Jarosław Kaczyński obiecuje repatriację Polaków ze Wschodu i zmiany w Karcie Polaka.

Jarosław Kaczyński, w towarzystwie przedstawicieli organizacji Polaków na Wschodzie wystąpił na konferencji prasowej, na której mówił:

„Odpowiedź może być jedna i ją przygotowujemy, jeśli wybory pójdą po naszej myśli, przeprowadzimy repatriację Polaków ze Wschodu oraz przeprowadzimy zmiany w Karcie Polaka i ustawę o repatriacji. Nie da się nie powiedzieć o postawie obecnego rządu, który teraz deklaruje 30 mln i nagle się otwiera. Tymczasem MSW nie wydało aż 20 mln zł na te cele.

Ustawa, która dawno powinna być uchwalona leży od 4 lat w podkomisji, której szefową jest posłanka PO. Ta komisja obradowała tylko 4 razy w ciągu 4 lat. Mamy do czynienia z taką sytuacją, gdzie celowo te sprawy są pomijane. Mamy do czynienia z klasyczną hipokryzją wyborczą, my o tym mówimy od lat, rząd reaguje na kryzysy i próbuje przekonać że ta władza jest inna niż jest. Rządy PiS to nadzieja dla Polaków na Wschodzie”

Konferencja pasowa prezesa PiS, zorganizowana tuż po podsumowaniu przez PEK roku rządów odbyła się bez pytań. Lider opozycji nie odniósł się ani do wystąpienia premier, ani wprost do roku jej rządów.