Będziemy startować samodzielnie
- Sawicki o wyborach parlamentarnych
Gorący temat
16.04.2016
09:35
Brudziński:
Kukiz stał się od czwartku pomocnikiem Platformy
"Mamy teatr, cyrk, wieczne kłótnie, zamulanie, dym, ze strony opozycji, a z z drugiej strony mamy ciężką i żmudną pracę rządu Beaty Szydło i sprawy idą do przodu (...) Upływa kadencja jednego z sędziów, trzeba wybrać kolejnego. A ze strony opozycji mamy po prostu cyrk! Dialog w wydaniu opozycji, demokracja rozumiana przez PO i jej pomocników, Nowoczesną, a od czwartku także Pawła Kukiza, polega na tym, że może istnieć, ale tylko wtedy, gdy rządzi Platforma i jej pomocnicy. A wg PO, PiS nie ma prawa robić tego, co w demokratycznych państwach robi demokratycznie wybrana większość"
09:29
Halicki:
Cieniem na wczorajszych uroczystościach kładzie się rezolucja PE. Stawiane są pytania o wyjście Polski z UE
"Dość symboliczne, ale kładące się cieniem na uroczystościach, były dwa akty: reprymenda z Watykanu i list niektórych biskupów, a także rezolucja PE. Weszliśmy do porządku cywilizacji zachodniej, więc nie powinniśmy stworzyć żadnego znaku zapytania nad przyszłością w niej. A takie pytania są stawiane, również o wyjście Polski z Unii. Cieniem też kładzie się na wczorajszej uroczystości to, że organizatorzy nie potrafili zaprosić byłych prezydentów"
09:49
Tyszka:
W Sejmie chodziły słuchy, że po stronie PiS mogło dojść do 3 przypadków głosowania "na dwie ręce"
"PiS w ostatniej chwili, rano w czwartek, dorzuciło wybór sędziego. Jeśli PiS-owi się wydaje, że wybór ich sędziego przybliży ich do zyskania przewagi w TK, to się mylą. Bo to zaprzeczenie sygnałowi, który wysłał Jarosław Kaczyński, że chcą rozmawiać, że chcą dialogu. To jest zaognianie wojny polsko-polskiej. Polacy nie chcą TK Platformy czy PiS, chcą TK, który będzie orzekał w imieniu obywateli (...) PiS chce rozwiązywać sprawy siłowo"Wicemarszałek nawiązywał do sytuacji w swoim klubie:
"U nas miała miejsce sytuacja nieakceptowalna, dlatego poseł Zwiercan natychmiast została wykluczona z klubu. Natomiast politycy PiS mówili, że to "młodzi" posłowie, że mogli się pomylić, dlatego tę sprawę należy wnikliwie sprawdzić. Być może liczą, że pani poseł dołączy do nich"
12:23
WITWICKI:
Lewactwo, czyli ulubiona obelga w polskiej polityce
Zostanie lewakiem jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy nie być za PiS. Pozostałe subtelności nie mają większego znaczenia. Tyle, że nie do końca jeszcze wiadomo, co się kryje za słowem „lewactwo”.
Wszyscy w kraju dowiedzieli się, że posłanka Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej jest „myszką agresorką". To oczywiście zabawne i na pewno dobrze się klika. Nikt nie zwrócił jednak uwagi na to, że w tej dość chaotycznej wypowiedzi profesor Pawłowicz pojawił się też zarzut „frustracji lewackich”. O jakim lewactwie jest w ogóle mowa? Nie wiadomo, bo pytania Gasiuk dotyczyły Konstytucji, a Nowoczesna to partia wolnorynkowa i liberalna. I wszędzie na świecie takie formacje są po zupełnie innej stronie barykady niż lewica.
Tylko, że w Polsce od dawna „lewactwo” funkcjonuje tylko i wyłącznie, jako epitet. Używa się go często i bezrefleksyjnie. Wystarczy mieć inne zdanie niż PiS. Gdyby wsłuchać się w debatę polityczną można uznać za pewnik, że rządy Tuska i Kopacz były lewackie. Pierwszy zaczął je tak nazywać Mariusz Błaszczak i szybko stało się to częścią przekazu PiS, który później w oparciu o rowery i wegetarian rozwinął Waszczykowski. I wszyscy to jakoś kupują.
