygodność, dlatego że Patryk Jaki przez cały czas coś udaje, zmienia zdanie. Obiecywał inwestycje, a wcześniej głosował przeciwko. Zmienia zdanie w sprawach tak ważnych jak kwestia szczepień czy in vitro. Przez cały czas zachowuje się w sposób, który świadczy o tym, że jego wiarygodność jest tak naprawdę zerowa. W kwestii podatków mówi o tym, że warto wspierać Warszawę, żeby płacić w Warszawie podatki, a 10 lat mieszkał w naszym mieście i dopiero od kilku miesięcy zdecydował się płacić tutaj podatki. To problem wiarygodności i chyba nikt się nie nabierze na to, że Jaki, jeden z najbardziej ideologicznych ministrów tego rządu, może być osobą, która nagle będzie stała ponad partią - stwierdził Rafał Trzaskowski na briefingu. Pytany o odejście z Platformy, stwierdził, że nie wstydzi się Koalicji Obywatelskiej.
13:56
Szefernaker:
PiS jest partią młodych ludzi
https://twitter.com/M_Ciechowski/status/1051079000607653889
14:42
Tym samym potwierdzają się informacje 300POLITYKI z ubiegłego tygodnia.
https://twitter.com/patrykjaki/status/1051090052892303360
15:54
Joński publikuje nowy spot:
Nie bądź jak Kevin
- Nie bądź jak Kevin. Nie zostawaj sam w domu. Idź na wybory 21 października. Proszę cię o głos - mówi Dariusz Joński w 15-sekundowym klipie opublikowanym w social media.
https://twitter.com/Dariusz_Jonski/status/1050850427867140096
16:05
PMM:
Wzrost ratingu Polski to znak, że jesteśmy wiarygodni dla inwestorów, a gospodarka rozwija się znakomicie
https://twitter.com/MorawieckiM/status/1051111482044411905
16:14
- Bardzo dużo rzeczy się udało. Właśnie dzięki temu, żę razem poszliśmy tą drogą. Tą trudną drogą pod górę, gdzie wiele kłód nam rzucano i jeszcze wiele kłód nam rzucą na pewno pod nogi. A nie mamy takich potężnych mediów, za sobą międzynarodowego biznesu. Jesteśmy silni waszą siłą, siłą zwykłych ludzi, wszystkich polskich obywateli. Bardzo was potrzebujemy, z ogromną prośbą, żeby 21 października nie tylko pójść i oddać wtedy głos na PiS, lista nr 10 to strzał w dziesiątkę, ale też żebyście pomogli nam państwo przekonywać tych nieprzekonanych, pokazali, co może oznaczać dotrzymywanie słowa w rządzie i tak samo dotrzymywanie w samorządzie. Możemy wzmocnić nasze sukcesy, tu, na ziemi świętokrzyskiej i do tego się zobowiązujemy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Staszowie.
16:20
- Stoimy przed wielkim czasem próby. Te wybory są bardzo ważne. Jeżeli przełamiemy tę niemoc, te sitwy, układy, to cała ziemia świętokrzyska ruszy bardzo szybko do przodu z rozwojem gospodarczym, dbałością o życie społeczne, życie publiczne, infrastrukturę i miejsca pracy - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Staszowie.
16:24
- Nasza pozycja, musicie to wiedzieć, jest inna niż naszych konkurentów politycznych. Oni mają za sobą większość zagranicznych mediów, oni mogą manipulować tymi mediami. Najgłośniejsze nasze sukcesy, jak ten wczorajszy, wieczorny, o tym, że agencja ratingowa, która 2,5 roku temu obniżyła nam rating, wczoraj sama podwyższyła go z powrotem. Czyli pokazuje, że pod rządami PiS perspektywy rozwoju gospodarczego są dobre i oni się tego przestraszyli. Główne media starają się to pominąć milczeniem. To ta manipulacja. Dlatego musimy ponad głowami tych mediów docierać do ludzi, naszych rodzin, przyjaciół, znajomych - stwierdził premier Mateusz Morawiecki w Staszowie.
16:30
https://twitter.com/MularczykIwona/status/1051073325135478784
18:18
Trwa #JakilLive:
Po raz pierwszy od lat mamy szanse odsunąć ten dziwny, skorumpowany układ z Warszawy
- Wybory absolutnie wyjątkowe, dlatego że po raz pierwszy od lat mamy szanse odsunąć ten dziwny, skorumpowany układ z Warszawy. Mam nawet takie hasło "uczciwa stolica na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski". O to walczymy, o to się bijemy. Będę do waszej dyspozycji. Jeśli macie jakieś pytania, to dobry moment, żeby je zadać. Tym bardziej, że w przestrzeni publicznej pojawia się bardzo wiele kłamstw, nieprawd, półprawd. Wiecie, że te układy medialne się bronią. Dlatego to dobry moment, żeby wszystkie sprawy wyjaśnić - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami.
