Nadchodzący tydzień w polityce to dalszy ciąg tzw. prekampanii – listy wyborcze mają przedstawić dwa największe ugrupowania, czyli PiS i Koalicja Obywatelska. Według medialnych doniesień, nie jest też wykluczone, że Kukiz’15 podpisze porozumienie wyborcze.

Kancelaria Prezydenta nie informuje o aktywnościach głowy państwa, w Sejmie zaplanowano posiedzenia pojedynczych komisji – w ubiegły piątek rozpoczęły się sejmowe wakacje, które potrwają do 30 sierpnia.

*****

Konferencja Schetyny i Budki. W poniedziałek o 9:30 we Wrocławiu odbędzie się konferencja prasowa przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny i wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki.

PMM na Śląsku. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki będzie przebywał z wizytą w województwie śląskim. O 9:40 szef polskiego rządu wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem weźmie udział w uroczystości podpisania umowy na remont i modyfikację czołgów T-72. O 11:20 Morawiecki odwiedzi Szkołę Podstawową im. Stanisława Ligonia w Truskolasach.

Komitet Polityczny PiS. – 23 lipca odbędzie się posiedzenie Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, na którym zatwierdzone zostaną listy wyborcze – poinformował kilka dni temu Ryszard Terlecki na Twitterze. Zdaniem szefa klubu PiS, „opozycja jest znów daleko w tyle”. 23 lipca wypada w najbliższy wtorek. Do tej pory znane było tylko jedynki w poszczególnych okręgach, które tydzień temu przedstawił Jarosław Kaczyński.

Listy Koalicji Obywatelskiej. – Mamy przez następne dni, w przyszłym tygodniu rozmowy ze wszystkimi zarządami regionalnymi, wszystkich regionów Platformy. Tak że będziemy rozmawiać z przedstawicielami stowarzyszeń, organizacji pozarządowych, samorządowcami. Chcemy przedstawić te listy w przyszły piątek, czyli 26 lipca – stwierdził Grzegorz Schetyna na ostatniej konferencji prasowej, prezentują formułę Koalicji Obywatelskiej.

Fot. Google Maps