Za dwa tygodnie premiera książki Michała Krzymowskiego o Jarosławie Kaczyńskim. 300POLITYKA jako pierwsza opisuje, o czym będzie książka, która ukaże się w szczycie wyborczej kampanii.

Dziennikarz Newsweeka na okładce książki sugeruje, że będzie to opowieść nie o polityce, a o człowieku. Jak pisze Krzymowski:

„Zawiedzie się ten, kto będzie tu szukać polityki, bo nie jest to książka o polityku, a o żywym człowieku. Jak my wszyscy – pełnym tajemnic i sprzeczności. Bohater z jednej strony jest charyzmatycznym przywódcą, brutalnym i pewnym swoich przekonań, a z drugiej to człowiek czuły, tęskniący za akceptacją, uległy wobec kobiet i uciekający w samotność”

Jak dalej czytamy:

„To opowieść o wszystkim, co w jego życiu ważne. O miłości do mamy, dla której był gotów do największych poświęceń. Ale też o zemście, potrzebie dominacji i sile przywództwa. O trudnościach z tatą, którego jest lustrzanym odbiciem. O śmierci brata, po której umarła część jego samego. O samotnym życiu wśród duchów oraz o kobietach, które nigdy nie zapomną jego orzechowego spojrzenia”

I jak jeszcze czytamy na okładce:

„Nie podporządkowuje się ojcu ani rówieśnikom. Dobrze się czuje tylko w towarzystwie brata (dominuje nad nim, być może nieświadomie) i mamy (to jedyna osoba, której wyższość uznaje). Pierwszym środowiskiem, w którym się odnajdzie, będzie jego własna partia”

Premiera książki zaplanowana jest na 28 września. Pierwszy jej fragment znajdzie się w jednym z kolejnych numerów tygodnika Newsweek. Wydaje ją Ringier Axel Springer Polska. Michał Krzymowski jest współautorem dwóch książek o wydarzeniach 10 kwietnia: „Smoleńsk. Zapis śmierci” i wywiadu rzeki z płk. Edmundem Klichem „Moja czarna skrzynka”.

Screen Shot 2015-09-17 at 19.50.14