18:33
- Naprawdę gonimy ten cały skorumpowany układ i mam wielką nadzieję, że tym razem uda się to zrobić, że tak jak kiedyś opowiadali, śmiali się, że prezydentem nie może być Andrzej Duda, tak tym razem udowodnimy im, że jesteśmy w stanie zwyciężać w Warszawie, ale przecież nie dla siebie. Dlatego, żeby udowodnić, że Warszawa może być uczciwa. Jeszcze jedną rzecz powiem. Jestem jedyną gwarancją jednej rzeczy. Mianowicie że zobaczycie wszystko to, co działo się przez 12 lat w [warszawskim] ratuszu. Jak wygra Rafał Trzaskowski, mowy o tym nie ma. Jestem jedyną gwarancją tego, że zobaczycie te kulisy polityki, co działo się z waszymi podatkami i pieniędzmi - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami.
19:06
Kaczyński:
Musimy doprowadzić do konsolidacji społeczeństwa wokół wartości patriotyzmu
- Musimy doprowadzić także do pewnej konsolidacji społeczeństwa. Konsolidacji społeczeństwa wokół wartości, a te wartości, takie które mogą konsolidować społeczeństwo jako całość, mogą odnosić się w gruncie rzeczy tylko do jednej wartości centralnej, czyli do patriotyzmu, polskiego patriotyzmu - stwierdził Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Gorlic.
19:10
- Jeżeli zostanę prezydentem Warszawy, to zrobimy duży audyt tego, co działo się w Warszawie, a po drugie, nie będziemy już nigdy zwracali nieruchomości ludziom, żadnej mafii reprywatyzacyjnej, nie będziemy oddawali nieruchomości z lokatorami. To się już nigdy nie powtórzy - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami.
19:19
- Odpowiem bardziej generalnie. Jednak mimo, że wielu osobom się to nie podobało, to rozróżniłbym Monikę Olejnik od Tomasza Lisa. Mimo że wiem, że wielu osobom by się to nie podobało. Jednak to, w co przeobraził się Tomasz Lis, to wyjątkowe trudne do zrozumienia. Dlatego że kiedyś był dziennikarzem naprawdę szanowanym w Polsce. Dzisiaj stał się takim jakimś partyjną propagandzistą i to naprawdę wyjątkowo przykre - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami. - Chodzę zarówno do TVN, jak i do TVP. Mój szanowny konkurent Rafał Trzaskowski nie chodzi do TVP w ogóle. On chodzi tylko do TVN, tam, gdzie jest mu wygodnie - mówił dalej.
19:24
- Nie miejcie państwu złudzeń. Jeżeli wygra Rafał Trzaskowski, prawdziwym prezydentem Warszawy będzie Marcin Kierwiński. Musicie sobie zadać pytanie, czy chcecie prezydenta Kierwińskiego. Trzaskowski będzie tylko śpiącym królewiczem, a rządzić będzie układ Kierwińskiego - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami.
19:27
W niedzielę o 11:00 w Warszawie odbędzie się konwencja SLD Lewica Razem, w której wezmą udział m.in. Aleksander Kwaśniewski i Włodzimierz Cimoszewicz. Po konwencji, o 12:20, odbędzie się briefing prasowy kandydata na prezydenta Warszawy Andrzeja Rozenka w sprawie Patryka Jakiego.
21:14
- Czeka nas maraton. Chcę państwa zaprosić. W ostatni dzień wyborów będziemy tutaj z państwem chyba nawet 10 godzin, do 24:00, do samej ciszy wyborczej będziemy odbierali połączenia internetowe. Chcemy w ten sposób podkreślić, że jesteśmy otwarci na wszystkich, ale przede wszystkim otwarci na nowoczesne technologie - stwierdził Patryk Jaki w trakcie rozmowy z internautami. Ponadto, jak zapowiedział kandydat na prezydenta Warszawy, jutro rano zostanie zaprezentowany projekt dot. przyszłości placu Defilad.
Dzisiaj przekroczony został pewien rubikon
- Trzaskowski z radą dla koalicyjnych partii pod progiem wyborczym
news
Odtworzenie urzędu cenzorskiego
- Bosak o rządowym projekcie wdrażającym DSA
Gorący temat
news
Gorący temat
Czy rząd naprawdę biernie patrzy na likwidację miejsc pracy?
- Morawiecki
Gorący temat
Sprytna próba przyspieszenia rotacji
- Żukowska chce by Czarzasty prowadził głosowania, a Hołownia wyszedł przed Sejm
Gorący temat
Witaj na 300polityka AI!
Zadaj pytanie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć świat polityki, kampanii wyborczych, mediów i strategii. AI odpowie na podstawie wiarygodnych źródeł i aktualnych danych.