Euro będzie głównym tematem kampanii Dudy w nadchodzącym tygodniu. Jak się dowiadujemy, w poniedziałek sztab Dudy zamyka Muzeum Zgody. Zamiast Muzeum planowane jest w poniedziałek otwarcie sklepu, który ma być poświęcony tylko i wyłącznie tematyce euro. Jednym z „eksponatów” ma być projekt nowelizacji konstytucji autorstwa Bronisława Komorowskiego, który został przez niego przedstawiony tuż po przejęciu władzy i który zakłada możliwość wejścia Polski do eurostrefy. PiS chce też w sklepie pokazywać jak bedą wyglądać ceny żywności po hipotetycznym wejściu Polski do euro.

We wtorek PiS składa podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Przy okazji składania podpisów, sztab planuje mocny przekaz dotyczący stawki tych wyborów, także powiązany z euro. Sztabowcy PiS są przekonani, że niezależnie od tego, co Bronisław Komorowski powie o euro w nadchodzącym tygodniu, temat wejścia Polski do eurostrefy i tak spycha prezydenta do defensywy. Elektorat prezydenta jest wobec euro dużo bardziej entuzjastyczny, przez co Bronisław Komorowski nie może się od tematu całkowicie odciąć – mówią nam sztabowcy.

W nadchodzącym tygodniu zmieni się też formuła Dudabusa. Sztab planuje nie tylko bardzo intensywny objazd po Polsce, ale także „obudowanie” tych podróży bardziej konkretnym przekazem – jak w niedzielę o rolnictwie –  i atrakcyjnymi dla mediów wydarzeniami. W środę Dudabus odwiedzi Podkarpacie, później planowane są dalsze wyjazdy na południu Polski.

Tak wygląda plan Dudy na najbliższy tydzień. Jest oparty na przekonaniu, że euro jest najlepszym tematem do „wrzucenia” przed Wielkanocą. I temu wszystko będzie podporządkowane. Zapowiada się bardzo ciekawy tydzień kampanii, bo w poniedziałek po dłuższej przerwie na kampanijną trasę wraca jego główny konkurent Dudy. O 8:30 sztab prezydenta prezentuje spot, a później Bronkobus wyjeżdża do województwa podlaskiego.

fot. PiS