Igor Janke od września 2018 roku dołączył do działającej od trzech lat na polskim rynku firmy doradczej i public relations – spółki R4S. Jako partner ma zajmować się między innymi międzynarodowym rozwojem spółki – dowiedziała się 300POLITYKA.

– Chcemy wykorzystać ogromny potencjał Igora, jego doświadczenie i kontakty do zbudowania firmy o zasięgu większym niż lokalny – mówi Sławomir Jastrzębowski, prezes R4S.

Igor Janke pięć lat temu opuścił dziennikarstwo i przeszedł do biznesu. Był m.in. redaktorem naczelnym PAP, współzałożycielem portalu Salon24, szefem działu politycznego „Rzeczpospolitej”, komentatorem politycznym, prowadzącym programy radiowe i telewizyjne w TOK FM, TV Puls, TVP i PolsatNews2. Autor wywiadów m.in. z prezydentem USA Barackiem Obamą czy senatorem Johnem McCainem. Jest także autorem książek „POPIS-owa kronika upadku”, „Napastnik. Opowieść o Viktorze Orbanie”, „Twierdza. Solidarność Walcząca. Podziemna armia”. W 2012 założył think tank Instytut Wolności, który prowadzi m.in. Szkołę Przywództwa, prowadzi projekty edukacyjne, gospodarcze oraz zajmuje się relacjami międzynarodowymi.

Przez ostanie pięć lat był partnerem agencji Bridge.

– Dostałem bardzo ciekawą propozycję od kolegów z R4S, to znakomity pomysł na mój dalszy rozwój zawodowy – mówi Igor Janke.

Igor Janke dołączył do grona partnerów zarządzających i udziałowców R4S, Adama Hofmana (były rzecznik prasowy PiS, poseł V,VI i VII kadencji), Sławomira Jastrzębowskiego (byłego redaktora naczelnego „Super Expressu”), Mariusza Sokołowskiego (były wieloletni rzecznik prasowy Policji) i Michała Wiórkiewicza (w latach 2005-2007 asystent i doradca prezesów rady ministrów).

Taki obrót rzeczy sugerowały tweety Jankego i Jastrzębowskiego.