Ostatni tydzień przed świętami to przede wszystkim dalszy ciąg kampanii samorządowej – w środę na antenie TVP odbędzie się debata warszawska. Rafał Trzaskowski ma zaplanowane aktywności już od poniedziałkowego poranka, a w planie jest też konferencja prasowa z Barbarą Nowacką. Inne polityczne wydarzenia nadchodzącego tygodnia to wysłuchanie publiczne projektu ustawy o KRS czy przesłuchanie Krzysztofa KWiatkowskiego i Michała Wosia przez komisję śledczą.

*****

Trzaskowski z Nowacką. Ubiegający się o reelekcję prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w poniedziałek od samego rana będzie prowadzić rozmowy z mieszkańcami na tzw. warszawskiej patelni, przy stacji metra. Jak słyszymy, na wtorek planowana jest wspólna konferencja z minister Barbarą Nowacką.

Duda z żołnierzami. W poniedziałek w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, prezydent Andrzej Duda spotka się z żołnierzami i pracownikami wojska.

Wysłuchanie publiczne projektu ustawy o KRS. We wtorek podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka odbędzie się wysłuchanie publiczne dotyczące rządowego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Rząd o dodatkach dla rodzin zastępczych. Zwiększenie wsparcia z Funduszu Pracy na wykonywanie zadań własnych samorządu terytorialnego w obszarze wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, w szczególności poprzez dofinansowanie do wynagrodzeń osób pełniących funkcję rodzin zastępczych zawodowych i prowadzących rodzinne domy dziecka – zakłada projekt, którym rząd zajmie się w najbliższy wtorek.

TK o wyborach korespondencyjnych. We wtorek ma odbyć się – przekładana już wcześniej – rozprawa w TK dotycząca konstytucyjności wydawania przez ówczesnego premiera Mateusza Morawieckiego poleceń w związku z przygotowaniem wyborów korespondencyjnych w 2020 roku, w oparciu o przepisy „antycovidowe”.

Debata warszawska. W środę na antenie TVP3 Warszawa odbędzie się Debata Warszawska, którą poprowadzą Joanna Dunikowska-Paź i Jakub Sito. W studiu pojawią się Rafał Trzaskowski, Magdalena Biejat, Romuald Starosielec, Janusz Korwin-Mikke, Przemysław Wipler i Tobiasz Bocheński, którzy odpowiedzą na pytania prowadzących i przedstawią swoją wizję zarządzania stolicą. Debata Warszawska będzie równocześnie transmitowana na antenie TVP Info.

Kwiatkowski i Woś przed komisją śledczą. W środę komisja śledcza ds. Pegasusa przesłucha byłego prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego, a następnie byłego wiceministra sprawiedliwości Michała Wosia.

Fot. Platforma Obywatelska/Twitter