Tylko przypomnijmy sobie, że rząd Tuska od początku był tak lewacki, że feministki z podziwu dla wdrażania rozwiązań równościowych skarżyły się na niego do Komisji Europejskiej. W tym czasie zresztą pełnomocniczką do spraw równouprawnienia była Elżbieta Radziszewska znana z wegetariańskiego pomysłu, by Matka Boska Trybunalska miała patronat nad parlamentarzystami. Przez osiem lat „lewacki” rząd nie był w stanie uchwalić nawet ustawy o związkach partnerskich. I raz spektakularnie na tym poległ, gdy został przegłosowany przez własnych konserwatystów. Było tak lewacko, że poszczególne miasta (Częstochowa) decydowały się z własnej kasy dopłacać do in vitro, bo nie mogły liczyć na rząd. W końcu ten lewacki gabinet, jako ostatni w Unii Europejskiej w ogóle uregulował kwestię in vitro. Ale też tylko dlatego, że musiał.
Obecnie zresztą Platforma też stacza się w przepaść lewactwa. Jedną z pierwszych rzeczy, jaką zapowiedział Grzegorz Schetyna po objęciu sterów w partii jest odbudowa i wzmocnienie „konserwatywnego skrzydła”.
Walkę z „lewactwem” najbardziej spopularyzowały oczywiście memy z Korwin-Mikke, które czasem bywały nawet zabawne. Głównie dzięki temu, że ich groteskowość zawierała znaczną dozę autoironii. Teraz „lewactwo” stało się jednym z podstawowych epitetów w polskiej polityce. I śmiesznie jest dalej, ale tylko dlatego, że to pojęcie używane jest tak na serio.
14:15
Po intensywnym politycznie tygodniu, zakończonym uroczystym Zgromadzeniem Narodowym - także z politycznym kontekstem - wszystkie największe siły wyraźnie odpuściły weekend. Nawet KOD, po niezłym sondażu w piątkowej GW, ograniczyło się do małych eventów. To pierwsza tak spokojna sobota od dobrych kilku tygodni, ale ten stan rzeczy nie może potrwać długo. Tuż po weekendzie - przede wszystkim za sprawą marszałka Kuchcińskiego - powróci temat Trybunału Konstytucyjnego.
Trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno kanały informacyjne godzinami relacjonowały weekendowe antyrządowe manifestacje, na czele z wielotysięcznymi marszami KOD-u. Jeszcze w kwietniu pomysł zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej elektryzował opinię tak bardzo - co pokazały protesty nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce - że ugrupowanie rządzące zdecydowało o wyciszaniu tematu. W sobotę jednak prawdziwa polityka zatrzymała się w miejscu.
Platforma zorganizowała co prawda kolejne spotkanie Klubu Obywatelskiego w Koszalinie, ale - po pierwsze - bez udziału Grzegorza Schetyny to event czysto lokalny, o którym mogą dowiedzieć się najwyżej mieszkańcy Koszalina z lokalnych mediów (choć biorąc pod uwagę zainteresowanie debatą i to nie jest pewne), a po drugie - Kluby Obywatelskie to w praktyce spotkania członków PO. Z kolei Mateusz Kijowski, zajęty budowaniem struktur, spotyka się z sympatykami w Szczecinie, przez co pikieta "Stop inwigilacji” przed KPRM nie wywołuje większego zainteresowania.
Brak aktywności partii dobrze widać w trzech największych kanałach informacyjnych, które skupiają się na podsumowaniu wydarzeń mijającego tygodnia. Dzieje się tak mało, że TVP Info zdecydowało się wyemitować debatę z udziałem Anny Fotygi. Frankowicze znów protestują przed siedzibą NBP, ale ich sytuacji to nie zmieni, bo nowa wersja prezydenckiego projektu ustawy frankowej ma być przedstawiona dopiero na przełomie maja i czerwca.
Dlatego - jak można przypuszczać - jutro, w porannych programach Moniki Olejnik i Bogdana Rymanowskiego, głównymi tematami będą wydarzenia z tygodnia, czyli przede wszystkim wybór nowego sędziego TK i głosowanie "na cztery ręce”, rezolucja PE oraz piątkowe wystąpienie prezydenta Dudy, wygłoszone w trakcie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu. Temat Trybunału będzie zresztą obecny także w przyszłym tygodniu.
