Tydzień temu prezydenta Komorowskiego poparło kilkudziesięciu prezydentów miast. Dziś startuje nowy etap projektu, którego celem jest zbudowanie obywatelskiej, oddolnej, a nie partyjnej kampanii PBK. 300POLITYKA jako pierwsza poznała szczegóły całej akcji.

W sobotę wystartowała strona http://popieramkomorowskiego.pl. Strona umożliwia każdemu dołączenie do lokalnych „Obywatelskich Komitetów Poparcia”, które są orgazniowane na terenie całego kraju. W ten sposób sztab chce zbierać poparcie od aktywistów i wolontariuszy, którzy będą pomagać przy zbieraniu podpisów i później, na kolejnych etapach kampanii. Wszystko pod hasłem obywatelskości, chociaż w całą akcję zaangażowani są oczywiście lokalni politycy PO. Akcja zbierania podpisów w całym kraju startuje na pełną skalę dziś o 12.00, co zbiega się z wizytą prezydenta w Ząbkowicach Śląskich, gdzie Komorowski wygłosi m.in. krótkie przemówienie na rynku tej małej miejscowości.

Na stronie jest też klip pokazujący poparcie prezydentów miast.

PBK jest kandydatem obywatelskim – to będzie główna oś przekazu całej kampanii. Pierwszy etap to poparcie prezydentów, drugi – lokalne, obywatelskie komitety w całym kraju. Sztab po ubiegłotygodniowym wydarzeniu w Katowicach miał dostać liczne sygnały od ludzi, którzy chcieli się zaangażować w kampanię w całej Polsce. Teraz będą mogli to zrobić w ramach formujących się lokalnych struktur.

Można spodziewać się że nacisk na obywatelskość całej kampanii będzie mocno podkreślany także na konwencji, która ma odbyć się w marcu, jak i we wszystkich innych jej elementach.