Wizyta Beaty Szydło w Józefowie (woj. Mazowieckie) ma zapoczątkować nową fazę kampanii parlamentarnej PiS, która – jak dowiaduje się 300POLITYKA – będzie przypominać narzucenie tematu euro w kampanii Andrzeja Dudy. Nowa faza jest rozpisana przez sztab na wiele etapów, a pierwszym z nich będzie spotkanie z rodzinami wielodzietnymi w Józefowie. Ma rozpocząć się o 11:30, a o 12:15 planowana jest wypowiedź wiceprezes PiS dla mediów.

Jak podkreślają sztabowcy PiS, moment został wybrany z dwóch powodów. Po pierwsze, początek września to chwila, w której rodziny mają szczególnie często kłopoty finansowe z powodu przygotowań do nowego roku szkolnego, zakupu wyprawek itd. Szydło ma mówić, że to właśnie teraz często pojawiają się reklamy kredytów „chwilówek” itd, a przyznanie 500 zł miesięcznie sprawiłoby, że rodziny nie będą musiały z nich tak często korzystać.

PiS chce też zbudować kontrast z zajętą wewnętrznymi kłopotami Platformą, która jutro zatwierdzi listy wyborcze i z premier Kopacz, która niemal codziennie apeluje do prezydenta o spotkanie, zwołanie RBN czy Rady Gabinetowej, czy też krytykuje prezydenta. Szydło ma na tym tle pokazać się jako osoba, która zajmuje się kluczowymi, konkretnymi problemami Polaków i nie angażuje się bezpośrednio w polityczną wymianę ciosów.

Akcja dotyczące wsparcia dla rodzin jest obliczona na wiele etapów i kilka różnych formatów – tak jak akcja dotycząca euro. Będzie uzupełniać dotychczasowy przekaz PiS skoncentrowany m.in. na budowaniu wspólnoty i wyrównywaniu różnic między regionami kraju.