Przemówienie o polityce zagranicznej w dniu wystąpienia szefa MSZ oraz piątkowy, mocny restart Dudabusa – to, jak dowiaduje się 300POLITYKA – dwa najważniejsze punkty kampanii Andrzeja Dudy w nowym tygodniu. Zdaniem sztabowców PiS sprawa wjazdu „Nocnych Wilków” oraz kwestia wypowiedzi dyrektora FBI Jamesa Comeya sprawiły, że polityczne znaczenie przemówienia Schetyny wzrosło. Dlatego w czwartek kandydat PiS przedstawi własną, wyrazistą wizję polityki zagranicznej.

W środę odbędzie się Hangout z udziałem kandydata PiS na prezydenta. W piątek sztab planuje restart Dudabusa połączony z ważnym kampanijnym eventem, który rozpocznie jednocześnie finałowy etap kampanii Dudy przed I turą. W sobotę – drugi raz w tej kampanii – Andrzej Duda pojawi się w Radiu Maryja i na antenie TV Trwam.

W poniedziałek w internecie pojawiły się zdjęcia nowych plakatów Andrzeja Dudy, utrzymanych w charakterystycznym stylu. Plakaty – jak dowiaduje się 300POLITYKA – to autorski pomysł członków Rady Programowej, prof. Piotra Glińskiego i jej szefowej, Mirosławy Stachwiak-Różeckiej, który nie był szerzej konsultowany.

Duda ma w tym tygodniu kontynuować też podróże Dudabusem. W poniedziałek odwiedził dwie miejscowości w woj. lubuskim. We wtorek planowanych jest pięć spotkań na tym terenie, m.in. w Zielonej Górze, Świebodzinie i Nowej Soli.