Marcin Mastalerek nie kandyduje z list PiS, ale to nie oznacza, że nie będzie zaangażowany w kampanię w swoim okręgu wyborczym. Już w sobotę rzecznik sztabu PiS ma w planach serię konferencji prasowych w okręgu, na których będzie przekonywał do głosowania na szefa swojego biura poselskiego, Łukasza Rzepeckiego – dowiaduje się 300POLITYKA.

To początek całej serii działań i eventów Mastalerka na terenie okręgu sieradzkiego, gdzie miał startować w wyborach, jednak został usunięty z list decyzją Jarosława Kaczyńskiego. Mastalerek do końca kampanii będzie zachęcał do głosowania na Rzepeckiego.

W sobotę rzecznik sztabu PiS ma odwiedzić wszystkie powiaty w okręgu. Spotka się z dziennikarzami w Zgierzu, Pabianicach, Zduńskiej Woli i Sieradzu. Będzie rozdawać ulotki, w których przekazuje poparcie na Rzepeckiego. Jak czytamy w nich: „Przez ostatnie cztery lata byłem posłem naszego okręgu. W zbliżających się wyborach nie będę ubiegał się o reelekcję”.

unnamed 2

Łukasz Rzepecki startuje z ósmego miejsca na liście. W 2010 roku został jednym z najmłodszych radnych miejskich w Polsce – w wieku 18 lat wybrano go do rady miasta w Ozorkowie (woj. łódzkie).