Media są nierzetelne, robię lepszą kampanię, prawdziwe emocje są na targach, a nie w TVN czy TVP – to nowy przekaz Janusza Palikota. 300POLITYKA publikuje pierwszy odcinek cyklu „Telewizja kłamie”. Kolejne będą publikowane od poniedziałku do piątku, aż do końca kampanii. Będzie to seria krótkich, reportażowych filmików.

Lider TR chce przebić się ze swoim przekazem przez internet, bo uważa, że robi dobrą kampanię, której TV nie pokazuje. Przypomina, że tydzień temu był w Londynie, i nikt tego nie pokazał, a wizytę Andrzeja Dudy relacjonowały wszystkie media.

– Media kłamią w sprawie Pani Ogórek i Pana Dudy. Nie dam się oszukać. Robię lepszą kampanie, której TV nie pokazuje. Na szczęście jest sieć! – pisze na blogu.

Jak mówi w rozmowie z 300POLITYKĄ jeden ze współpracowników Palikota: – Większość mediów nas nie pokazuje – mamy tylko Dudę, Komorowskiego, no i Ogórek – a jak już pokazują, to jakieś wybrane materiały. Na targach, w małych miasteczkach, na spotkaniach słyszymy prawdziwe emocje, których nie ma w TVN czy we Wiadomościach.

Twój Ruch serią filmików chce też pokazać kulisy kampanii oraz reakcje ludzi na obecność Janusza Palikota.