„Jeśli dziś prezydent Komorowski powiedział, że jest prezydentem wszystkich Polaków, prezydentem zgody, to dlaczego wprowadził podział na Polskę radykalną i racjonalną” – to słowa kandydata PiS Andrzeja Dudy na konferencji prasowej po hasłem „Festiwal Obietnic PBK”. Jak słyszymy od sztabowców kandydata PiS na prezydenta, to właśnie będzie jeden z elementów przekazu mocno podkreślanych w najbliższych dniach przez Dudę, który jutro spotka się na Pomorzu z działaczami „Solidarności”, w tym z Piotrem Dudą.

Drugim kluczowym elementem dla sztabu w najbliższych dniach jest podkreślanie fałszu w obietnicach prezydenta z 2010 roku. Pola są już zdefiniowane – to kolejne w plansze w dawnym „Bronkomarkecie” – wiek emerytalny, podwyżka podatki (w tym VAT na ubranka dziecięce), emigracja (jednym z eksponatów jest zmywak i bilet lotniczy do Londynu) i zapowiedź likwidacji abonamentu RTV. Duda podkreślał, że Bronisław Komorowski nie realizował mandatu, danego mu przez cały naród, a Polsce potrzebne jest „nowa prezydentura”, która realizuje mandat od całego społeczeństwa.

Duda ma jutro rozpocząć objazd Pomorza. Spotka się z działaczami „Solidarności” i z Piotrem Dudą, ale jak słyszymy, lider związku nie udzieli – przynajmniej jutro – oficjalnego poparcia kandydatowi PiS. Spotkanie ma mieć szeroki charakter.

Duda w najbliższych dniach odwiedzi też kilkanaście miejscowości w północnej Polsce, gdzie będzie akcentować przekaz o niespełnionych obietnicach prezydenta. Wizyta na Pomorzu zbliży Dudę do realizacji celu, jakim są odwiedziny wszystkich powiatów w Polsce (teraz było ich ponad 200, o czym Duda często mówi), ale sztab planuje zamknięcie całej podróży na ostatni etap kampanii – przed II turą.

Fot. 300POLITYKA