Nowy klip – który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza – oparty jest na słowach premiera Mateusza Morawieckiego z wrześniowej konwencji PiS. Motywem przewodnim spotu, który nawiązuje do nazywanej przez sztabowców ofensywy programowej PiS, jest tzw. samorządowa piątka Morawieckiego.

Jak zauważają sztabowcy, z którymi rozmawiała 300POLITYKA, w piątek premier Morawiecki przedstawił nowe propozycje dla branży gamingowej, a dziś w Skawinie ogłosi inaugurację programu Ciepły Dom – rządowego programu termomodernizacji domów i walki że smogiem, wchodzącego w skład wspomnianej piątki PMM.

W przeciwieństwie do PO, która robi tylko negatywną kampanię i nie pokazała żadnego konkretu z mitycznego sześciopaku Schetyny, my prezentujemy konkretny, wiarygodny program – mówi nam ważna osoba że sztabu wyborczego PiS.

To pięć punktów, na które rząd PiS przeznaczy najwięcej środków, jakie kiedykolwiek władza centralna przeznaczyła na wsparcie samorządów. Ruszamy z tym, z największym, w ogóle nieporównywalnym do niczego programem termomodernizacji. Ciepły dom, niższe rachunki, czystsze środowisko, zdrowsi ludzie. Program „segregujesz – płacisz mniej”, niższe rachunki za śmieci. Chcemy znacząco zwiększyć nasze wydatki na domy seniora. Zaangażujemy 500 mln zł w nowe tematyczne place zabaw dla dzieci, w nowe ośrodki sportowe. Pierwszy raz od 30 lat będziemy odtwarzać linie kolejowe. Przeznaczymy dwa razy więcej środków dla tych gmin, które będą chciały odbudowywać połączenia autobusowe, renowacji dworców. Chcemy, żeby bezpieczna szkoła oznaczała również bezpieczną drogę do szkoły. 100 mbit na stulecie niepodległości. Do wszystkich gmin doprowadzimy szybki internet. Budżet obywatelski – chcemy, żeby ludzie wzięli sprawy we własne ręce, żeby Polska była wielka, silna, solidarna, szczęśliwa i zwycięska. I Polska taka będzie – mówi PMM w klipie.