Dalszy ciąg kampanii wyborczej. Nadchodzący tydzień to przede wszystkim dalszy ciąg kampanii prezydenckiej. Jak można przypuszczać, najbliższe dni to dyskusja przede wszystkim o koronawirusie, a także decyzji prezydenta Dudy o podpisaniu przez prezydenta ustawy o rekompensacie dla mediów publicznych. Na poniedziałek konferencję w tej sprawie zaplanował już sztab Roberta Biedronia.

Wysłuchanie w TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN. W poniedziałek przed Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości UE odbędzie się wysłuchanie stron w sprawie wniosku Komisji Europejskiej o tymczasowe zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

TK o sporze kompetencyjnym. W czwartek będzie kontynuowana rozprawa – na wniosek marszałka Sejmu – w sprawie sporu kompetencyjnego między Sejmem a Sądem Najwyższym oraz między prezydentem a Sądem Najwyższym. Trybunał Konstytucyjny rozpozna sprawę w pełnym składzie. Przewodniczącym składu orzekającego jest prezes TK Julia Przyłębska, sprawozdawcą – sędzia TK Krystyna Pawłowicz.

Posiedzenie Senatu. W czwartek rozpocznie się dwudniowe posiedzenie Senatu, w trakcie którego senatorowie zajmą się m.in. tzw. senacką ustawą o KRS, proponowanymi przez rząd zmianami w OFE a także wprowadzeniem tzw. podatku cukrowego i od małpek.

Aktualizacja ratingu Polski. Agencja Moody’s zaplanowała dwie potencjalne daty przeglądu ratingu Polski w tym roku – pierwszy ma odbyć się w piątek.

Konwencja Bosaka. W sobotę ma odbyć się konwencja wyborcza Krzysztofa Bosaka. Zgodnie z zapowiedziami, ma to być jedno z ważniejszych wydarzeń kampanii wyborczej kandydata Konfederacji na prezydenta. Szczegóły nie są na razie znane.

Fot. Adam Guz/KPRM