Na początku nadchodzącego tygodnia premier Mateusz Morawiecki uda się z wizytą do Libanu, a pod koniec tygodnia – do Niemiec, gdzie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. W planie prezydenta Andrzeja Dudy jest z kolei wizyta na Litwie.

W tym tygodniu Rafał Trzaskowski – jak zapowiedział – przedstawi pierwsze propozycje programowe. W środę zbierze się Senat na trzydniowym posiedzeniu, by rozpatrzyć m.in. Konstytucję dla biznesu.

Ponadto w środę o 10:00 GUS poda dane-szybki szacunek o PKB w IV kwartale 2017 roku.

*****

Propozycje Trzaskowskiego. – W najbliższy poniedziałek zapraszam na Bielany. Rano pierwsze propozycje programowe – będzie okazja później je omówić – napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski. Wspomniane spotkanie odbędzie się o 17:30. Godzina prezentacji propozycji programowych nie jest na razie znane.

Morawiecki w Libanie. – Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek rozpocznie wizytę w Libanie. W programie m.in. spotkanie z premierem i prezydentem – poinformował na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk. Zapewne z tego powodu posiedzenie rządu odbędzie się nie tradycyjnie we wtorek, ale w środę. Wizyta ma potrwać 2 dni.

Spotkanie dot. referendum. W poniedziałek o 16:00 w Lublinie odbędzie się otwarte spotkanie dyskusyjne przed referendum ogólnokrajowym dotyczącym nowej Konstytucji z udziałem szefa gabinetu prezydenta Krzysztofa Szczerskiego. Przed spotkaniem, o 15:30, zaplanowany jest briefing prasowy ministra Szczerskiego.

Senat. W środę o 10:00 rozpoczyna się trzydniowe posiedzenie Senatu, w trakcie którego zostaje rozpatrzona tzw. Konstytucja dla biznesu – to pakiet kilku ustaw – oraz ustawa o Straży Marszałkowskiej. W porządku obrad jest też nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt.

Komisja weryfikacyjna. W czwartek o 10:00 zostanie przeprowadzona publiczna rozprawa komisji weryfikacyjnej. Jej przedmiotem będą decyzje reprywatyzacyjne dot. nieruchomości warszawskiej położonej przy ul. Lutosławskiego 9. Tego samego dnia o 18:30 odbędzie się rozprawa związana z ponownym rozpatrzeniem sprawy nieruchomości położonej przy ul. Nabielaka 9, a o 18:30 – rozprawa związana z ponownym rozpatrzeniem sprawy nieruchomości położonej przy ul. Nowogrodzkiej 6a.

PAD na Litwie. Prezydent Andrzej Duda z małżonką w tym tygodniu złoży wizytę w Republice Litewskiej, gdzie weźmie udział w obchodach 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. Wizyta rozpocznie się w czwartek i potrwa do soboty.

Morawiecki w Berlinie. Premier Mateusz Morawiecki w piątek uda się do Berlina, gdzie spotka się z kanclerz Angelą Merkel. Głównymi tematami rozmów mają być przyszłość Unii Europejskiej oraz relacje polsko-niemieckie.

Fot. KPRM