Nadchodzące dni w polityce to przede wszystkim dalszy ciąg kampanii samorządowej – Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki mają zaplanowane swoje aktywności. Najpewniej w niedzielę odbędzie się konwencja PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei w ten poniedziałek upływa termin na zgłaszanie utworzenia komitetu wyborczego w wyborach samorządowych.

Ten tydzień to także dalszy ciąg dyskusji wokół zmian w sądownictwie – KRS powróci do opiniowania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego, a rząd opublikuje obwieszczenie prezydenta o kolejnych wolnych stanowiskach w SN, co w praktyce rozpocznie nabór. Swoje aktywności zaplanował też rząd, komisja weryfikacyjna, a także komisja śledcza ds. VAT.

*****

Aktywności Trzaskowskiego i Jakiego. Patryk Jaki w nadchodzącym tygodniu będzie kontynuować akcję #100imyPodBlokiem. We wtorek i piątek o 17:00 kandydat Zjednoczonej Prawicy będzie w zainaugurowanym ostatnio Jaki Cafe. Z kolei Rafał Trzaskowski ma zaplanowane door-to-door na poniedziałek, a ponadto spotkanie w gminie żydowskiej, a także spotkanie z ludźmi kultury. We wtorek o 17:00 w Śródmieściu odbędzie się town hall meeting. Także w tygodniu zostaną przedstawiona kolejna część planu “Stolica lepszej komunikacji” – tym razem dot. tramwajów. Sztabowcy Trzaskowskiego twierdzą, że będzie to duży, wręcz przełomowy projekt.

KW. We wtorek o 10:00 odbędzie się niejawne posiedzenie niejawne komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich. Po nim, około 11:30, planowana jest konferencja prasowa członków komisji i ogłoszenie decyzji ws. nieruchomości położonej przy ul. Mokotowskiej 8, ul. Łomżyńskiej 44 oraz Noakowskiego 20.

Rząd o PPK. Rząd w nadchodzącym tygodniu zbierze się we wtorek o 10:00. W porządku obrad jest m.in. projekt ustawy o pracowniczych planach kapitałowych, a także projekt ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości czy projekt uchwały w sprawie ustanowienia programu wieloletniego “Ochrona zdrowia zwierząt i zdrowia publicznego”.

WiFi w Pendolino. W nadchodzącym tygodniu – jak pisaliśmy na 300POLITYCE – PKP podpisze umowę z Alstom o montażu bezprzewodowego internetu WiFI w pociągach Express InterCity Premium, powszechnie nazywanych Pendolino. Prawdopodobnie stanie się to we wtorek.

PAD na obchodach Święta Lotnictwa Polskiego. We wtorek o 12:00 prezydent Andrzej Duda – w dniu Święta Lotnictwa Polskiego – weźmie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika “Chwała Lotnikom Polskim” na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Nowy nabór do SN. Najpóźniej w środę rząd opublikuje obwieszczenie prezydenta o wolnych stanowiskach sędziego w Sądzie Najwyższym. Jak pisaliśmy na 300POLITYCE, chodzi o 4 stanowiska w Izby Cywilnej, 3 stanowiska w Izbie Karnej i 4 stanowiska w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto do środy zostanie także opublikowane obwieszczenie o wolnych stanowiskach sędziego w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Także w tym tygodniu Rada Sądownictwa powróci do opiniowania kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego.

Posiedzenie komisji śledczej ds. VAT. W czwartek o 14:30 na zamkniętym posiedzeniu zbierze się komisja śledcza ds. VAT. W porządku obrad rozpatrzenie wniosków dowodowych, a także sprawy bieżące.

Konwencja PiS. Najpewniej w niedzielę odbędzie się konwencja PiS z udziałem prezesa PiS. – Jeżeli chodzi o aktywność prezesa Jarosława Kaczyńskiego, mówiłem o tym i mogę tylko to powtórzyć. To będzie bardzo aktywny udział prezesa. To lider naszej formacji, osoba, która będzie na pewno nadawać dużą dynamikę naszej kampanii, a już początkiem września, podczas konwencji PiS tutaj, w Warszawie, właśnie zainaugurowanej przez prezesa Kaczyńskiego, ten udział będzie wyraźny, znaczący i widoczny – stwierdził Tomasz Poręba na konferencji prasowej.