Pierwsza konwencja PiS w 2015 roku, czyli konwencja prezydencka w sobotę 7 lutego ma odbyć się w warszawskim ATM Studio – dowiaduje się 300POLITYKA. To spotkanie, na którym Andrzej Duda wygłosi zapewne najważniejsze w swojej politycznej karierze przemówienie ma pokazać też nowe możliwości organizacyjne i techniczne partii.

ATM Studio to miejsce inauguracyjnej konwencji Platformy w kampanii samorządowej. Konwencja była też pierwszym tego typu wydarzeniem z udziałem premier Ewy Kopacz. Została przygotowana w tradycyjnym obecnie dla PO układzie „townhall”, z trybunami wokół podium.

atmstudio1

Konwencja to dla PiS nie tylko start kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, ale jest to także wydarzenie, które ma pokazać nowe, nowoczesne podejście partii to organizowania tego typu spotkań. Ma zawierać elementy „stagecraft”, które PiS wcześniej nie stosowało, ale jak się dowiadujemy, nie będzie kopią wydarzeń PO pod względem stosowanych rozwiązań. Jest to rozpoczęcie kluczowego roku wyborczego dla partii i PiS przykłada duża wagę do tego spotkania, przygotowywanego przez sztab od wielu tygodni. To także pierwsze polityczne wydarzenie PiS tak dużej rangi organizowane w tak nowoczesnym wnętrzu.

Jak już pisaliśmy na 300POLITYKA, PiS planuje zderzenie z Bronisławem Komorowskim i Platformą, która w piątek ma oficjalnie poprzeć urzędującego prezydenta na posiedzeniu Rady Krajowej partii. Jeśli konwencje będzie udana i dobrze „sprzeda się” w mediach, to może też powstrzymać kolejną falę krytyki pod adresem kampanii Dudy, która pojawiła się w konserwatywnych mediach po najnowszym sondażu TNS, w którym kandydat PiS ma tylko 12%.

fot. ATM STudio/PO na Flickr