W nadchodzącym tygodniu Senat – na pierwszym w tym roku posiedzeniu – zajmie się ustawą budżetową na 2018 rok, a także sprawą Stanisława Koguta. Chodzi o wniosek o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora.

We wtorek zbierze się zarząd Nowoczesnej, tego dnia odbędzie się także rozprawa komisji weryfikacyjnej. W czwartek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Nowym Jorku w związku z udziałem w debacie otwartej wysokiego szczebla Rady Bezpieczeństwa ONZ pod przewodnictwem Kazachstanu.

Koniec tygodnia to z kolei samorządowa konwencja PSL. Także w tym tygodniu Mariusz Błaszczak spotka się z sekretarzem generalnym NATO, a nowy szef MSZ uda się do Bułgarii z pierwszą wizytą zagraniczną.

*****

Spotkanie Błaszczak-Stoltenberg. W poniedziałek szef MON Mariusz Błaszczak spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Spotkanie odbędzie się w kwaterze głównej Sojuszu.

Czaputowicz w Bułgarii. W poniedziałek nowo powołany szef MSZ Jacek Czaputowicz odbędzie swoją pierwszą wizytę zagraniczną. W Bułgarii spotka się z wicepremier i szefową dyplomacji tego kraju Ekateriną Zachariewą oraz z minister ds. bułgarskiej prezydencji w UE Liljaną Pawłową – poinformowało MSZ na stronie internetowej.

Komisja weryfikacyjna. We wtorek o 10:00 odbędzie się rozprawa komisji weryfikacyjnej poświęcona reprywatyzacji nieruchomości położonej przy ulicy Łochowskiej 38. Jako świadkowie zostali wezwani lokatorzy, Zbigniew Paweł Lichocki – radca prawny, kurator dla zmarłego Józefa Pawlaka, Jacek Kucharski – AUGUST CAPITAL, Wojciech Zabłocki – burmistrz dzielnicy Praga-Północ i Anna Zwierz – radca prawny, pracownik m.st. Warszawy.

Zarząd Nowoczesnej. We wtorek o 12:00 odbędzie się posiedzenie zarządu Nowoczesnej. Jednym z tematów ma być sytuacja po głosowaniu nad obywatelskim projektem liberalizującym prawo aborcyjne.

Senat o budżecie i Kogucie. W środę o 11:00 rozpoczyna się pierwsze w tym roku posiedzenie Senatu. Izba wyższa zajmie się ustawą budżetową na 2018 rok. Wcześniej, od poniedziałku ustawę rozpatrzą senackie komisje. W porządku obrad jest też punkt dot. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta. We wtorek o 18:00 wnioskiem zajmie się senacka komisja regulaminowa.

PAD w USA. W czwartek prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Nowym Jorku w związku z udziałem w debacie otwartej wysokiego szczebla Rady Bezpieczeństwa ONZ pod przewodnictwem Kazachstanu. Debata stanowić będzie pierwszą okazję po objęciu członkostwa do zabrania przez Polskę głosu w Radzie Bezpieczeństwa na szczeblu głowy państwa.

Konwencja PSL. W sobotę o 11:00 w Kraśniku odbędzie się krajowa konwencja samorządowa, na której partia przedstawi program dla samorządu. W jej trakcie głos zabierze m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz.

Fot. Senat