Rozmowy ZP o nowym rządzie. W nadchodzącym tygodniu odbędzie się spotkanie kierownictwa partii, czyli prezydium Komitetu Politycznego PiS z liderami sojuszniczych partii – Solidarnej Polski i Porozumienia, o czym poinformował kilka dni temu Ryszard Terlecki. – Tam zapadną decyzje co do składu przyszłego rządu – powiedział szef klubu PiS, nie potwierdzając jednocześnie, że od razu zostanie ujawniony skład nowego rządu. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, podczas wyjazdowego posiedzenia klubu PiS prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatury Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera i Elżbietę Witek na marszałka Sejmu zostały zaakceptowane przez całą Zjednoczoną Prawicę.

PAD w Holandii. Prezydent Andrzej Duda z małżonką złoży wizytę oficjalną w Królestwie Niderlandów. Para Prezydencka weźmie udział m.in. w obchodach 75-lecia wyzwolenia Bredy przez I Polską Dywizję Pancerną Generała Stanisława Maczka. PAD rozpocznie wizytę w poniedziałek, ale wydarzenia zaplanowane są na wtorek i środę.

Rozpatrzenie pierwszych protestów PiS. Na środę wyznaczono terminy rozpatrzenia pierwszych dwóch spośród protestów PiS w wyborach do Senatu. Chodzi o okręgi nr 12 i 92, czyli Toruń i Konin. Protesty zostaną rozpatrzone na posiedzeniach niejawnych. Protesty rozpozna skład trzech sędziów Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych – przewodniczący sędzia Grzegorz Żmij oraz sędziowie Leszek Bosek i Paweł Czubik.

Fot. SN