4435 nowych osób zarejestrowanych na stronie RuchJow.pl i ponad 20 tysięcy złotych wpłat. To tylko efekt jednego tygodnia przygotowań przed kampanią referendalną ruchu skupionego wokół Pawła Kukiza. Serwis RuchJOW wystartował w drugiej połowie maja i dla Pawła Kukiza ma stanowić zaplecze organizacyjne całej kampanii. Od startu zarejestrowało się na nim ponad 27 tysięcy osób, a łączna kwota wpłat to 80 tysięcy złotych. Organizatorzy chwalą się też poparciem 65 środowisk samorządowych.

kukiz1

Idea serwisu jest prosta. To ma być miejsce, które ułatwia wolontariuszom i aktywistom działanie w swoim regionie. Przy rejestracji trzeba podać swoją lokalizację (kod pocztowy lub miasto). Jest to teraz główne miejsce w sieci – poza serwisami społecznościowymi – gdzie Ruch JOW gromadzi swoich internetowych zwolenników. Już teraz każdy może sprawdzić swój ranking, jak i pozycję regionu/gminy. Dodatkowe punkty można zdobyć m.in. poprzez zapraszanie kolejnych znajomych, organizację spotkań, wpłaty i tak dalej. W przyszłości zapewne będą to punkty za inne, bardziej konkretne działania w terenie. Całość przypomina grę, podobnie jak np. rywalizacje fundraisngowe, które organizował sztab Janusza Korwin-Mikkego w kampanii prezydenckiej, a które polegały na zbieraniu pieniędzy na billboardy w miastach.

Równolegle do startu serwisu i apelu Kukiza o tworzenie lokalnych komitetów rozpoczęła się też akcja rekrutacji do wolontariatu na rzecz JOW.

Rekrutacja cały czas trwa, zapraszamy :-). http://jow.pl/rekrutacja-do-wolontariatu-ruchu-jow/

Posted by Prezydent Kukiz on Tuesday, 2 June 2015

Kampania referendalna to prezent dla całego środowiska wokół Pawła Kukiza. W jej trakcie internetowa organizacja i koordynacja działań ma odgrywać jedną z kluczowych ról, ale sam Paweł Kukiz przyznawał już wielokrotnie, że ma być to działanie oddolne, opierające się na energii i pomysłach „w terenie”. Jednak minimalna koordynacja jest konieczna, jeśli referendum ma zakończyć się sukcesem. Już teraz jednak inne siły polityczne – np. KNP Jacka Wilka – podłączają się pod ideę referendum.

Wczoraj Paweł Kukiz na jednym ze swoich profili "politycznych" na FB zamieścił taki komunikat:"Dziś nasz Przyjaciel i…

Posted by Kongres Nowej Prawicy on Friday, 29 May 2015

Na dłuższą metę może być to problematyczne dla całego ruchu, ale Kukiz zapowiada, że nie chce tworzyć partii, a koalicję wielu różnych środowisk. Kampania referendalna pokaże, jak to podejście sprawdzi się w praktyce.