Jak dowiaduje się 300POLITYKA ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, jedynką w Kielcach będzie Anna Krupka, kiedyś jeden z „aniołków Kaczyńskiego”. Układanie list PiS wchodzi w ostateczną fazę, a wystawienie Krupki ma być pomysłem na podkreślenie kontrastu między strategiami wyborczymi PiS i PO. To ma sprawić, że PiS będzie mógł budować przekaz – zarówno lokalny jak i ogólnokrajowy – o zmianie pokoleniowej w polityce. Krupka będzie rywalizować m.in. z Grzegorzem Schetyną.

Krupka ma 33 lata, jest absolwentką socjologii UW i radną sejmiku na Mazowszu. W wyborach samorządowych zdobyła ponad 30 tys. głosów, to najwyższy wynik wśród wszystkich kandydatów PiS do sejmików wojewódzkich. Należała do do zespołu, odpowiedzialnego za internetową kampanię Andrzeja Dudy, pracuje w biurze krajowym partii i współpracuje m.in. z Jarosławem Kaczyńskim. Jej kampanijne doświadczenie sprawia, że warto będzie obserwować kampanię indywidualną Krupki do Sejmu, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

krupka2

W 2011 roku żaden z „Aniołków Kaczyńskiego” nie dostał się do parlamentu. Krupka startowała z Gliwic – ale dopiero z 6. miejsca, zdobyła wtedy tylko 3 044 głosy. Teraz ma wystartować z jedynki. Ostateczne decyzje dotyczące list zapadną jutro, na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS, o którym 300POLITYKA napisała jako pierwsza.

Fot. FB Anny Krupki