Fot. 300POLITYKA
14:40
"Rozumiem, że wszyscy ci młodzi ludzie są tak entuzjastyczni wobec niego. To co mówią on i jego zwolennicy brzmi tak prosto: Po prostu zastrzelmy co trzecią osobę z Wall Street i będzie dobrze"To nawiązanie do ostrej retoryki Sandersa wymierzonej w Wall Street, korporacje i ich powiązania z politykami - także, a może przede wszystkim z Hillary Clinton. Natychmiast po tej wypowiedzi Clinton zastrzegł, że był to "całkowity żart". Ale sztab Sandersa zdążył już zareagować.
Sondaże pokazują, że Clinton ma cały czas dużą przewagę nad Sandersem w stanie Nowy Jork. W ostatnim sondażu NBC/Marist była sekretarz stanu ma 57%, a Sanders - 40%.We should be encouraging young people to get involved in politics, not disparaging them. This seems to be a pattern. https://t.co/UhP8ydUzm4
— Bernie Sanders (@BernieSanders) 15 kwietnia 2016
17:09
Kaczyński:
Musimy jeszcze mocniej ruszyć do przodu
20:27
-- Wiadomości: Psucie jedności narodowej, dla opozycji TK jedną z ważniejszych spraw w 1050-letniej historii, Petru szkodzi z Verhofstadtem, wcześniej stop-klatka na uścisku Kukiza z Petru
-- Fakty i Wydarzenia o lodowatych relacjach i konflikcie PAD-PiS
-- Wiadomości polemicznie: Próbowały wyciągać wnioski na temat relacji między politykami na podstawie zdjęcia. Choć jeszcze niedawno te same media twierdziły, że na podstawie jednej fotografii [Tuska z Putinem], żadnych wniosków wyciągnąć się nie da
*****
-- PIERWSZY OD TYGODNI POLITYCZNIE PUSTY WEEKEND - piszemy na 300POLITYCE. https://300polityka.pl/news/2016/04/16/pierwszy-od-tygodni-politycznie-pusty-weekend/
-- LEWACTWO, CZYLI ULUBIONA OBELGA W POLSKIEJ POLITYCE - piszemy na 300POLITYCE. https://300polityka.pl/news/2016/04/16/lewactwo-czyli-ulubiona-obelga-w-polskiej-polityce/
-- MUSIMY JESZCZE MOCNIEJ RUSZYĆ DO PRZODU - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z “wSieci”. https://300polityka.pl/live/2016/04/16/kaczynski-musimy-jeszcze-mocniej-ruszyc-do-przodu/
-- JUTRO W KAWIE NA ŁAWĘ TVN24: Marek Magierowski, Joachim Brudziński, Piotr Zgorzelski, Adam Szłapka, Stanisław Tyszka, Sławomir Neumann.
*****
WYDARZENIA POLSATU
-- LISTY KRĄŻĄ MIĘDZY KANCELARIĄ PREZYDENTA A KANCELARIĄ SEJMU - zapowiedź: Najpierw wyjaśnień w sprawie głosowania na dwie ręce domagał się od marszałka Sejmu Andrzej Duda. Marszałek Kuchciński odpisał na list, chociaż - w przeciwieństwie do prezydenta - listu nie upublicznił. PAD odniesie się do odpowiedzi marszałka we wtorek. Tymczasem wicemarszałek z klubu Kukiz ‘15 sugeruje, że także posłowie PiS-u mogą głosować na dwie ręce.
-- STANISŁAW TYSZKA: Rzeczywiście chodziły po Sejmie słuchy, że przypadków głosowania na dwie ręce może być więcej. W związku z tym może być konieczna reasumpcja głosowania.
-- JOACHIM BRUDZIŃSKI: Forum było i większość odpowiednia do wyboru nowego sędziego również była. Więc wybór jest wyborem ważnym a to, że opozycja się zakiwała...
-- BARBARA DOLNIAK: Rządzący mówią, że i tak by to głosowanie wygrali. Skoro byli tacy pewni, że wygrają - gdyby doszło do reasumpcji - czemu nie pozwolili nam na jej przeprowadzenie?
