Polityka zagraniczna to twarda gra interesów, w której uśmiechy i uściski dłoni są ważne, ale nie są celem. Realizujemy swoje interesy skuteczniej niż kiedykolwiek – mówi narrator w najnowszym spocie kampanii reelekcyjnej Andrzeja Dudy, który 300POLITYKA publikuje jako pierwsza. Sztabowcy PiS chcą zbudować kolejny kontrast między polityką „uśmiechów” w stylu Donalda Tuska, z której – ich zdaniem – więcej nic nie wynikało. Głównym przesłaniem jest strategiczny sojusz z USA i nie przez przypadek komunikacja sztabu ma dziś wzmacniać efekt spotkania Dudy i Trumpa. 

„Zamiast dyktatu rosyjskiego Gazpromu, mamy tańszy gaz LNG a amerykańscy żolnierze, których liczba wzrosła kilkukrotnie, realnie wzmacniają nasze bezpieczeństwo, granica NATO wyraźnie przesunęła się na Wschód” – słyszymy w spocie.  „Prezydent Duda odegrał w tym kluczową rolę. To prezydent polskich spraw” -to przesłanie kończy spot.

„Mamy dziś doskonałe relacje ze wszystkimi najważniejszymi partnerami” – słyszymy też w spocie, gdy w tle pojawiają się migawki ze spotkań prezydenta z Emmanuelem Macronem, Angelą Merkel, czy premierem Chin.