W nowym spocie KORWIN podkreśla swoje wolnościowe przesłanie za pomocą ilustracji, jak wygląda jedna minuta rządów PO-PiS. Podano dane min. dotyczące długu na minutę, wydatków na więzienia, przestępstw, podatków, budżetu UE i tak dalej. Spot zawiera też pozytywny przekaz dotyczący partii KORWIN i jej propozycji. Jak mówił na konferencji prasowej w Sejmie Przemysław Wipler:

„Spot jest wzorowany na spocie pt.”One minute of Labour” przygotowanym przez konserwatystów Camerona. Zestawiliśmy dwa lata rządów PiS i osiem lat rządów PiS. To podsumowanie ostatnich 10 lat rządzenia i prowadzenia kampanii, która polega na obietnicach, na których realizacji nie ma w budżecie pieniędzy. Wczorajsza debata pokazała, że dwie panie nie rozumiały pytań, albo nie chciały na nie odpowiadać. Ta debata pokazała, że w kwestiach istotnych obie formacje nie mają odpowiedzi.

https://youtu.be/NmfPop4-6xs

Tak wyglądał spot torysów:

Wipler mówił też m.in. o poparciu PiS dla Traktatu Lizbońskiego, co jego zdaniem doprowadziło m.in do sytuacji, w której duże kraje UE mogą narzucić Polsce i przegłosować kwoty uchodźców.