My jako PiS bardzo chcemy, żeby to były wybory, w których będziemy rozmawiać Polski, Polaków, będziemy realizować i rywalizować na programy, ale aby tak było, po drugiej stronie, po stronie opozycji, muszą być ludzie, którzy tego chcą. A jak to wygląda dzisiaj, zobaczcie sami – stwierdził Tomasz Poręba, zapowiadając pierwszy spot PiS tej kampanii samorządowej.

Po stronie opozycji nie ma programu, wizji, polemiki. Jest tylko agresja, są zaciśnięte pięści, zęby, nienawiść, agresja, często przechodząca w tę agresję również fizyczną. My takiej kampanii nie chcemy. Jako PiS, będąc w opozycji, rywalizowaliśmy na program. Ten program został przyjęty przez Polaków w 2015 roku, dzisiaj dlatego rządzimy – mówił dalej szef sztabu PiS.

„Dzisiaj pytam Platformę Obywatelską, jaki ma pomysł na te wybory, jaki ma program dla polskiej wsi, polskiej służby zdrowia, edukacji, polskiej gospodarki, dla polskiego rozwoju? Co zrobicie z 300+, z 500+, z Mieszkaniem+, wreszcie z wiekiem emerytalnym. Jeszcze raz pytam: jaki macie program na gospodarkę, rolnictwo, na służbę zdrowia, edukację? My ten program mamy. Realizujemy go od wielu lat, z sukcesami, bo dotrzymujemy słowa. Jesteśmy wiarygodni, sprawdzeni w zarządzaniu państwem i podczas najbliższych dni, tygodni, będziemy przedstawiać kolejne propozycje programowe dla polskiego samorządu. Będziemy rozmawiać z Polakami”