Dzisiejszy program Tomasz Lis na żywo w TVP2 został odwołany – tak twierdzą informatorzy 300POLITYKI z okolic telewizji publicznej.

AKTUALIZACJA: Jak twierdzą nasi rozmówcy przyczyną, jest stan zdrowia autora programu, ich zdaniem Tomasz Lis znalazł się w szpitalu. Według naszych źródeł miał zasłabnąć po maratonie w Holandii.

W swoim serwisie Natemat.pl Tomasz Lis umieścił oświadczenie: „Uprzejmie informuję, że dzisiejszy program „Tomasz Lis Na Żywo” nie zostanie wyemitowany, ale nie ma to nic wspólnego z – jak piszą niektórzy w sieci – okładką „Newsweeka”, którą ośmielam się uważać za absolutnie trafną. Programu nie będzie, bo lekarze nie pozwalają mi jeszcze wsiąść do samolotu. Wczoraj po południu rzeczywiście poczułem się nie najlepiej, ale błyskawicznie dochodzę do siebie”.

Zdaniem pierwszych rozmówców 300POLITYKI powstało wrażenie, że odwołanie programu to skutek kontrowersji wokół okładki dzisiejszego Newsweeka z Jarosławem Kaczyńskim we mgle i tytułem: „Zamachowiec” oraz publikacją ostatnich zdjęć z pokładu Tupolewa. Decyzję władz TVP miano zakomunikować rano. Okazało się to plotką.

W dzisiejszym wstępniaku naczelny „Newsweeka” pisze: – Posmoleński zamach Kaczyńskiego na Polskę był skalkulowany na zimno. Prezydenturę Lecha Kaczyńskiego przeniósł z odmętów drwin w sferę legendy, przywództwo Kaczyńskiego w PiS ze strefy sceptycyzmu do strefy sakralizacji, znienawidzonych prezydenta Komorowskiego i premiera Tuska pozwalał odhumanizować i „odnarodowić”, a resztę zamachowych niedowiarków spychać do narożnika.