Ulotki z listem Jarosława Kaczyńskiego to kolejny element kampanii promocyjnej programu Rodzina 500+. – Jeszcze niedawno wielu uważało, że to obietnica nie do spełnienia (…) Dziś mogę Państwu powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa – pisze w liście prezes PiS. To także uzupełnienie rządowej kampanii dot. programu – prowadzonej przez samą premier Szydło – i kontynuacja przekazu: dotrzymaliśmy słowa, program został wprowadzony w ciągu 100 dni. Ulotki są rozdawane przez polityków PiS już w ten weekend, na terenie całej Polsce.

PiS chce pokazać, że program został wprowadzony zgodnie z mapą drogową, zaprezentowaną przez premier Szydło w ubiegłym roku. Dlatego na ulotce zamieszczono dokładne informacje o tempie prac nad wprowadzaniem 500+. I tak 93 dni po zaprzysiężeniu rządu prezydent Duda podpisał ustawę o programie Rodzina 500+ – a więc obietnica jego wprowadzenia w pierwszych 100 dniach została zrealizowana.

To jednocześnie pierwsza ulotka dotycząca 500+, w której pojawia się Jarosław Kaczyński. W liście szef PiS pisze, że 500+ to projekt wielowymiarowy, bo środki z tego programu w większości wrócą na polski rynek, pobudzą gospodarkę. – Rodzina 500+ będzie impulsem dla rozwoju kraju, ten „plus” w nazwie to także znak korzyści dla naszej gospodarki – dodaje Kaczyński, argumentując, że to pierwszy po 1989 roku program prorodzinny, z którego mogą korzystać rodziny żyjące na wsiach i w mniejszych miastach.

Kaczyński pisze, że dobra zmiana, za którą opowiedzieli się Polacy, miała oznaczać również to, że rządzący w końcu będą wywiązywać się ze swoich zobowiązań, które złożyli obywatelom. – Dziś mogę Państwu powiedzieć, że dotrzymaliśmy danego słowa – kończy prezes PiS.