NEWS

21/11/2025

07:00

Polityczny plan piątku: w Sejmie próba powołania prezesa IPN, konferencja Błaszczaka i Kuźmiuka

Michał Olech

Sejm wznowi obrady o 9:00 od 2,5-godzinnego bloku glosowań, w trakcie które dojdzie do m.in. próby powołania prezesa IPN. W środę komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała kandydaturę Karola Polejewskiego na to stanowisko.

O 11:30 Sejm wysłucha informacji o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie styczeń-czerwiec 2025 roku.

O 13:30 rozpocznie się I czytanie rządowego projektu ustawy o asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami, a także propozycji poselskiej.

O 15:30 rozpocznie się I czytanie rządowego projektu ustawy o szczególnych zasadach realizacji zadań związanych z inwestycją w zakresie bezpieczeństwa i obronności realizowaną w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

 *****

O 13:00 w Sejmie odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego klubu PiS Mariusza Błaszczaka i Zbigniewa Kuźmiuka.

Ponadto o 12:00 komisja śledcza ds. Pegasusa przesłucha Macieja Smejlika.

*****

O 15:00 w 34. Dywizjonie Rakietowej Obrony Powietrznej w Bytomiu wicepremier  i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz weźmie udział w przekazaniu pierwszego, seryjnego Przeciwlotniczego Systemu Rakietowo - Artyleryjskiego PILICA.

Stanowi on pierwszy z szesnastu seryjnych systemów, które zgodnie z umową zawartą pomiędzy Agencją Uzbrojenia oraz Konsorcjum PGZ PILICA+, zostaną dostarczone do Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.


Michał Olech