– Mamy zaplanowaną masową kampanię mobilizacyjną do piątku do godziny 23:59. Liderzy Koalicji Europejskiej rozjeżdżają się po Polsce, choć w oczywisty sposób najbardziej obserwowane będą aktywności Grzegorza Schetyny jako lidera – mówi 300POLITYCE jeden z czołowych sztabowców KE.

– Występujemy z jasnym przekazem i apelem o nierozdrabnianie głosów. Sondaże pokazują, że tylko KE jest w stanie wygrać z PiS. Każdy głos będzie miał znaczenie – mówi nam polityk KE.

W środę Schetyna weźmie udział w spotkaniach w Siemiatyczach na Podlasiu, gdzie będzie mówił o rolnictwie oraz w Białej Podlaskiej, Mińsku i Warszawie, gdzie wróci do przekazu 100 mld z UE na „europejską ochronę zdrowia”.

– Chcemy mówić o problemach grup społecznych pod rządami PiS: z rolnikami, którzy zostali sami z ASF, z  rodzicami o problemie podwójnego rocznika, z pacjentami i lekarzami o zastojach w ochronie zdrowia, z przedsiębiorcami transportowymi o porażce negocjacyjnej w Brukseli, z przedsiębiorcami, którzy boją się likwidacji samozatrudnienia – słyszymy.