KW. W poniedziałek odbędzie się rozprawa komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich na zasadach ogólnych. Jej rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10:00. Na rozprawę zostali wezwani: Celina Niebrzydowska, Zbigniew Niebrzydowski, Maria Trzcińska i Jan Stachura.

Podpisanie ustawy dot. pomocy prawnej. W poniedziałek o 12:00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda podpisze nowelizację ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, zapewniającą bezpłatne porady prawne wszystkim osobom, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnych usług prawniczych.

Posiedzenie rządu. Rząd zbierze się na posiedzeniu rządu we wtorek o 10:00. W porządku obrad projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi, a także projekt rozporządzenia w sprawie wysokości dochodu rodziny albo dochodu osoby uczącej się stanowiących podstawę ubiegania się o zasiłek rodzinny i specjalny zasiłek opiekuńczy, wysokości świadczeń rodzinnych oraz wysokości zasiłku dla opiekuna.

Rocznica PW. W środę odbędą się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego z udziałem najważniejszych osób w państwie. Prezydent Andrzej Duda złoży wieniec przy tablicy upamiętniającej 70 Polaków zamordowanych na warszawskiej Woli, a także wieniec grobie gen. Antoniego Chruściela “Montera”. O 17:00 odda hołd powstańcom na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Fot. KPRP