Dzisiejszy stan gry
-- NOWE BADANIE CBOS:
-- OCENA DZIAŁAŃ RZĄDU: DOBRZE: 33% (-2) (od kwietnia -7), ŹLE 51%(+3) (od kwietnia: +7).
-- NAJNIŻEJ RZĄD TUSKA: 31% DOBRZE - W LIPCU 2025, ŹLE 59% - W CZERWCU 2025.
RZĄD MORAWIECKIEGO W LISTOPADZIE 2023 DOBRZE 40, ŹLE 51%.
-- ZWOLENNICY RZĄDU: 32 (-1) (od kwietnia -3).
NAJNIŻEJ OBECNY RZĄD TUSKA: 29% WE WRZEŚNIU 2025.
RZĄD MORAWIECKIEGO PO PRZEGRANYCH WYBORACH – W LISTOPADZIE 2023: 32%.
-- PRZECIWNICY RZĄDU: 42% (bez zmian) (od kwietnia +3).
NAJNIŻEJ OBECNY RZĄD TUSKA: 48% PRZECIWNIKÓW - W LIPCU 2025.
RZĄD MORAWIECKIEGO W LISTOPADZIE 2023: 44%.
-- ZADOWOLENIE Z PREMIERA – CBOS: 35% bez zmian, (od kwietnia -2), 36% MORAWIECKI W LISTOPADZIE 2024. TUSK NAJNIŻEJ - 31% W LIPCU 2025.
-- NIEZADOWOLENIE Z PREMIERA: 54% (+2) (od kwietnia +5), 53% MORAWIECKI W LISTOPADZIE 2023. TUSK NAJNIŻEJ: 59% NIEZADOWOLONYCH Z PREMIERA - 59% W LIPCU 2025.
-- DO NAJNIŻSZYCH PUŁAPÓW POPARCIA W TEJ KADENCJI DZIELI RZĄD:
ZWOLENNICY RZĄDU: 3 pp.
PRZECIWNICY RZĄDU: 6 pp.
OCENA DZIAŁAŃ RZĄDU: 2 pp.
ZADOWOLENIE Z PREMIERA: 4 pp.
NIEZADOWOLENIE Z PREMIERA: 5 pp.
https://cbos.pl/PL/publikacje/raporty_tekst.php?id=7225
-- CBOS SPRAWDZAŁ NOTY WŁADZY, ZANIM NA DOBRE ROZKRĘCIŁA SIĘ AFERA DOKTORA KACPRZYKA ZE SZPITALA POŁUDNIOWEGO W WARSZAWIE - AGNIESZKA KUBLIK W GW: “Notowania premiera Donalda Tuska i jego gabinetu idą w dół nieznacznie, ale trzeci raz z rzędu. CBOS sprawdzał noty władzy, zanim na dobre rozkręciła się afera doktora Kacprzyka ze Szpitala Południowego w Warszawie”.
https://wyborcza.pl/7,75398,32878471,cbos-sprawdzil-poparcie-dla-rzadu-nieznaczny-spadek-gabinetu.html
-- NAWROCKI Z REKORDEM ZAUFANIA, TRZASKOWSKI ZALICZA KRACH - ONET: “Najnowszy sondaż zaufania IBRiS dla Onetu przynosi bardzo poważne zmiany. Prezydent Karol Nawrocki notuje ogromny wzrost zaufania, osiągając najwyższy wynik w historii. Spory przyrost pozytywnych odpowiedzi widać też u Grzegorza Brauna, który podnosi się z długo zajmowanego ostatniego miejsca. Krach notowań zalicza z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski”.
-- PREZYDENT W NOWYM SONDAŻU IBRIS NA ZLECENIE ONETU MA 54,8 PROC. WSKAZAŃ POZYTYWNYCH ("ZDECYDOWANIE UFAM" - 23,8 PROC., "RACZEJ UFAM" - 31 PROC.). TO O 8,4 PKT PROC. WIĘCEJ NIŻ PRZED MIESIĄCEM. Złe zdanie o prezydencie ma 39,3 proc. badanych ("zdecydowanie nie ufam" 30,5 proc., "raczej nie ufam" 8,8 proc.).
