Wizyta prezydenta i premiera w USA – to zdecydowanie najważniejsze wydarzenie nadchodzącego tygodnia w polityce, które poprzedni posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Komisja śledcza ds. Pegasusa przesłucha prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a kampania Rafała Trzaskowskiego ma się odbywać wokół tematyki bezpieczeństwa.

*****

Posiedzenie RBN. W poniedziałek rano w Pałacu Prezydenckim odbędzie się zwołane przez prezydenta Andrzeja Dudę posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Tusk i Duda w USA. W nadchodzącym tygodniu premier Donald Tusk oraz prezydent Andrzej Duda będą przebywać z wizytą w USA, gdzie we wtorek, w 25. rocznicę dołączenia Polski do NATO, spotkają się z prezydentem Joe Bidenem. Głowa państwa spotka się także z liderami większości i mniejszości w Senacie, a także ze spikerem Izby Reprezentantów.

Trzaskowski o bezpieczeństwie. Jak słyszymy, w poniedziałek sztab Rafała Trzaskowskiego przeprowadzi akcje zwiększające zaangażowanie sympatyków w kampanię. Cały tydzień kampanii reelekcyjnej prezydenta Warszawy ma się odbywać wokół tematyki bezpieczeństwa.

Termin na rejestrację kandydatów. W czwartek upływa termin na zgłaszanie gminnym komisjom wyborczym kandydatów na wójtów, burmistrzów, prezydentów miast w wyborach samorządowych.

Duda z Stoltenbergiem. W czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda spotka się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

Kaczyński przed komisją śledczą. W piątek komisja śledcza ds. Pegasusa przesłucha m.in. byłego wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego.

Fot. Marek Borawski/KPRP