Debata Szydło-Kopacz odbędzie się 19 października i – jak dowiaduje się 300POLITYKA – ma składać się z 3 głównych segmentów. Poprowadzą ją Justyna Pochanke (w imieniu TVN24) oraz Jarosław Gugała i Piotr Kraśko. Jak słyszymy, elementem porozumienia między sztabami jest to, że rola prowadzących spotkanie dziennikarzy będzie mocno ograniczona. Nie będą mogli przerywać czy komentować w trakcie, mają tylko zadawać pytania.

Debata potrwa ok 70 minut i rozpocznie się o 20:00 w gmachu TVP przy Woronicza 17. Trzy główne segmenty to gospodarka i sprawy społeczne, sprawy zagraniczne i obronność, polityka i ustrój. W każdym segmencie przewidziano czas na trzy pytania dziennikarzy (którzy zostali wybrani przez swoje stacje do prowadzenia debaty) oraz po jednym pytaniu wzajemnym dla Szydło i Kopacz.

Liderki PiS i PO będą stać w trakcie debaty. Dyskusja o tym, czy format ma być stojący czy siedzący zabrała główną część 5-godzinnego spotkania w TVP. Jak słyszymy, Platformie miało zależeć na formacie siedzącym, PiS i stacjom telewizyjnym – na stojącym. Negocjatorami byli Stanisław Karczewski i Marcin Kierwiński.