-- PIS MOŻE MIEĆ PROBLEMY Z KOMPLETOWANIEM WIĘKSZOŚCI - Lubecka: Ale dla nikogo nie jest tajemnicą, że PiS może mieć jednak problemy z kompletowaniem swojej większości na bieżąco. Podczas czwartkowego głosowania ws. wyboru nowego sędziego TK na sali zabrakło 10 posłów PiS, w tym wicemarszałka i ministra infrastruktury.
-- Szef klubu PiS miał zapowiedzieć dotkliwe kary dla nieobecnych podczas głosowania - Lubecka dalej.
-- CAŁA SYTUACJA WYMAGA CO NAJMNIEJ WYJAŚNIENIA - konkluzja Lubeckiej: Najpierw głosowanie na dwie ręce, teraz podejrzenia, że to nie pojedynczy przypadek. Uszkodzony plik sejmowy, potem zmontowane - jak twierdzi opozycja. Cała ta sytuacja wymaga co najmniej wyjaśnienia.
-- SOBOTA PROTESTÓW - zapowiedź: Frankowicze stolicy i innych miastach manifestowali pod hasłem “Stop bankowemu bezprawiu” i apelowali do prezydenta, by zakończył prace nad ustawą o pomocy kredytobiorcom i przesłał ją do Sejmu. Z kolei KOD zorganizował w Warszawie protest przeciwko inwigilacji. Protestujący obawiają się, że umożliwi ją nowa ustawa o policji.
-- KANCELARIA PREZYDENTA WYCOFAŁA PROJEKT USTAWY FRANKOWEJ - Grzegorz Kępka: W czasie kampanii wyborczej pomoc frankowiczom obiecał Andrzej Duda. Kredyty miały zostać przeliczone po kursie z dnia podpisania umowy, a ustawa miała być gotowa w listopadzie. Projekt pojawił się w połowie stycznia i zawierał skomplikowany mechanizm przeliczania po tzw. kursie sprawiedliwym. Algorytm zawierał też błędy (...) Kancelaria Prezydenta wycofała projekt i zapowiedziała dalsze prace. Poprawiona wersja ustawy się pojawić w czerwcu.
-- PROTESTÓW JEST CORAZ WIĘCEJ - konkluzja Kępki: Frankowicze zapowiadają, że będą demonstrować do skutku, czyli do momentu przyjęcia korzystnej dla nich ustawy. Nie są osamotnieni - w ostatnich dniach i tygodniach jest coraz więcej.
-- KACZYŃSKI NIE WSTAJE NA WIDOK PREZYDENTA - zapowiedź: Lodowate powitania Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy wywołują gorące komentarze. Już dwie takie sytuacje zarejestrowały kamery. Prezes PiS prawie nie patrzy na prezydenta, nie wstaje na jego widok i ledwo odwzajemnia uścisk dłoni. Każdy, kto na to patrzy, nie ma wątpliwości, że stosunki między panami się popsuły.
-- BRUDZIŃSKI: Nie ma żadnego konfliktu.
-- Skoro tak mówi wicemarszałek Sejmu, to na pewno tak jest, a prezes PiS po prostu często się zamyśla i ledwo dostrzega wyciągniętą rękę prezydenta - Dominika Długosz.
-- Teraz prezydent ma problem nawet z realizacją własnych obietnic wyborczych - Długosz dalej.
-- Czasem z prezydentem bardziej zgadza się opozycja, niż własna partia - Długosz.
-- OD PAD ZALEŻY, CZY UZNA, ŻE JEGO POLITYCZNA PRZYSZŁOŚĆ WYMAGA, BY ZAAKCEPTOWAŁ WŁADZĘ KACZYŃSKIEGO - konkluzja Długosz: Żaden polityk nie dostał od wyborców mocniejszego mandatu niż prezydent Andrzej Duda. Żaden jednak nie ma większej władzy niż Jarosław Kaczyński. To od prezydenta zależy, czy uzna, że jego polityczna przyszłość wymaga, aby tę władzę zaakceptował.
*****
FAKTY TVN
-- CZY LIDER PAŃSTWA I PARTII MAJĄ PROBLEM ZE ZROZUMIENIEM - zapowiedź: Mowa ciała na szczytach władzy, czyli prezes, prezydent i gesty, które mówią wszystko. Kto wstaje, a kto siedzi, kiedy Andrzej Duda wchodzi do katedry? Kto widzi, a kto nie widzi, kiedy prezydent podaje prezesowi rękę? Czy lider państwa i lider partii mają problem ze wzajemnym zrozumieniem?
