Jak dowiaduje się 300POLITYKA, już w najbliższą sobotę w warszawskiej Hali Expo – miejscu przyszłotygodniowej konwencji Bronisława Komorowskiego – Andrzej Duda ma zaprezentować założenia swojego programu wyborczego. W wydarzeniu ma wziąć udział kilkaset osób. Nie jest to powtórka konwencji z początku lutego, PiS przygotowuje zupełnie odmienne spotkanie. Rozpoczęcie planowane jest na 11:00, a oprócz przekazu programowego mocnym punktem ma być forma całego wydarzenia.

Jak słyszymy, jedną z inspiracji ustawienia całej scenografii były amerykańskie „townhall meetings”, ale PiS planuje rozszerzenie całej formuły o elementy multimedialne. Całość ma być przez to bardzo dynamiczna i nie będzie – jak zapewniają sztabowcy – tylko zwykłym, statycznym przemówieniem.

Duda ma w sobotę omówić podstawowe założenia swojego programu, które będą rozwijane w kolejnych miesiącach kampanii. Po pokazaniu energii i emocji na konwencji inauguracyjnej sztabowcy Dudy chcą teraz stopniowo ujawniać kolejne elementy planu kandydata dotyczące prezydentury. To z jednej strony odpowiedź na zarzuty, że kandydat PiS nie zaprezentował nic poza ogólnikami, a z drugiej strony próba podtrzymania impetu kampanii, jej ponownego rozkręcenia. Po udanej konwencji 6 lutego i starcie Dudabusa, po kilku tygodniach kampanii Dudy potrzebuje nowego paliwa. Tym właśnie ma być sobotnie spotkanie.

W sobotę Bronisław Komorowski – tuż po powrocie z Japonii – ma wygłosić w Białymstoku przemówienie o polskiej polityce wschodniej. PiS liczy na to, że kontrast między tymi wydarzeniami zadziała na korzyść Dudy.

fot. https://instagram.com/andrzej.duda/