W sprawie SKOK zabrał głos Jarosław Kaczyński. Po obradach szczecińskiego Kongresu: Polska Wielki Projekt, na briefingu skierował ostrze sprawy SKOK Wołomin przeciw prezydentowi Komorowskiemu i „jego powiązaniom z WSI”.

Jak mówił prezes PiS: „Nasz kandydat, Andrzej Duda nie miał nic wspólnego z niedobrymi dla interesu publicznego. Natomiast obecny prezydent nie ukrywa swojej sympatii do WSI, a przecież SKOK Wołomin został założony przez ludzi Wojskowych Służb Informacyjnych. To co się dzieje, to jest hucpa ludzi, mających poparcie głównego nurtu i mediów, którzy uważają, że wszystko im wolno”.

Jarosław Kaczyński zwracał uwagę na projekt ustawy o nadzorze nad Kasami, jaki powstał podczas prezydentury jego brata: „Lech Kaczyński uważał, że SKOKi powinny zostać objęte nadzorem. Jego projekt został odrzucony głosami koalicji. Senator Bierecki w trakcie prac nad ustawą o SKOK był przyjmowany przez ministrów Kancelarii Prezydenta Kaczynskiego, także za czasów prezydenta Komorowskiego. Mamy do czynienia z praktyką, w której nie ma nic złego. W oparciu o fakty, można powiedzieć, że to jest kampania przeciw dobremu człowiekowi, która służy temu, żeby wmówić, że białe jest czarne, a czarne jest białe”.

Screen Shot 2015-03-28 at 15.47.29

Fot. Twitter Artura Szałabawki