Nowi posłowie PiS mogą nadać klubowi dużą dynamikę, większą niż w poprzedniej kadencji. Zwłaszcza grupa młodszych parlamentarzystów, którzy dzięki mediom społecznościowym i swojej dotychczasowej aktywności na różnych polach zmieniali wizerunek partii poza Sejmem. Oto 7 z nich. Większość z nich to weterani działalności samorządowej, są wieku 27-33, mają już teraz doświadczenie polityczne, ale poza Pawłem Szefernakerem nie są jeszcze bardzo rozpoznawalni na scenie krajowej. Do Sejmu dostał się też Krzysztof Łapiński, wicerzecznik PiS, który zdobył mandat w Pile.

ANNA-KRUPKA

Anna Krupka (lat 33). W Kielcach jako jedynka zdobyła 27 568 głosów (trzeci wynik, najwięcej głosów zdobył Zbigniew Ziobro). Krupka wcześniej była m.in. radną województwa mazowieckiego, w kampanii parlamentarnej 2011 stała się jednym z „aniołków Kaczyńskiego”, ale nie zdobyła wtedy mandatu. Pracuje w biurze krajowym partii, uczestniczyła też w kampanii internetowej Dudy. W trakcie wizyty w Kielcach Jarosław Kaczyński mówił o niej, że „jest przedstawicielką wschodzącego pokolenia polityki”. Krupka w trakcie kampanii podkreślała, że chce kontynuować działania Przemysława Gosiewskiego na rzecz regionu. Nowym posłem z woj. świętokrzyskiego jest też prawnik Dominik Tarczyński (lat 35).

schmidt1

Anna Schmidt-Rodziewicz (lat 36) . Zdobyła 16 134 głosy w Krośnie (OKW 22), co było trzecim wynikiem na całej liście. Radna sejmiku podkarpackiego, w przeszłości jeden z „aniołków Kaczyńskiego”. Startowała z 2. miejsca na liście. Na liście jej priorytetów sejmowych dominują sprawy społeczne. W kampanii otrzymała oficjalne poparcie „Solidarności” i Jarosława Kaczyńskiego.

#DobraZmiana – Sylwester Tułajew, nr 10 na liście PiS

Już czas na 'Dobrą Zmianę'! Proszę o Państwa głos. (y)Sylwester Tułajew Nr 10 na liście PiS.Bardzo proszę o udostępnienie 🙂

Posted by Sylwester Tułajew on Monday, 12 October 2015

Sylwester Tułajew (lat 34). Startował z 10. miejsca zdobył mandat uzyskując 17 289 głosów, więcej niż szef PiS w regionie Stanisław Michałkiewicz. Dziewięć lat był radnym miejskim w Lublinie. Jak mówi w rozmowie z Dziennikiem Wchodnim o swoich planach parlamentarnych: „Chcę zająć się współpracą samorządów z parlamentem, wspierać samorządy w realizacji poszczególnych zadań. Istotnymi sprawami będą dla mnie edukacja i finanse publiczne. Będę też chciał zabiegać o działania na rzecz regionu, m.in. w sprawie naszych pereł w koronie, czyli Bogdanki, Zakładów Azotowych w Puławach czy PZL Świdnik”.

szefer7

Paweł Szefernaker (lat 28) – szef kampanii internetowej Dudy i PiS w 2015 roku, radny sejmiku i szef Forum Młodych PiS Startował z 2 miejsca na liście i zdobył zdobył 6991 głosów. w kampanii jego okręg (koszaliński) odwiedzili m.in. Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda i Beata Szydło. Może stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych posłów młodego pokolenia PiS w Sejmie.

weber

Rafał Weber (lat 34). Samorządowiec ze Stalowej Woli,przewodniczący Rady Miasta, startował z ostatniego miejsca na liście i zdobył 17359. W kampanii miał silne wsparcie Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli i jednego z najmłodszych prezydentów w Polsce.

10906473_931878076905575_4948493617437006967_n

Łukasz Rzepecki (lat 22). Szef biura Marcina Mastalerka i jeden z jego najbliższych współpracowników, startował z okręgu sieradzkiego i zdobył ponad 9 tysięcy głosów. Jest też radnym i sekretarzem PiS w woj. łódzkim. Prowadził bardzo intensywną kampanię w terenie i będzie najprawdopodobniej najmłodszym parlamentarzystą VIII kadencji.

horala7

Marcin Horała (lat 34).
Kolejny samorządowiec z dużym stażem (8 lat w Radzie Miasta Gdyni), który dostał się do Sejmu. Startował z 6. miejsca na liście PiS. Był jednym z najostrzejszych i najbardziej widocznych recenzentów działalności władz miasta w gdyńskiej polityce. Związany ze środowiskiem Fundacji Republikańskiej i Kolibra. Zdobył 10.546 głosów. Jak mówił o swoich planach dla serwisu wGospodarce.pl: „Chciałbym wziąć udział w pracach nad zintegrowaniem polityki morskiej państwa w ministerstwo właściwe dla gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej”.