Warszawą rządzą dziś mafie reprywatyzacyjne i deweloperzy. Jedyną szansą, żeby to zmienić, jesteście wy. Stańmy razem do walki o uczciwą Warszawę – mówi Patryk Jaki w filmie biograficznym, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza.

Sztabowcy Jakiego, którzy udostępnili nam video, na pytanie 300POLITYKI, mówią, że z rozmysłem jako pierwszy w oficjalnej kampanii publikują dłuższy, bo prawie dwuminutowy filmik biograficzny, a nie kilkudziesięciosekundowy spot, bo chcą, żeby „warszawiacy dowiedzieli się więcej o dotychczasowym doświadczeniu kandydata”.

„Będę zdeterminowany do tego, żeby pomagać ludziom, nawet jeżeli będzie chodziło o tak pogardliwie traktowanego jednego człowieka. Władza publiczna jest od tego, żeby pomagać nawet jednemu człowiekowi” – w filmie znalazła się wypowiedź Jakiego z jednego z posiedzeń komisji weryfikacyjnej.

W filmie przypomniano najważniejsze osiągnięcia kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy – głównie z pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości. To m.in projekt „Praca dla więźniów”, wprowadzenie rejestru pedofilów, większa ochrona nad zwierzętami, ustawa zakazująca zabierania dzieci z powodu biedy, Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

„Zarządza z sukcesami jednym z najważniejszych rządowych budżetów, zwiększył o 60% przychody podległych mu instytucji państwowych” – mówi lektor.

W filmie podkreślono działania Jakiego w sprawie afery reprywatyzacyjnej. „Postawił się bezwzględnej mafii reprywatyzacyjnej, która okradała Warszawę i mordowała ludzi. Dzięki niemu majątek wart 700 mln zł wraca do miasta, ludzie odzyskują wiarę w państwo, a odpowiedzialni za krzywdy lądują w aresztach” – mówi lektor. Film będzie dostępny także na YouTube Patryka Jakiego.