-- MACIEJ KNAPIK O SYTUACJI W KATEDRZE: Wstali wszyscy oprócz prezesa, ten wstaje dopiero, gdy wchodzi pierwsza dama, ale prezydentowi podaje rękę omijając go wzrokiem.
-- KNAPIK O STAŁYM LEKCEWAŻENIU PAD-A PRZEZ JK: Niechęć szeroko komentowana w mediach, tym bardziej, że zachował się podobnie podczas uroczystości smoleńskich.
-- JOACHIM BRUDZIŃSKI: Nie ma mowy o żadnym ochłodzeniu relacji.
-- LESZEK MILLER: Każdy prezydent w końcu zaczyna dostrzegać, że może być bardziej samodzielny.
-- KNAPIK O LIŚCIE DUDY DO KUCHCIŃSKIEGO: Prezes może mieć wrażenie, że prezydent ma wątpliwości takie jak opozycja.
-- BIEGAJĄCY MARSZAŁEK SENATU: To głosowanie nie powinno być powtórzone, choć było obarczone pewnymi nieprawidłowościami, głównie po stronie opozycji. Zachowywali się prowokacyjnie i ogólnie bardzo źle.
-- PROTEST FRANKOWICZÓW - bez materiału: “Liczymy, że prezydent się wywiąże”.
-- POSEŁ KUKIZA O ROZKŁADZIE JAZDY PKP - zapowiedź materiału Renaty Kijowskiej na koniec Faktów:
-- PAWEŁ KUKIZ: Jeżeli nazbyt zacznie się zajmować tym kolejnictwem, to kupie mu kolejkę i powiem: jak się pobawisz, to zajmij się poważniejszymi rzeczami.
*****
WIADOMOŚCI TVP
-- PSUCIE JEDNOŚCI NARODOWEJ - mówiła na początku Wiadomości Danuta Holecka, tuż po setce Ryszarda Petru. Następnie Jacek Karnowski krytykujący opozycję (“nie potrafiła uszanować rocznicy”).
-- WSPÓLNOTA ZAGROŻONA - zapowiedź: Danuty Holeckiej: Uroczystości 1050 rocznicy chrztu Polski miały być wielkim, wspólnym świętem, ale dla niektórych stały się pretekstem do podgrzewania politycznych sporów i do wzajemnych pretensji. Według opozycji bowiem spór o TK to jedna z najważniejszych spraw w 1050-letniej historii Polski.
-- POLITYCY OPOZYCJI CHCIELI, PRZY OKAZJI WSPOMINANIA CZASÓW MIESZKA I, USŁYSZEĆ O TRYBUNALE - Klaudiusz Pobudzin: Orędzie prezydenta Dudy Zgromadzenie Narodowe przyjęło na stojąco. Jednak nie wszyscy bili prawo. Politycy opozycji chcieli, przy okazji wspominania czasów Mieszka I, usłyszeć o sprawie TK.
-- OPOZYCJA ZASTANAWIAŁA SIĘ NAD BOJKOTEM - Pobudzin: Jeszcze w czwartek - czyli w dniu, w którym zaczynały się uroczystości 1050. lecia Chrztu Polski - liderzy PO, Nowoczesnej i PSL wspólnie zastanawiali się nad ich bojkotem. Także w czwartek swojego rodzaju alternatywne obchody w Poznaniu rozpoczęła Nowoczesna - od krytyki rządu. Dzień później, po posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego, politycy opozycji ruszyli na antyrządową manifestację KOD.
-- RYSZARD PETRU NA MANIFESTACJI NOWOCZESNEJ W POZNANIU.
-- DO OPOZYCJI DOŁĄCZYŁY NIEKTÓRE MEDIA - Pobudzin dalej: [Screen z Gazeta.pl] Komentując przebieg rocznicowych uroczystości, próbowały wyciągać wnioski na temat relacji między politykami na podstawie zdjęcia. Choć jeszcze niedawno te same media twierdziły, że na podstawie jednej fotografii [Tuska z Putinem], żadnych wniosków wyciągnąć się nie da.
