W piątek rozpoczyna się dwudniowe, wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Planowane są m.in. przemówienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz spotkanie z premier Beatą Szydło i ministrami. To będzie pierwsze tego typu spotkanie po wyborach. Jednym z tematów będzie na pewno decyzja KE o rozpoczęciu procedury kontroli praworządności i jej konsekwencje polityczne, a także strategia europejska PiS na najbliższe dni i tygodnie. 300POLITYKA poznała wstępny harmonogram wydarzenia.

Posiedzenie klubu rozpocznie się w piątek po południu – pod Warszawą. Kluczowym punktem w piątek będzie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, które ma rozpocząć się o 16:00. Planowana jest też m.in. analiza sondaży wyborczych, podsumowanie kampanii i dyskusja. I część obrad kończy się o 20:00.

W sobotę o 10:00 rozpocznie się część z udziałem premier Szydło i ministrów jej rządu. Niemal na pewno padną pytania o Komisję Europejską i dalsze działania rządu. Ta część planowana jest na trzy godziny i zakończy się o 13:00. O 14:00 politycy PiS mają wrócić do Warszawy.

Spotkanie jest (co nie jest żadnym zaskoczeniem) zamknięte dla mediów, PiS nie ujawnia jego dokładnej lokalizacji.

fot. PiS.