Jarosław Kaczyński na specjalnej konwencji z młodymi w Lublinie powróci do podnoszonego przez siebie wielokrotnie tematu mocniejszej ochrony zwierząt i silniejszego nacisku na szacunek dla przyrody oraz wypowie się na temat rozwiązań które gwarantowałyby kobietom takie same warunki wynagrodzenia jakie na takich samych stanowiskach otrzymują mężczyźni – dowiaduje się 300POLITYKA od jednego z członków zespołu blisko w kampanii pracującego z prezesem PiS.

Prezes PiS zabierze głos na ostatniej prostej, umiejętnie wchodząc w kampanijną lukę po wyjeździe prezydenta Andrzeja Dudy do USA. Zespół pracujący dla Jarosława Kaczyńskiego w tej kampanii stawia na rozmowę prezesa PiS z najmłodszymi wyborcami, którzy dotąd mogli silniej rozważać wsparcie dla kandydata Konfederacji.

Inne rozłożenie akcentów, silniejsze odwołanie do wyborców o ekologicznej wrażliwości i przyjaźniejsze dla odbiorcy podejście ma wzmacniać oprawa zrywająca z dotychczasowym schematem „błękitnych wieców”, które się wyborcom opatrzyły. Podobną transformację wizerunkową zastosowali wiele lat temu brytyjscy Torysi, począwszy od tego, że konserwatywną pochodnię w ich identyfikacji graficznej zastąpiło drzewo.