W czwartek 8 października o godzinie 18.00 w Warszawie odbędzie się pierwszy w tej kampanii tweetup z udziałem Beaty Szydło – dowiaduje się 300POLITYKA. W spotkaniu z dziennikarzami, komentatorami, blogerami i liderami opinii na TT mają też uczestniczyć inni aktywni w serwisach społecznościowych liderzy PiS. Zaproszenia mają być rozsyłane w najbliższym czasie.

Jak mówi nam Paweł Szefernaker, koordynator internetowej kampanii PiS: „Jest to element szerszej strategii internetowej, która jest realizowana od początku kampanii”.

Beata Szydło od kilku miesięcy aktywna na Twitterze. Podobnie jak Andrzej Duda, sama prowadzi konto, dyskutuje z dziennikarzami i politykami.

Sztab PiS realizuje plan, którego celem jest utrzymywanie dobrych relacji z aktywnymi w sieci dziennikarzami i komentatorami. W środę, na wyjazd do „zielonej wyspy” zaproszono blogerów, którzy podróżowali Szydłobusem razem z dziennikarzami mediów tradycyjnych.

Sztabowcy PiS zapewniają, że mają jeszcze kilka pomysłów, które zostaną wykorzystane w ostatnim etapie kampanii internetowej, bezpośrednio przed wyborami. Po dobrych rezultatach tweetupów z Dudą, inne partie organizował w ostatnich miesiącach podobne spotkania np. tweetup Lewicy na placu Zbawiciela.

fot. PiS