Nie ma zgody na to, aby przedstawiciele polskiego rządu kompromitowali swoim zachowaniem Polskę na arenie międzynarodowej. To prowadzi do marginalizacji pozycji Polski i powoduje, że nikt poważnie nie traktuje polskiego rządu – mówi Krzysztof Hetman w rozmowie z 300POLITYKĄ, zapowiadając swój nowy lip, który publikujemy jako pierwsi.

Jak tłumaczy polityk PSL, to kolejne video prezentujące postawę polityków PiS na arenie europejskiej. Nosi on tytuł „Wstyd”. Tym razem bohaterką spotu jest była premier, obecna wicepremier Beata Szydło, oklaskująca – jak twierdzą sztabowcy Hetmana – na forum Parlamentu Europejskiego polityków przeciwnych integracji europejskiej.

Wielokrotnie powtarzałem, że gesty są bardziej wymowne niż wiele wypowiedzianych słów. Tym razem chcę postawić pytanie, czy Polacy w dalszym ciągu muszą się wstydzić za zachowanie polityków PiS na arenie międzynarodowej? Moim zdaniem nie. Najwyższy czas z tym skończyć! Wybory do Parlamentu Europejskiego to najlepsza okazja do tego, aby powiedzieć dość niszczeniu pozycji Polski w UE – podkreśla europoseł PSL ubiegający się o reelekcję.