Jak dowiaduje się 300POLITYKA, jutro o 12:00 we Wrocławiu odbędzie się uroczystość podpisania listu intencyjnego porozumienia wyborczego Dutkiewicza – Sutryka, SLD i Nowoczesnej. Wezmą w niej udział m.in. Włodzimierz Czarzasty, Władysław Frasyniuk, Krzysztof Mieszkowski, Rafał Dutkiewicz, Bartłomiej Ciążyński czy Marek Dyduch.

Konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej w „Kamienicy pod aniołami”. Jak podkreślają nasi rozmówcy, rekomendowanie Jacka Sutryka na kandydata na prezydenta Wrocławia to ważne wydarzenie, bo w niektórych badaniach przechodzi do drugiej tury. Sutryk tym samym powalczy o prezydenturę miasta z Kazimierzem Michałem Ujazdowskim i Mirosławą Stachowiak-Różecką.

Sutryk przez 5 lat był dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu. Od 2011 roku pracuje w Urzędzie Miejskim Wrocławia, gdzie pełni funkcję dyrektora Departamentu Spraw Społecznych. Odpowiada za współpracę z organizacjami pozarządowymi, zdrowie, pomoc społeczną, partycypację społeczną, sport i rekreację, kulturę.

Fot. Facebook