-- OZNACZA TO, ŻE KAROL NAWROCKI BIJE O 0,4 PKT PROC. REKORD WSZECH CZASÓW, należący wcześniej do Szymona Hołowni. Ówczesnemu marszałkowi Sejmu w szczycie popularności w styczniu 2024 r. ufało 54,4 proc. osób. Prezydent odzyskuje także unikalny atut: ma zdecydowanie więcej wskazań pozytywnych niż negatywnych".
-- PRAWDZIWY KRACH NOTOWAŃ ZALICZA PREZYDENT WARSZAWY RAFAŁ TRZASKOWSKI - DALEJ ONET: “co może mieć związek z aferą w Szpitalu Południowym. Należy wskazać, że badanie prowadzone było już po pierwszych doniesieniach na temat nieprawidłowości w stołecznej placówce. Wiceprzewodniczący KO zalicza największy spadek ze wszystkich polityków w sondażu, aż o 5,6 pkt proc. Obecnie ufa mu mniej niż jedna trzecia, bo tylko 32,5 proc. Polaków”.
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sondaz-zaufania-karol-nawrocki-z-rekordem-rafal-trzaskowski-zalicza-krach/8pzs9vy,79cfc278
-- VIP-SOR U KACPRZYKA - PIOSENKA JASIA KAPELI:
https://x.com/JasKapela/status/2070181081765101761?s=20
-- SKALA PARTACTWA KOALICJI OBYWATELSKIEJ I CAŁEGO RZĄDU W SŁUŻBIE ZDROWIA JEST NIEBYWAŁA - JACEK GĄDEK: “Skala partactwa Koalicji Obywatelskiej i całego rządu w służbie zdrowia jest niebywała. Dwie ministry. Pierwsza z łapanki - niby coś chciała zrobić, ale nie potrafiła. Druga - osobisty pomysł premiera Donalda Tuska, nie istnieje. Z "konkretów KO" w służbie zdrowia rząd nic nie dowiózł (na stronie www sama KO się do tego przyznaje). Dziura w NFZ, odwoływane badania. A w Warszawie w super nowoczesnym szpitalu partyjny banan bez specjalizacji kosił 1,5 mln zł w rok, stworzono salonik VIP (to władze Warszawy przyznały w oświadczeniu). Ochrona zdrowia to od lat - wedle deklaracji wyborców - powinna być najważniejsza sprawa dla władzy. A jest ostatnia. Kto ma pieniądze albo dojścia - ma szansę się ekspresowo leczyć. Kto nie ma - ma szansę zamilknąć na cmentarzu”.
https://x.com/JacekGadek/status/2070220781053698490?s=20
-- TAJEMNICZY PRZETARG, PRZEPŁACONE ZLECENIE DLA DELOITTE I TAJNY PROTOKÓŁ. KOLEJNA AFERA W SZPITALU POŁUDNIOWYM - JUDYTA WATOŁA W GW: “Warszawski Szpital Południowy zapłacił 725 tys. zł za przygotowanie wniosku o dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy. Inne szpitale płaciły po 25-35 tys. zł. Protokół z kontroli utajniono, bo jego "ujawnienie zagrażałoby istotnym interesom". A dlaczego zdecydował, że zapłaci za wniosek 725 tysięcy, podczas gdy inne szpitale płaciły po 25? – Z punktu widzenia szpitala kluczowe było skuteczne przygotowanie dokumentacji i pozyskanie środków na rozwój onkologii. Ten cel udało się zrealizować. Poza tym dział zamówień prowadził zawsze postępowania samodzielnie. Naprawdę miałem sporo na głowie i nie interweniowałem w ich pracę. Dotyczyło to wszystkich zamówień. To duży szpital w fazie rozwoju i masa różnych spraw - wyjaśnia Artur Krawczyk”.
https://wyborcza.pl/7,75398,32878806,tajemniczy-przetarg-i-tajny-protokol-kolejna-afera-w-szpitalu.html
-- LEKARZE SĄ ZADZIWIENI DONIESIENIAMI, ŻE W SZPITALU POŁUDNIOWYM MOGŁO DOJŚĆ DO BADANIA TOMOGRAFEM MARTWEGO PACJENTA. - NIGDY SIĘ Z CZYMŚ TAKIM NIE SPOTKALISMY - MÓWIĄ INTERII.
