Ten tydzień w polityce to być może ostatnie posiedzenie Sejmu i jedno z ostatnich Senatu tej kadencji oraz – co zapowiedział Jarosław Kaczyński – powołanie przez izbę wyższą tzw. komisji weryfikacyjnej.

Najbliższe dni to także kontynuacja kampanii wyborczej – Donald Tusk pojawi się w Gdańsku, a wcześniej na debacie z Rafałem Trzaskowskim w ramach Campusu Polska Przyszłości. Lewica zaprezentuje wszystkie swoje “jedynki”, a w weekend odbędzie się konwencja wyborcza.

*****

Termin na rejestrację komitetów. PKW do poniedziałku przyjmuje zgłoszenie utworzeniu komitetu wyborczego – dotychczas komisja zarejestrowała 58 komitetów wyborczych w wyborach parlamentarnych.

Jedynki Lewicy. We wtorek na specjalnej konferencji prasowej Lewica przedstawi wszystkie swoje „jedynki”, czyli liderki i liderów list z całej Polski. Zaprezentuje też wszystkich swoich kandydatów do Sejmu w ramach lewicowej puli paktu senackiego.

Tusk na Campusie. W środę po południu na Campusie Polska Przyszłości odbędzie się wydarzenie specjalne – debata prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego z liderem PO Donaldem Tuskiem.

Tusk w Gdańsku. W czwartek w Gdańsku odbędzie się spotkanie z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem, który kontynuuje objazd po kraju – w ostatni weekend miał spotkanie w Sopocie.

Posiedzenia Senatu i Sejmu. We wtorek rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Senatu – w porządku obrad m.in. tzw. ustawa kompetencyjna zaproponowana przez prezydenta Dudę, a takżę nowelizacja Prawa oświatowego. Następnie, w środę wieczorem, ma zebrać się Sejm, by rozpatrzyć poprawki izby wyższej do wspomnianych ustaw.

Powołanie komisji weryfikacyjnej. Jak zapowiedział w weekend Jarosław Kaczyński, na wspomnianym posiedzeniu Sejmu dojdzie także najpewniej do powołania członków tzw. komisji weryfikacyjnej, czyli komisji do badania rosyjskich wpływów.

Prezentacja list PiS. Najpewniej pod koniec tygodnia – już po wspomnianym środowym posiedzeniu Sejmu – ugrupowanie rządzące zaprezentuje kształt swoich list wyborczych, a także kandydatów do Senatu. Formalnie termin na rejestrację list upływa 6 września, czyli w przyszłym tygodniu.

Konwencja Trzeciej Drogi. W sobotę w Katowicach odbędzie się konwencja programowa Trzeciej Drogi. Z kolei w środę przewodniczący Polski 2050 Szymon Hołownia weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami Radomia, a we wtorek – na debacie w ramach Campusu Polska Przyszłości wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Konwencja Lewicy. W sobotę w Łodzi odbędzie się konwencja programowa Lewicy inaugurująca kampanię wyborczą. Liderki i liderzy Lewicy przedstawią program i jego najważniejsze punkty. Zaprezentowane zostanie też hasło i logo na kampanię wyborczą Lewicy. Po zaprezentowaniu swojej wyborczej oferty programowej uroczyście ruszą w trasę po Polsce, która zakończy się ostatniego dnia kampanii.

Fot. Facebook/Campus Polska Przyszłości