Dalszy ciąg kampanii wyborczej kolejne wiece czołowych polityków oraz konwencje, a także wizyta prezydenta Dudy w USA – te tematy zdominują najbliższe dni w polityce. Premier Morawiecki ma postawić na przekaz o emeryturach stażowych, ponadto swoje konwencje organizuje Konfederacja w katowickim Spodku oraz Lewica w stolicy Austrii. Kampanijną trasę będą kontynuować m.in. Jarosław Kaczyński oraz Rafał Trzaskowski.

*****

Duda w USA. W niedzielę prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką rozpoczął wizytę w Stanach Zjednoczonych Ameryki, podczas której m.in. weźmie udział w debacie generalnej 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. W planie są m.in. spotkanie z sekretarzem generalnym ONZ czy prezydentem Turcji. Wystąpienie głowy państwa podczas sesji zaplanowano na wtorek. Według medialnych informacji, PAD spotka się też z prezydentem Ukrainy.

Liderzy w trasie. Partia rządząca nie poinformowała jeszcze o planach na ten tydzień, ale można przypuszczać, że na trasę powróci prezes PiS Jarosław Kaczyński – w ostatnim tygodniu regionalne konwencje odbywały się w sobotę i środę. Na trasę powróci także zapewne Donald Tusk. Wiadomo, że w środę w Zduńskiej Woli odbędzie się spotkanie z Rafałem Trzaskowskim. Ponadto Koalicja Obywatelska będzie kontynuować akcję “Kobiety na wybory”.

Morawiecki z przekazem o emeryturach stażowych. Jak słyszymy, na początku nadchodzącego tygodnia premier Mateusz Morawiecki skupi się na przekazie do bazy wyborczej PiS, stawiając na trzy tematy: rolników, wzrost płacy minimalnej oraz emerytury stażowe. Sztabowcy partii rządzącej chcą wrócić do emerytur stażowych bo badania potwierdzają potencjał wyborczy wśród wykonujących najbardziej uciążliwe prace. Ponadto we wtorek odbędzie się wiec w Otwocku, a w piątek w Skierniewicach.

Lewica też w trasie. W najbliższym tygodniu Lewica będzie kontynuowała swój objazd po Polsce. W planach dwa duże spotkania otwarte. Pierwsze odbędzie się we wtorek w Legnicy, drugie w czwartek w Krakowie. Ponadto na trasie spotkania z mieszkańcami Radomia, Jeleniej Góry, Wałbrzycha, Wrocławia, Opola, Kędzierzyna Koźle i Krakowa.

Konwencja Konfederacji. W sobotę w katowickim Spodku odbędzie się konwencja wyborcza Konfederacji. – To będzie niezapomniane wydarzenie. Legendarne miejsce i wyjątkowy moment – tuż przed wyborami i wywróceniem stolika partiom systemowym, które od wielu lat łupią Polaków. To będzie SHOW, jakiego polska polityka jeszcze nie widziała – zapowiadają organizatorzy.

Konwencja Lewicy w Wiedniu. W sobotę Lewica organizuje konwencję programową “Mieszkanie prawem, nie towarem”. Jak mówią organizatorzy, będzie to pierwsza w historii kampanii wyborczych konwencja organizowana za granicą Polski. Liderki i liderzy Lewicy opowiedzą o programie mieszkaniowym prosto ze stolicy Austrii. Wiedeń jest wzorem do naśladowania w dziedzinie taniego budownictwa na wynajem. Stolica Austrii posiada w swoim zasobie ok. 220 tysięcy takich mieszkań. Konwencja Lewicy odbędzie się na jednym z takich osiedli.

Fot. PiS/Twitter