Andrzej Duda ma 1,6 mln podpisów – ogłosił na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. „To wielki komitet wyborczy” – powiedział. Lider PiS mówił też o stawce tych wyborów. Jak podkreślił, to są wybory „w gruncie rzeczy o euro. Komorowski jest wielkim zwolennikiem euro”. – Zwycięstwo Andrzeja Dudy gwarantuje, że euro nie zostanie w Polsce przyjęte – przekonywał. To kontynuacja głównego tematu kampanii Dudy w ostatnich dniach, czyli euro. Liczba podpisów złożonych w PKW będzie rekordowa w tej kampanii.

Kaczyński nawiązał też do reformy 67. Jak powiedział, prezydent Komorowski mówił w 2010 roku, że podwyższenia wieku emerytalnego nie będzie, ale i tak rząd Tuska takie zmiany przeprowadził, a prezydent podpisał ustawę. Jarosław Kaczyński stwierdził, że tak samo może być z euro.

Jarosław Kaczyński zaapelował też do osób, które złożyły swoje podpisy, by przekonywały swoich znajomych i członków rodziny do głosowania na Dudę. „Niech każdy kto podpisał, zmobilizuje 5 osób spośród rodziny, sąsiadów, koleżanek i kolegów z pracy”.

O 13:00 planowana była konferencja SLD o podpisach Magdaleny Ogórek, ale ze względu na katastrofę samolotu Germanwings jej sztab odwołał wydarzenie.