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-bulwersujace-watki-ws-szpitala-poludniowego-lekarze-przecier,nId,23505168
-- PREZYDENT TRZASKOWSKI OBIECAŁ OCHRONĘ. SYGNALISTA ZOSTAŁ ZWOLNIONY - PATRYK SŁOWIK I JAKUB STYCZYŃSKI W PORTALU ZERO: “Sygnalista z warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich został zwolniony z pracy, mimo że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił mu ochronę na piśmie. Jako jeden z powodów wskazano utratę zaufania wynikającą ze złożenia skargi na władze ZDM do Trzaskowskiego. Współpracownicy prezydenta udostępnili zarzuty sygnalisty osobom, na które ten się skarżył”.
https://zero.pl/news/warszawski-sygnalista-z-zarzadu-drog-miejskich-zwolniony-rafal-trzaskowski-obiecal-ochrone
-- MERZ CHCE BEZ POLSKI: “Friedrich Merz uważa, że z Rosjanami, Ukraińcami i USA lepiej rozmawiać bez Polski i Włoch - twierdzą dziennikarze niemieckiej gazety "Der Spiegel". Zdaniem kanclerza warunki przyszłego pokoju powinny w imieniu Europy negocjować Niemcy, Francja i Wielka Brytania, bo udział pozostałych dwóch państw formatu E5 "mógłby wszystko skomplikować".
https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-bez-polski-i-wloch-podczas-negocjacji-pokojowych-mieli-prete,nId,23505244
-- TO KONIEC COLI ZA MNIEJ NIŻ 10 ZŁ. RZĄD SZYKUJE UDERZENIE W PORTFELE - JUSTYNA WĘCEK, SZEFOWA DZIAŁU PIENIĄDZE FAKT: “W przypadku napojów gazowanych typu cola o pojemności 1,5 litra (takich jak Coca-Cola czy Pepsi), zmiana stawek opłaty cukrowej będzie wyjątkowo bolesna. Butelka może zdrożeć na półce o ok. 1,35 zł. Teraz: cena regularna poza promocją wynosi od 7,00 do 9,50 zł (w promocjach przy zakupie wielosztuk: 5,00–7,50 zł). Będzie: standardowa cena może wzrosnąć do przedziału od 8,35 zł do nawet 10,85 zł za butelkę!”
https://www.fakt.pl/pieniadze/ceny-coli-i-energetykow-w-gore-to-oplata-cukrowa-resort-finansow-ujawnia-plany/pfp2mc5
-- CZYSTA WODA MINERALNA I ŹRÓDLANA JEST W POLSCE OBJĘTA PODSTAWOWĄ, 23-PROC. STAWKĄ VAT, PODCZAS GDY CZĘŚĆ NAPOJÓW SŁODZONYCH, W TYM M.IN. WODY SMAKOWE CZY NIEKTÓRE NAPOJE Z DODATKIEM SOKU, KORZYSTAŁA LUB KORZYSTA Z PREFERENCYJNYCH STAWEK - INTERIA: “Jak zauważa portalspożywczy.pl, przedstawiciele Nałęczowa Zdroju twierdzą, że obniżone stawki VAT powinny mieć wyjątkowy charakter i dotyczyć przede wszystkim dóbr pierwszej potrzeby. W ich ocenie obecne rozwiązania naruszają zasady uczciwej konkurencji i mogą stanowić niedozwoloną pomoc publiczną dla wybranych firm. Cytowany przez Wyborcza.biz Robert Gwiazdowski pyta, jak państwo wyjaśni preferencje dla napojów słodzonych sokiem zagęszczonym względem niesłodzonej wody. Robert Gwiazdowski ocenia, że sytuacja, w której państwo daje preferencje fiskalne jednej kategorii napojów kosztem drugiej, może być sprzeczna z prawem unijnym”.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-znany-producent-wod-mineralnych-pozywa-polskie-panstwo-poszl,nId,23505270
-- URODZINY: Marcin Przydacz, Nelli Rokita, Piotr Adamowicz, Krzysztof Ziemiec, Paweł Wojtunik, Krzysztof Łapiński, Mieczysław Baszko, Aleksandra Klimont.
live
4 godz.
5 godz.
8 godz.
8 godz.
9 godz.
9 godz.
9 godz.
11 godz.
11 godz.
11 godz.
stan gry
stan gry
wczoraj
stan gry
24.06.2026
stan gry
23.06.2026
stan gry
22.06.2026
stan gry
20.06.2026
stan gry
19.06.2026