Ogłoszenie wyborów do PE. Na początku najbliższego tygodnia prezydent Andrzej Duda wyda postanowienie o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego, które w Polsce odbędą się 26 maja. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, wybory do PE zarządza prezydent w drodze postanowienia, nie później niż 90 dni przed dniem wyborów, wyznaczając ich datę na dzień wolny od pracy przypadający w okresie wyborczym.

Nowe pojazdy dla Straży Granicznej. W poniedziałek o 13:00 szef MSWiA Joachim Brudziński w placówce SG w Zbereże weźmie udział w przekazaniu Straży Granicznej dziewięciu pojazdów obserwacyjnych tzw. PJN-ów.

Trasa Biedronia. Lider Wiosny kontynuuje objazd po kraju. Robert Biedroń w poniedziałek będzie w Gdańsku, a we wtorek w Olsztynie. W planie jest także Rzeszów – na początku marca, który będzie ostatnim miastem na tym etapie.

Dodatkowe posiedzenie Senatu. We wtorek o 9:00 rozpocznie się dodatkowe posiedzenie Senatu. W porządku znajdą się “pilne” ustawy z najbliższego posiedzenia Sejmu. Niewykluczone, że chodzi o m.in. rekompensatę dla mediów publicznych, a także nowelizację ustawy prądowej, choć na razie tych punktów nie ma w porządku obrad.

Przesłuchania przed komisją śledczą ds. VAT. W środę o 9:00 komisja śledcza ds. VAT przesłucha Agatę Suskiewicz-Jach. Dzień później, w czwartek o 10:00 posłowie przesłuchają byłą podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów Agnieszkę Królikowską. Dodatkowo w środę około 13:00 – po przesłuchaniu – komisja zbierze się na zamkniętym posiedzeniu.

PAD na szczycie prezydentów państw Bukaresztańskiej Dziewiątki. W czwartek prezydent Andrzej Duda weźmie udział w szczycie prezydentów państw Bukaresztańskiej Dziewiątki, który odbędzie się w Koszycach na Słowacji. Z kolei w poniedziałek PAD złoży wizytę w Lublińcu, Herbach i Kłobucku w województwie śląskim, a w środę weźmie udział w uroczystości z okazji jubileuszowej XXV edycji plebiscytu o tytuł “Złotego Inżyniera 2018″.

Wybory w Gdańsku. W niedzielę odbędą się przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska. Wiele wskazuje na to, że nowym włodarzem miasta zostanie Aleksandra Dulkiewicz, być może już w I turze.

Fot. Senat