w nowym internetowym spocie PiS wzmacnia kluczowy dla partii i KPRM przekaz polityczny tego tygodnia: w sprawach międzynarodowych konieczna jest współpraca z opozycją. Klip w swojej formie nawiązuje do produkcji z kampanii wyborczej i ma w internecie „sprzedawać” ten przekaz, który był w serii wydarzeń i wywiadów w mediach tradycyjnych bardzo intensywnie podkreślany przez premier Szydło i jej doradców – że sprawy polskie trzeba załatwiać w Polsce, a za granicę trzeba współpracować.

W spocie cytowana jest Wikipedia („ulubione źródło informacji byłego prezydenta Bronisław Komorowskiego), jest też kadr z demonstracji KOD z udziałem Tomasza Lisa.

„Każdy ma prawo do swojej opinii, ale problem zaczyna się, gdy przegrana partia i symapatyzujący z nią dziennikarze zaczynają wylewać swoje żale i frustracja za granicą. Angażowania zagranicznych polityków, proszenie ich o interwencję – taki rachunek zapłacimy wszyscy. Dlatego mamy apel do opozycji: na arenie międzynarodowej współpracujmy”.

Spot kończy się apelem o udostępnianie i hasłem: Damy radę! Jego dynamiczny montaż i przekaz podany w kampanijnym stylu mają gwarantować, że będzie wiralnie rozprzestrzeniał się w internecie.