Nadchodzący tydzień w polityce to dalszy ciąg oficjalnej już kampanii – PiS zainicjuje nową akcję, Rafał Trzaskowski spotka się z mieszkańcami, a pod koniec tygodnia rozpocznie się kolejna edycja Campusu Polska Przyszłości. Lewica zapowiada na weekend wielotysięczny wiec, a do Warszawy przyleci prezydent Portugalii.

*****

Wizyta prezydenta Portugalii. W poniedziałek i wtorek oficjalną wizytę w Polsce złoży prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa. Oficjalny harmonogram wizyty nie został jeszcze opublikowany.

Nowa akcja PiS. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, w poniedziałek w poniedziałek Zjednoczona Prawica rusza z akcją “Tusk = Wyprzedaż Majątku”, promującą udział w referendum i będącą zarazem rozwinięciem tematu pierwszego pytania referendalnego. Od poniedziałku do piątku posłowie PiS będą organizować konferencje pokazujące, co oznacza utrata majątku państwowego. Start w poniedziałek – konferencja prasowa sztabu odbędzie się przed siedzibą Orlenu.

Trzaskowski w trasie. W środę w Skawinie odbędzie się spotkanie otwarte z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim.

Campus. W piątek w Olsztynie rusza kolejna edycja Campusu Polska Przyszłości – wydarzeniem inaugurującym będzie rozmowa z Olgą Tokarczuk. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy na evencie firmowym przez Rafała Trzaskowskiego pojawi się Donald Tusk – w programie nie ma żadnej informacji na ten temat.

Wiec Lewicy. W sobotę w Częstochowie odbędzie się wielotysięczny wiec Lewicy. Z wyborcami spotka się m.in. Włodzimierz Czarzasty, Joanna Scheuring-Wielgus, Robert Biedroń, Magdalena Biejat, Adrian Zandberg i Anna-Maria Żukowska.

Fot. Campus Polska Przyszłości/Facebook