-- MEDIA SUGERUJĄ, ŻE KILKUNASTU POSŁÓW PSL ZAMIERZA ODEJŚĆ Z PARTII - zapowiedź: Zawirowania na polskiej scenie politycznej. Media sugerują, że kilkunastu posłów PSL zamierza odejść z partii. Ludowcy zaprzeczają, ale to nie oznacza, że żadnych zmian w sejmowej układance nie będzie.
-- MATERIAŁ ZROBIONY W OPARCIU O M.IN. TEKST TYGODNIKA ABC, KTÓRY POWTARZA PRIMA APRILLISOWY ŻART LOKALNEJ GAZETY.
-- KUKIZ PODAŁ RĘKĘ PETRU - w materiale stopklatka: Paweł Kukiz porozumiał się z resztą opozycji, by nie głosować i umożliwić wybranie sędziego TK.
-- KOLEJNY ATAK NA POLSKĘ - zapowiedź: Guy Verhofstadt apeluje o bojkot szczytu NATO w Warszawie, robi to polityk, który jednocześnie pracuje dla firmy współpracującej z Gazpromem, tuż po rosyjskiej prowokacji przeciw ćwiczącym razem polskim i amerykańskim żołnierzom.
-- DAMIAN DIAZ O APELU VERHOFSTADTA: Twierdzi, że Polska i Węgry dziś nie zostałyby przyjęte do UE.
-- ZA RZĄDÓW VERHOFSTADTA ZALEGALIZOWANO W BELGII EUTANAZJĘ I IGNOROWANO PROBLEM ISLAMSKIEGO TERRORYZMU - komentarz Diaza.
-- ZAANGAŻOWANIE W SPRAWY POLSKI TO WYNIK WSPÓŁPRACY NOWOCZESNEJ PETRU Z EUROPEJSKIMI LIBERAŁAMI - dalej Diaz.
-- PREZES PIS DLA WSIECI O TYM, ŻE PROBLEM Z FRANKAMI ZOSTANIE ROZWIĄZANY, wzmianka o protestach w Warszawie.
-- POROZUMIENIE Z GÓRNIKAMI.
22:06
Tyszka:
Mamy do czynienia z kumoterstwem i nepotyzmem w spółkach skarbu państwa na niespotykaną skalę
„My nowej jakości nie widzimy. To nie jest dobra zmiana, to żadna zmiana. Mamy do czynienia z kumoterstwem i nepotyzmem w spółkach skarbu państwa na skalę niespotykaną. Wystarczy wymienić żonę ministra Ziobry, brat ministra Waszczykowskiego czy syna europosła Czarneckiego. Wszyscy dostali bardzo intratne posady”
22:10
Tyszka:
Poseł Sanocki został namaszczony przez prezesa Kaczyńskiego do tego, żeby rozbijać klub Kukiz '15
„Skąd są te plotki, że Kukiz '15 ma się rozpaść? Pojawiają się takie plotki okresowo, cyklicznie. One się pojawiają m.in. dlatego, że PiS próbuje zachęcać niektórych posłów Kukiz '15 do przejścia. PiS ma wątłą większość. Dzisiaj się okazuje, że próbuje zachęcać członków PO i PSL, co jest całkowitą degrengoladą moralną”- Poseł Sanocki to poseł, którego wyrzuciliśmy z klubu i który - według moich informacji - został namaszczony przez prezesa Kaczyńskiego do tego, żeby rozbijać klub Kukiz '15 - mówił wicemarszałek Sejmu. Tyszka stwierdził też: - Na co partie polityczne wydają pieniądze? M.in. na zatrudnianie tzw. trolli internetowych, którzy nic innego nie robią, tylko siedzą i produkują, powielają przekaz dnia.
Będziemy startować samodzielnie
- Sawicki o wyborach parlamentarnych
Gorący temat
Wciąż nadzieja, że prezydent tego nie zrobi
- Siemoniak o wecie do SAFE
Gorący temat
Dokładnie zero złotych
- Szłapka o projekcie Nawrockiego ws. SAFE
Gorący temat
Nie ma żadnego SAFE 0
- Domański o konferencji Glapińskiego
Gorący temat
To byłaby taka operacja
- Glapiński o szczegółach swojej propozycji
Gorący temat
Gorący temat
Witaj na 300polityka AI!
Zadaj pytanie, które pomoże Ci lepiej zrozumieć świat polityki, kampanii wyborczych, mediów i strategii. AI odpowie na podstawie wiarygodnych źródeł i aktualnych danych.